14-latek ze Stali Gorzów wygrał kolejną rundę Pucharu Ekstraligi

Jarosław Miłkowski
Puchar Ekstraligi to zawody dla żużlowców w wieku 13-16 lat.
Puchar Ekstraligi to zawody dla żużlowców w wieku 13-16 lat. Jarosław Miłkowski
Filip Bęczkowski, 14-letni żużlowiec Stali Gorzów w kategorii 250cc, wygrał w Częstochowie III rundę Pucharu Ekstraligi. To już jego drugie zwycięstwo i trzecie podium w tym sezonie!

To dopiero żużlowy przedsionek, ale obok takich wyników trudno przejść obojętnie! W poniedziałek 8 maja na torze w Częstochowie odbyła się III runda Pucharu Ekstraligi, czyli cyklu turniejów dla zawodników w wieku 13-16 lat, którzy ścigają się na motocyklach o pojemności 250 cm3. W zawodach wystąpiło trzech młodych żużlowców Stali Gorzów, a wygrał je Filip Bęczkowski. To już jego drugie kolejne zwycięstwo oraz trzecie podium w tym roku (1 maja był pierwszy w rundzie rozgrywanej w Toruniu, a 24 kwietnia na torze w Lesznie był drugi, co – na tę chwilę – było jego… najgorszym wynikiem w tym sezonie).

W częstochowskich zawodach Bęczkowski uległ jedynie Damianowi Millerowi, rówieśnikowi z Grudziądza. W finałowym biegu pokonał natomiast Kacpra Manię z Leszna, który wygrał zasadniczą część turnieju z kompletem punktów (gorzowianin w niej się z nim nie spotkał). Ponieważ Mania zdobył w całym turnieju tyle samo punktów, co młody stalowiec, Bęczkowski wciąż ma nad nim pięciopunktową przewagę w klasyfikacji generalnej.

Żużlowcami startującymi na motocyklach o pojemności 250cc opiekuje się trener Piotr Świst. Facebook/Młoda Stal

Pozostali dwaj młodzi stalowcy zakończyli zawody poza finałem. Mikołaj Krok zdobył pięć punktów, a Denis Andrzejczak – cztery „oczka”.

Czwarta runda Pucharu Ekstraligi odbędzie się 16 maja we Wrocławiu. W Gorzowie odbędzie się siódma runda, która została zaplanowana na 5 czerwca.

Wyniki III rundy Pucharu Ekstraligi:

1. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) – 14 (3,3,2,3,3)
2. Kacper Mania (Unia Leszno) – 14 (3,3,3,3,2)
3. Damian Miller (GKM Grudziądz) – 12 (3,2,3,3,1)
4. Mikołaj Duchliński (KS Toruń) – 9 (3,2,1,3,0)
5. Ksawery Słomski (KS Toruń) – 9 (2,1,3,3)
6. Kamil Witkowski (Unia Leszno) – 8 (3,3,0,2)
7. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa) – 8 (2,3,2,1)
8. Karol Szmyd (Motor Lublin) – 7 (0,2,3,2)
9. Paweł Sitek – 6 (3,3,w)
10. Szymon Wierzchowski (Motor Lublin) – 6 (2,1,2,1)
11. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) – 5 (1,w,2,2)
12. Mikołaj Krok (Stal Gorzów) – 5 (1,2,1,1)
13. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) – 5 (2,1,1,1)
14. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) – 4 (u,2,w,2)
15. Paweł Caban (Włókniarz Częstochowa) – 3 (0,0,1,2)
16. Tymon Kotala (Sparta Wrocław) – 3 (2,1,0,0)
17. Jakub Panicz (Sparta Wrocław) – 3 (1,1,1,0)
18. Kacper Szarszewski (GKM Grudziądz) - 2 (0,d,2,0)
19. Emil Konieczny (Unia Leszno) - 2 (1,u,d,1)
20. Kornel Nowak (Ostrovia Ostrów) – 0 (w,-,-,-)

Klasyfikacja po trzech rundach:
1. Bęczkowski – 41 pkt., 2. Mania – 36 pkt., 3. Miller – 29 pkt., 4. Krok – 27 pkt., 5. Andrzejczak – 24 pkt., 6. Duchiński – 23 pkt., 7. Kręglicki – 21 pkt., 8. Wierzchowski – 19 pkt.

Czytaj również:
Trzem muszkieterom ambicji nie brakowało. Jak oceniamy Stal Gorzów po meczu we Wrocławiu?