17-latek zaatakował nożem policjantów. Jednemu z nich zadał 10 ciosów

(pij)
17-latek zaatakował nożem policjantów w Otyniu.
17-latek zaatakował nożem policjantów w Otyniu. archiwum GL/Dariusz Brożek
Do zdarzenia doszło w Otyniu. Policjanci byli na interwencji związanej z zakłócaniem ciszy na ulicy. To tam nożem zaatakował mundurowych agresywny 17-letni chłopak.

Przed kilkoma dniami, patrol policji pojechał na interwencję do Otynia pod Nową Solą. Sprawa dotyczyła młodzieży, która na ulicy zakłócała ciszę mieszkańcom.

Kiedy policjanci interweniowali, jeden z chłopaków wyjął nóż i zaczął nim dźgać policjanta. 17-latek zadał mundurowemu przynajmniej 10 ciosów. Zaatakował również drugiego policjanta, dźgając go przynajmniej dwa razy.

Jeden z mundurowych został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji na temat stanu jego zdrowia. Drugiemu również udzielono pomocy medycznej.

Więcej na ten temat przeczytasz we wtorek, 26 sierpnia, w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej.

Przeczytaj też:Strzelanina w Gorzowie. Mężczyzna zniszczył kilkanaście aut, później ruszył na policjantów (wideo, zdjęcia)

Oferty pracy z Twojego regionu

Wideo

Komentarze 18

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Placebo

Chciałbym zauważyć, że do obniżenia prestiżu nowosolskiej policji przyczyniła się też swego czasu nowosolska władza, krytykując, ośmieszając i poniżając działania naszej policji. 

*WILK*
W dniu 25.08.2014 o 21:31, Mirosław_K napisał:

"Jakie wychowanie odebrał ten szczaw?"O czym piszesz? O jakim wychowaniu? Kto dzisiaj wychowuje swoje dzieci?W obecnych "nowoczesnych" czasach dzieci są najczęściej z przypadku. Rodzicom nie chce się ich wychowywać a szkoła po prostu nie może. Dzieci wychowują się na ulicy, przy komputerze, itp. Nikt ich nie uczy szacunku dla innej osoby, poszanowania mienia, itd.Wracając do tej akcji, to moim zdaniem po raz kolejny żenada. POLICJA po raz kolejny okazuje się nieprzygotowana (zaskoczona). Jadą na interwencję funkcjonariusz powinien być psychicznie przygotowany do interwencji, w jednej ręce trzymać "marchewkę" a w drugiej pałkę, broń czy inny skuteczny środek przymusu. Tylko dobrze wyszkolona policja, bezwzględna w walce z bandytami może to panoszące się bydło powstrzymać.

Policjant jadąc na interwencję do bandyty nie powinien wychodzić z luksusowej limuzyny jako urzędnik. Powinien być policjantem wyposażonym w profesjonalny sprzęt oraz przygotowany wyszkoleniem do skutecznej interwencji. Nie powinien strzelać na oślep. Broń powinien w razie potrzeby użyć natychmiast wykonując tylko jeden celny strzał. Wówczas nikt do policjanta nie będzie miał pretensji. Tak jak do żołnierzy, którzy podczas wojny wykonali niecelny strzał i poszli do kryminału.  Sztuki walki należy się nauczyć. Samo urzędowanie tego nie zastąpi.

M
Mirosław_K
W dniu 25.08.2014 o 15:03, *WILK* napisał:

Policjanci nie zdecydowali się na użycie broni palnej. Zauważyli, że atakujący jest małolatem. W pobliżu mogły być osoby postronne. Było prawdopodobnie ciemno. To nie jest takie proste strzelić do człowieka. Nawet we własnej obronie.Może dojść do sytuacji kiedy to jeszcze młodsi będą atakować  nożami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami.Dlatego w budżecie muszą się znalezć środki na odpowiednie wyposażenie policjantów. Muszą się znalezć środki na zainteresowanie młodzieży sportem i innymi kulturalnymi zajęciami.Być może gdyby zastrzelić na ulicach kilkuset przestępców odniosłoby to pożądany skutek, jednak jesteśmy krajem leżącym w środku Europy.

Francja również jest w Europie ale zauważ jak działa tam POLICJA. Zwłaszcza POLICJA "konna". Tam nie ma litości i litości nie powinno być nigdzie w walce z bandytami.

M
Mirosław_K
W dniu 25.08.2014 o 12:17, adalbert napisał:

Ja pier..lę, rośnie pokolenie agresywnych idiotów, którzy nie mają do nikogo szacunku. Odpowiedzialni za to są także ci, którym od zawsze policja przeszkadza, którzy ją obśmiewają, poniżają i pomniejszają jej rolę. To wy jesteście w dużej części temu winni, to wy nie rozumiecie, że słaba policja, bez legitymacji społecznej, to słabe państwo, anarchia, i brak poczucia bezpieczeństwa. Jak to możliwe, że 17-letni podrostek, który jeszcze  nie zdążył się splamić uczciwą pracą, rzuca się na policjanta i to z zamiarem pozbawienia go życia? (bo tego raczej prokurator nie będzie miał problemu udowodnić). Jakie wychowanie odebrał ten szczaw? Pamiętajcie, dwudziestoparoletni krzykacze, że wy też będziecie kiedyś w podeszłym wieku, że będziecie mieli dzieci i wnuki, którym będziecie chcieli zapewnić ochronę. I wtedy przypomnicie sobie idiotyczne, wrogie policji hasła wypisywane na murach i w necie i pomyślicie: ależ byliśmy kret.ynami, osłabiając własne państwo i narażając na niebezpieczeństwo własną rodzinę. Albo i nie pomyślicie, bo wielu z was ma we łbie marychę, redbula i tani browar z biedry.

"Jakie wychowanie odebrał ten szczaw?"

O czym piszesz? O jakim wychowaniu? Kto dzisiaj wychowuje swoje dzieci?

W obecnych "nowoczesnych" czasach dzieci są najczęściej z przypadku. Rodzicom nie chce się ich wychowywać a szkoła po prostu nie może. Dzieci wychowują się na ulicy, przy komputerze, itp. Nikt ich nie uczy szacunku dla innej osoby, poszanowania mienia, itd.

Wracając do tej akcji, to moim zdaniem po raz kolejny żenada. POLICJA po raz kolejny okazuje się nieprzygotowana (zaskoczona). Jadą na interwencję funkcjonariusz powinien być psychicznie przygotowany do interwencji, w jednej ręce trzymać "marchewkę" a w drugiej pałkę, broń czy inny skuteczny środek przymusu. Tylko dobrze wyszkolona policja, bezwzględna w walce z bandytami może to panoszące się bydło powstrzymać.

*WILK*
W dniu 25.08.2014 o 17:44, wixerFKR napisał:

WYPITY BYL ITYLE POLAQ JAK POPIJE TO ROZRABIA :) TAK JUSZ MAMY POZDRO Z RKOSNA

Nie mam nic przeciwko Tobie. Piszesz krótkie posty, które wyrażają pewną myśl. Jednak w temacie w którym przedstawiamy swoje zdanie na temat tragedii, mógłbyś napisać coś więcej. Uważam Ciebie za inteligentnego Użytkownika. W tym temacie przedstawiona została zbrodnia na policjantach. To kolejna tragedia. Więc jeśli chcesz kpić, rób to w tematach rozrywkowych.

w
wixerFKR

WYPITY BYL ITYLE POLAQ JAK POPIJE TO ROZRABIA :) TAK JUSZ MAMY POZDRO Z RKOSNA

*WILK*

I jeszcze pozwolę sobie zadać pytanie: Dlaczego obywatele w sytuacji kiedy policjant jest w niebezpieczeństwie, nie reagują. Przecież policjant jest przedstawicielem Prawa. Takiego małolata 3-4 chłopów z motykami i grabiami natychmiast by obezwładniło, bez wzywania policji i powodowania niebezpieczeństwa utraty życia.

*WILK*

To prawdopodobnie była rozważna decyzja policjantów, że nie użyli broni palnej i nie strzelali.

Mogli strzelać w nogi, jednak w takich warunkach mogliby zranić, a nawet śmiertelnie postrzelić osoby, które obserwowały wydarzenie.

Dlatego w kolejnym temacie nawiązującym do podobnych, w których wypowiadałem się, stoję na stanowisku, że policjanci powinni być wyposażeni w skuteczne środki przymusu. Na interwencję, w której uczestniczy bandyta, policjant powinien być odpowiednio wyposażony.

Szkolenie jakim być powinien objęty musi posiadać w programie praktyczne tematy samoobrony.

Jak to możliwe, aby małolat na ulicy zarżnął dwóch policjantów. Czy Pan Nadinspektor posiada wiedzę na ten temat? O to już na Forum pytałem.

m
manuela
W dniu 25.08.2014 o 14:13, euro_kołchoźnik napisał:

Co do lat, to mam 54. Uważasz że poszlachtowany policjant (10 ciosów nożem), to nie jest powód żeby użyć broni?A może jeden lub dwóch pociętych, to też jeszcze nie jest dostateczną motywacja żeby uspokoić kulką?Twoim zdaniem policjant to nie człowiek?

Właśnie moim zdaniem policjant to człowiek i wie pan co czeka takiego policjanta ? Sprawa w sądzie , koledzy będą tego gnojka będą świadczyć na korzyść kolegi . Rodzice zgłoszą sprawę pewnie do tvn że dziecko sobie spokojnie spacerowało i zostało brutalnie zamordowane przez nieodpowiedzialnego policjanta .
Dobrze że go nie zabili , niech odpowiada za swoje czyny , nie ważne ile ma lat , był na tyle dorosły żeby łazić po mieście z nożem więc niech odpowiada jak dorosła osoba . 

*WILK*
W dniu 25.08.2014 o 14:40, fiorkala napisał:

zgadzam się z Tobą nie wolno go od tak od razu zastrzelić,trzeba zrobić taknajpierw mu przestrzelić kolano(najlepiej oba)potem zapakować do "kabaryny",wywieźć do ciemnego lasu i tam obciąć mu łeb i zakopać baaaaaaaaaardzo głęboko żeby jakieś zwierzęta nie wykopały i się nie zatruły ścierwembynajmniej ja bym tak zrobił jak by mi kogoś bliskiego tak zaatakował śmieć jeden

To już przerabialiśmy. Nie wypaliło. Chcemy Państwa Prawa.

*WILK*

Policjanci nie zdecydowali się na użycie broni palnej. Zauważyli, że atakujący jest małolatem. W pobliżu mogły być osoby postronne. Było prawdopodobnie ciemno. To nie jest takie proste strzelić do człowieka. Nawet we własnej obronie.

Może dojść do sytuacji kiedy to jeszcze młodsi będą atakować  nożami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami.

Dlatego w budżecie muszą się znalezć środki na odpowiednie wyposażenie policjantów. Muszą się znalezć środki na zainteresowanie młodzieży sportem i innymi kulturalnymi zajęciami.

Być może gdyby zastrzelić na ulicach kilkuset przestępców odniosłoby to pożądany skutek, jednak jesteśmy krajem leżącym w środku Europy.

f
fiorkala
W dniu 25.08.2014 o 11:45, manuela napisał:

Dobrze że nie jesteś policjantem ! To że gówniarz rzuca się z nożem to nie oznacza że od razu trzeba zastrzelić , człowieku ile ty masz lat ?????

zgadzam się z Tobą nie wolno go od tak od razu zastrzelić,trzeba zrobić tak

najpierw mu przestrzelić kolano(najlepiej oba)potem zapakować do "kabaryny",wywieźć do ciemnego lasu i tam obciąć mu łeb i zakopać baaaaaaaaaardzo głęboko żeby jakieś zwierzęta nie wykopały i się nie zatruły ścierwem

bynajmniej ja bym tak zrobił jak by mi kogoś bliskiego tak zaatakował śmieć jeden

e
euro_kołchoźnik
W dniu 25.08.2014 o 11:45, manuela napisał:

Dobrze że nie jesteś policjantem ! To że gówniarz rzuca się z nożem to nie oznacza że od razu trzeba zastrzelić , człowieku ile ty masz lat ?????

Co do lat, to mam 54. 

Uważasz że poszlachtowany policjant (10 ciosów nożem), to nie jest powód żeby użyć broni?

A może jeden lub dwóch pociętych, to też jeszcze nie jest dostateczną motywacja żeby uspokoić kulką?

Twoim zdaniem policjant to nie człowiek?

a
adalbert

Ja pier..lę, rośnie pokolenie agresywnych idiotów, którzy nie mają do nikogo szacunku. Odpowiedzialni za to są także ci, którym od zawsze policja przeszkadza, którzy ją obśmiewają, poniżają i pomniejszają jej rolę. To wy jesteście w dużej części temu winni, to wy nie rozumiecie, że słaba policja, bez legitymacji społecznej, to słabe państwo, anarchia, i brak poczucia bezpieczeństwa. Jak to możliwe, że 17-letni podrostek, który jeszcze  nie zdążył się splamić uczciwą pracą, rzuca się na policjanta i to z zamiarem pozbawienia go życia? (bo tego raczej prokurator nie będzie miał problemu udowodnić). Jakie wychowanie odebrał ten szczaw? Pamiętajcie, dwudziestoparoletni krzykacze, że wy też będziecie kiedyś w podeszłym wieku, że będziecie mieli dzieci i wnuki, którym będziecie chcieli zapewnić ochronę. I wtedy przypomnicie sobie idiotyczne, wrogie policji hasła wypisywane na murach i w necie i pomyślicie: ależ byliśmy kret.ynami, osłabiając własne państwo i narażając na niebezpieczeństwo własną rodzinę. Albo i nie pomyślicie, bo wielu z was ma we łbie marychę, redbula i tani browar z biedry.

*WILK*

Pisaliśmy już o tym wielokrotnie. Policjanci przyjeżdżający na interwencję powinni być wyposażeni w podstawowy sprzęt do jej wykonania. To między innymi kamizelki, hełmy, tarcze, naboje z siatkami krępującymi, naboje gazowe, paralizatory. Taki sprzęt zapewnia zachowanie życia zarówno dla policjantów jak i przestępców. Radiowozy interwencyjne powinny być wyposażone w taki sprzęt.

Przestępca musi wiedzieć, że poniesie karę za swoje czyny. Że nie będzie korzystał z warunkowych zawiasów.

Radiowozy interwencyjne wcale nie muszą być luksusowymi limuzynami. Powinny posiadać stalowe siatki na szybach i miejsce na sprzęt do interwencji.

Dodaj ogłoszenie