Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

1. Ćwiczenia na biceps

HALINA KUNICKA wicemistrzyni świata w kulturystyce

- Prezentowane ćwiczenia wykonujemy co drugi dzień lub w systemie: dwa dni ćwiczymy - jeden odpoczywamy. Osoby początkujące powinny wykonywać 2-3 serie, w jednej serii po 10-15 powtórzeń. Wraz ze wzrostem siły i wytrzymałości, możemy zwiększyć liczbę serii. Np. 4-5 serii, po 10-15 powtórzeń w jednej serii. Odważnych zachęcam do zwiększania obciążeń. Ćwiczenia wykonujemy w średnim tempie.

1. Ćwiczenia na biceps

1. Ćwiczenia na biceps

Stojąc w pozycji pionowej, trzymamy sztangielki w obu dłoniach. Unosimy przedramiona ze sztangielkami na przemian (prawa-lewa ręka). Po wykonaniu odpowiedniej liczby powtórzeń np. 10 na prawy i lewy biceps, robimy przerwę.
Uwagi:

  • ramiona trzymamy swobodnie, nie opieramy ich o tułów

    2. Ćwiczenia na biceps

    1. Ćwiczenia na biceps


    Siadamy na brzegu ławeczki (krzesła). Nogi rozstawiamy na taką szerokość, aby swobodnie wykonać ruch. To znaczy: opieramy ćwiczone ramię, np. prawe w połowie uda; ręka ze sztangielką jest wyprostowana (prawą rękę opieramy o prawe udo); tułów unosimy tak, aby swobodnie wykonać właściwy ruch i unosimy przedramię ze sztangielką. Wykonujemy odpowiednią ilość powtórzeń i zmieniamy rękę.
    Uwagi:
  • wykonując to ćwiczenie musimy zwrócić uwagę, aby tułów był lekko uniesiony i w miarę możliwości wyprostowany. Nie wolno ćwiczyć z "okrągłymi" plecami. Tułów nie może być w pozycji równoległej do podłogi.

    3. Ćwiczenia na triceps

    - Unoszenia sztangielki zza głowy możemy wykonywać w dwojaki sposób: A) jednorącz B) oburącz.

    A.



    Stojąc lub siedząc trzymamy sztangielkę np. w prawej dłoni. Ręka musi być uniesiona i wyprostowana. Z tej pozycji opuszczamy przedramię ze sztangielką za głowę i wracamy do pozycji wyjściowej. Wykonujemy odpowiednią ilość powtórzeń i zmieniamy rękę.

    (fot. B1, B2)



    B) Także stojąc lub siedząc sztangielkę trzymamy oburącz za górny talerz. Opuszczamy przedramię ze sztangielką za głowę i wracamy do pozycji wyjściowej. W obu przypadkach musimy zwrócić uwagę, aby w trakcie ćwiczenia łokcie były utrzymywane blisko głowy. Oczywiście w miarę naszych możliwości.
    Uwagi:
  • w czasie ćwiczenia łokcie nie mogą się rozchodzić zbyt mocno na boki, plecy muszą być wyprostowane

    (fot. 4a, 4b, 4c, 4d)



    4. Ćwiczenia na triceps
    - Kolejne ćwiczenie na triceps możemy wykonać w pełnym oparciu o ławeczkę (krzesło) lub opierając się jedynie dłonią. Ustawienie sylwetki jest bardzo podobne do tego przy ćwiczeniach na plecy. To znaczy: w pełnym podporze o ławeczkę opieramy dłoń i kolano, np. prawą stronę i w tym przypadku będziemy ćwiczyć lewy triceps. Musimy zwrócić uwagę na sylwetkę: lewa noga musi być w tyle, plecy są wyprostowane, łokieć ćwiczonego ramiona unosimy do góry z zachowaniem kąta prostego. Z tej pozycji prostujemy przedramię ze sztangielką, tym samym spinając triceps. Po wykonaniu odpowiedniej ilości powtórzeń, zmieniamy ramię.
    To samo ćwiczenie możemy wykonać, opierając się tylko dłonią o stabilny przedmiot. Musimy oczywiście zadbać o prawidłową postawę, tzn. stajemy w rozkroku, opieramy się np. prawą ręką o przedmiot, lewa noga jest wyprostowana i znajduje się z tyłu. Ważne jest, aby pamiętać o prostych plecach, szczególnie w części krzyżowej. Kiedy ustawimy prawidłową sylwetkę, lewę ramię zginamy w łokciu, unosząc je lekko ku górze z zachowaniem kąta prostego. Z tej pozycji prostujemy przedramię ze sztangielką, napinając triceps. Po wykonaniu odpowiedniej liczby powtórzeń, zmieniamy ramię.

    BARKI


    MIĘŚNIE BRZUCHA


    KLATKA PIERSIOWA (BIUST)


    NOGI I POŚLADKI


    PLECY


    PROSTOWNIKI

  • Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska