1% podatku to 100% pomocy. Przekonaj się, że pomaganie jest dziecinnie proste!

Artykuł sponsorowany
1% podatku to 100 % pomocy. Przekonaj się, że pomaganie jest dziennie proste!

Przekazanie 1% jest dziecinnie proste.
Jak wspomóc tę wyjątkową organizację w codziennych działaniach? Można to zrobić w trzech krokach:

W odpowiednich rękach ten jeden procent uda się przekuć w bezcenny sukces, czyli zdrowie i szczęście wielu osób, które potrzebują naszej pomocy. Wspomóżmy więc te organizacje, które od lat, każdego dnia, niemal 24 godziny na dobę, robią wiele dobrego dla mieszkańców naszego regionu. Doceńmy ich niesamowitą i pełną zaangażowania pracę, a także ogromne serce i poświęcenie.

Po prostu pomóżmy… pomagać!

Jak to zrobić? Jeżeli rozliczamy papierowo, wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS organizacji, którą chcemy wesprzeć, możemy oczywiście dopisać cel szczegółowy. Jeśli rozliczamy się w Internecie, pamiętajmy o kilku ważnych zmianach. Od 2019 roku zeznanie podatkowe trafia do usługi Twój e-PIT. Tak też jest w tym roku. Jeśli podatnik wcześniej rozliczał 1 procent podatku i przekazywał darowiznę organizacji pożytku publicznego, to urząd skarbowy wyliczy nową wpłatę i przekaże ją na ten sam cel. Co w sytuacji, gdy podatnik chce zmienić organizację, której przekaże 1 procent podatku? W serwisie podatki.gov.pl należy wybrać Twój e-PIT, zalogować się, a wtedy na głównym ekranie zobaczymy informację o OPP. Jeśli rozliczamy się po raz pierwszy: wybierzmy z listy numer KRS organizacji, której chcemy przekazać 1 procent (jeśli chcemy, wskażmy też cel szczegółowy). Wystarczy zaakceptować i gotowe.

Każdy z nas może zdecydować, na co przeznaczyć 1 proc. swojego podatku! Warto wykorzystać tę możliwość i wesprzeć organizację, której działania cenimy.

Jeśli natomiast zależy nam, by zmienić organizację, której zamierzamy przekazać 1 procent podatku: wybierzmy opcję „Zmieniam organizację” i postępujmy zgodnie z instrukcją. Warto też pamiętać, że wskazanie celu szczegółowego jest konieczne, gdy planujemy przekazać 1 proc. podatku na rzecz konkretnej osoby, która prowadzi zbiórkę na wsparcie np. leczenia czy rehabilitacji w ramach OPP. Wtedy w rubryce dotyczącej celu szczegółowego wpisujemy dane wspieranego.

Organizację pożytku publicznego możemy wybrać dowolną. Warto jednak wcześniej dokładnie przeanalizować działalność fundacji, sprawdzić jakie inicjatywy podejmuje na rzecz społeczeństwa i kto korzysta z jej pomocy. W województwie lubuskim nie brakuje stowarzyszeń, dla których służba drugiemu człowiekowi jest codziennością.

Wzorowym przykładem jest stowarzyszenie „Warto jest pomagać”, które od ponad 10 lat, niemal każdą inicjatywą potwierdza te słowa.

Przypomnijmy, że w ciągu tych lat organizacja ta objęła opieką kilkuset podopiecznych, pokrywając koszty leczenia, rehabilitacji, dojazdów do placówek zdrowia konsultacji medycznych, a także operacji zagranicznych, turnusów rehabilitacyjnych, diet, protez… Wśród podopiecznych są dzieci, które chorują na różnego rodzaju nowotwory, ziarniaki, cukrzyce, choroby oczu. Stowarzyszenie pomaga także dorosłym, chorującym na nowotwory, stwardnienie rozsiane, będącym po wylewach, urazach głowy... Przedstawiciele organizacji nikomu nie odmawiają pomocy.

Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” Grzegorz Hryniewicz od wielu zachęca do pomocy słowami: "Dopóki jesteśmy zdrowi to powinniśmy pomagać innym, nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas to my właśnie nie będziemy potrzebowali pomocy" . Warto wziąć te słowa do serca – serca, które skieruje nasz 1 proc. podatku do organizacji. KRS 0000 318 521.

Warto nadmienić, że stowarzyszenie jest liderem w pozyskiwaniu środków pochodzących z 1 proc. podatku w naszym województwie. Nic dziwnego, wszak nieustannie dostarcza dowody, że zaufanie, jakim jest obdarzone, jest w pełni zasłużone. Przedstawiciele stowarzyszenia dokładają wszelkich starań, by 1 proc. podatku trafił tam, gdzie jest najbardziej potrzebny! Co ważne, każdy podopieczny ma odrębne subkonto do wpłat. Możliwe jest również prowadzenie zbiórek publicznych, a także gromadzenie środków z 1 proc. podatku.

To właśnie ta organizacja prowadzi wiele cyklicznych akcji, m. in. koncert „Warto jest pomagać”, podczas którego artyści z całej Polski jednoczą się, by pomóc potrzebującym. Równie znana jest inicjatywa „Wyprawka”, która organizowana jest przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Wówczas do uczniów ze szkół podstawowych trafiają przybory szkolne.

Członkami Honorowymi-Ambasadorami Stowarzyszenia są gwiazdy, które zachęcają i mobilizują do pomocy podopiecznym. Wśród tego zaszczytnego grona są: Kasia Wilk, Dorota Gardias, Joanna Kołaczkowska, Patrycja Kosiarkiewicz, Michał Szpak i Bartek Jędrzejak.

Bartosz Jędrzejczak zachęca do pomagania

Warto odwiedzić stronę stowarzyszenia www.wartojestpomagac.pl, na której odnaleźć można historie podopiecznych, którzy liczą na naszą pomoc! Aktualności można odnaleźć natomiast na facebooku www.facebook.com/WartoJestPomagac/. Pamiętajmy o trzech prostych słowa, które sens życia i człowieczeństwa: WARTO JEST POMAGAĆ. Dobro wraca, dlatego pomagajmy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska