2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru: wielbiciele Anny...

  2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru: wielbiciele Anny Dymnej szturmowali Cafe Film [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Zdzisław Haczek

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Marian Dziedziel zadziałał w sobotę jak magnes, ale na spotkanie z Anną Dymną przypuszczono już szturm.
  Cafe Film (Winiarnia Bachus przy ratuszu w Zielonej Górze): spotkanie z Anną Dymną i Krzysztofem Orzechowskim, rozmowa o książkach „Dymna” Elzbiety
  1/13
  przejdź do galerii

  Cafe Film (Winiarnia Bachus przy ratuszu w Zielonej Górze): spotkanie z Anną Dymną i Krzysztofem Orzechowskim, rozmowa o książkach „Dymna” Elzbiety Baniewicz i „Podróż do kresu pamięci” K. Orzechowskiego. ©Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska

  Sobotniego popołudnia okazało się, ile znaczy bezpłatna wejściówka, pobrana wcześniej w holu Biblioteki Norwida - u organizatorów festiwalu. Przed wejściem do Cafe Film (Winiarnia Bachus) zebrało się tylu ludzi, że ekipa wpuszczała w pierwszej kolejności właśnie tych z wejściówkami.

  A dostać się na spotkanie z Anną Dymną było na pewno warto. Dla wielu krakowska aktorka już na zawsze pozostanie Anią - wnuczką Pawlaka i Kargula z „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć” albo Barbarą Radziwiłłówną. Tymczasem aktorka ma na koncie dziesiątki innych ról filmowych i teatralnych.

  Zresztą sam 2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru prezentuje geniusz aktorki - w konkursowych, rywalizujących o Klaps 2016, filmach „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego i w krótkometrażowym „Dniu Babci” Miłosza Sakiewicza (do obejrzenia w niedzielę o 13.30 w Kinie U Rektora (Rektorat UZ przy ul. Licealnej).

  W niedzielę o 12.00 w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej - Krakowski Salon Poezji z Anną Dymną i Krzysztofem Orzechowskim. Wejściówki się już dawno rozeszły, ale... można próbować się dostać!


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Odkrywamy Lubuskie Koleją

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

  Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.