2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru: Krystyna...

  2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru: Krystyna Sienkiewicz ciocią... lidera Elektrycznych Gitar

  Zdjęcie autora materiału
  Zdzisław Haczek

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Ja kocham facetów! - wołała Krystyna Sienkiewicz, całując pana w festiwalowej Cafe Film, czyli Winiarni Bachus na zielonogórskim rynku.
  Cafe Film (Winiarnia Bachus), 7 lipca 2016: Krystyna Sienkiewicz gościem II Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru oraz cyklu Lata Muz Wszelakich
  1/17
  przejdź do galerii

  Cafe Film (Winiarnia Bachus), 7 lipca 2016: Krystyna Sienkiewicz gościem II Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru oraz cyklu Lata Muz Wszelakich „Z książką na leżaku”. ©Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska

  W czwartek, 7 lipca, Krystyna Sienkiewicz wystąpi o 20.00 na Podwórku Galerii U Jadźki z recitalem „Śmiechoterapia”. To w ramach Lata Muz Wszelakich, jako gość Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

  Tymczasem o 16.00 aktorka przybyła do Cafe Film - miejsca, gdzie do niedzieli spotkamy gości II Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru: Kozzi - Dymny - Himilsbach.
  - Jestem sierotką - Krystyna Sienkiewicz wspominała m.in.
  smutne chwile swojego dzieciństwa. To znów strzelała anegdotą i bawiła publiczność. A ta zaopatrzona była w biograficzną książkę „Krystyna Sienkiewicz. Różowe zjawisko” Grzegorza Ćwiertniewicza.

  Autor podkreślał, że wiele łączy Krystynę Sienkiewicz z Charliem Chaplinem. - I Chaplin, i Krystyna Sienkiewicz swoje aktorstwo budowali na osobistych doświadczeniach, które przede wszystkim dotykają dzieciństwa - mówił G. Ćwietniewicz. - W Europie i w ogóle w świecie mówi się o gatunku zwanym chaplinadą. My mamy polski odpowiednik: komedianctwo liryczne, które reprezentują obok Krystyny Sienkiewicz tacy aktorzy jak Wiesław Michnikowski i Jan Kobuszewski.

  Krystyna Siekiewicz mówiła też o swoim bracie, któremu przed laty urodził się syn. Kubuś. Lider Elektrycznych Gitar (zobacz wideo).

  Spotkanie prowadziła Anna Polus, zastępca dyrektora Biblioteki Norwida.

  PROGRAM 2. ZIELONOGÓRSKIEGO FESTIWALU FILMU I TEATRU


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.