2. Dycha po Żarach za nami [ZDJĘCIA]

Małgorzata Fudali-Hakman
„2. Dycha po Żarach” należy do kalendarza imprez Lubuskiej Ligi Biegowej. W niedzielę (17 kwietnia) na starcie biegu stanęło prawie 650 biegaczy z całej Polski. Przed główną rywalizacją, o godzinie 12.45 odbyły się dwa biegi dla dzieci. Frekwencja była spora, bo dystans 400 i 800 metrów pokonało prawie 200 dzieci. Krótko przed godziną 14.00 zawodnicy uczestniczyli w rozgrzewce, by następnie pobiec na 10-kilometrowej trasie ulicami Żar. Zwycięzca Adam Draczyński pokonał ją w pół godziny. Innym uczestnikom zabrało to więcej czasu, ale mimo to świetnie się bawili. Małgorzata Fudali-Hakman