2. liga koszykówki. Chroma Żary lepsza od rywali z Wrocławia. 12. wygrana w lidze

Marcin Ruszkiewicz
Koszykarze Chromy Żary wygrali 12. mecz w sezonie. W sobotę (12.01.) pokonali we Wrocławiu Gimbasket Wroclaw 75:63. Marcin Ruszkiewicz
Chroma pokonała na wyjeździe RÖBEN Gimbasket Wrocław 75:63 (17:21, 14:11, 15:20, 17:23). Koszykarze z Żar są liderem rozgrywek.

Pierwsza odsłona meczu była bardzo zacięta i wyrównana. Pierwsza kwarta dla gości 21:17. Druga minimalnie lepsza dla gospodarzy i do szatni Chroma schodziła z jednopunktowym prowadzeniem 32:31. Na trzy minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty, po skutecznych akcjach Dawida Kołkowskiego i Oleksandra Harbarczuka, Chroma wyszła na siedmiopunktowe prowadzenie.

Niestety za sprawą dobrze dysponowanych – Luki Małachowa i Michała Kamberskiego gospodarze zmniejszyli straty do jednego punktu. Na minutę przed zakończeniem kwarty, przy rzucie za trzy, faulowany był Harbarchuk. Ukrainiec skutecznie wykonał trzy rzuty wolne, a chwilę później dwa punkty dołożył Mariusz Małachowski i na tablicy był wynik 52:46 dla gości. Początek ostatniej kwarty bardzo dobry dla Chromy. Podopieczni Łukasza Rubczyńskiego i Tomasza Sobczaka szybko odjechali rywalom. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu po rzucie Mateusza Rusińskiego odskoczyli rywalom na 15 pkt (najwyższe prowadzenie w meczu). W końcówce żaranie mądrze kontrolowali przebieg meczu i nie dali sobie wyrwać 12. wygranej w lidze!

Bardzo dobre spotkanie w barwach zwycięskiej drużyny rozegrali Małachowski, zdobywca 16 punktów i Mariusz Matczak – 15 pkt. Ważne punkty dołożył Dawid Kołkowski – 11. Na swoim poziomie zagrał Marcel Kliniewski - 9 punktów, 10 zbiórek i 4 bloki. W zespole rywali najlepszym strzelcem był Małachow, zdobywca 25 pkt. Chroma już 19 stycznia będzie podejmować Rawię Rawag Rawicz. Początek meczu godz. 18.00.