Gazeta Lubuska

19-latek zaatakowany siekierą w parku! Mężczyzna wykrwawiał się. Do ataku doszło w Strzelcach Krajeńskich

W nocy z soboty na niedzielę (7-8 lipca) dyżurny strzeleckiej policji dostał informację o poważnie rannym mężczyźnie, uderzonym najprawdopodobniej siekierą

123 rf

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/5] Następne

W nocy z soboty na niedzielę (7-8 lipca) dyżurny strzeleckiej policji dostał informację o poważnie rannym mężczyźnie, uderzonym najprawdopodobniej siekierą w okolicę szyi.

- Do zdarzenia doszło w parku miejskim w Strzelcach Krajeńskich. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali leżącego na trawie młodego mężczyznę z poważną raną szyi oraz kilka innych osób, które były świadkami niebezpiecznej sytuacji, jaka rozegrała się chwilę wcześniej - wyjaśnia sierż. szt. Tomasz Bartos z KPP w Strzelcach Kraj.

Mundurowi udzielili poszkodowanemu pomocy przedmedycznej tamując krwotok i kontrolując czynności życiowe. Pokrzywdzony 19-letni mężczyzna po przyjeździe na miejsce załogi pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej do siedzącego na ławce mężczyzny i kobiety podszedł 23-letni mężczyzna i uderzył zaskoczonego 19-latka siekierą w okolice szyi, a następnie uciekł.

Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu mundurowi zatrzymali go na jednej ze strzeleckich ulic. Napastnik w chwili zatrzymania był pod działaniem alkoholu.

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, przesłuchali świadków oraz przedstawili zarzut usiłowania zabójstwa. We wtorek, 10 lipca sąd przychylił się do wniosku śledczych i postanowił o tymczasowym areszcie dla 23-latka. Grozi mu nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Mężczyzna zaatakował 14-latkę siekierą

Źródło:TVN24

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Audi uderzyło w forda, po czym zawisło na płociePolecamy