Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

22 lipca. Jak wspominamy to święto?

Redakcja
fot. sxc.hu
22 lipca był w PRL jednym z najważniejszych świąt państwowych. Dzień ogłoszenia manifestu PKWN uznawano za datę powstania socjalistycznego państwa.

Władze komunistyczne szczególnie dbały o odpowiednią oprawę tej rocznicy. Zawsze obchodzona była z wielką pompą. Jak dziś wspominamy te czasy?

W Chełmie, które kojarzone jest jako miasto, gdzie ogłoszono oficjalnie manifest PKWN (choć w rzeczywistości powstał w Moskwie) 22 lipca mieszkańcy i goście miasta będą bawić się na specjalnym festynie. Będzie pochód z transparentami i przemówienia. Kobiety siądą na traktory, a każdy dostanie kartkę żywnościową. Specjalnie na ten dzień miejscowy browar dostarczy znane niegdysiejszym miłośnikom chmielowego trunku piwo "Lipcowe". Porządku będzie pilnowała Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej. Zdaniem władz miasta, nie chodzi ani o gloryfikowanie rocznicy ogłoszenia Manifestu PKWN, ani jej obśmiewanie.

Czy to dobry pomysł, aby wracać do tej rocznicy? A może powinniśmy całkowicie o niej zapomnieć? Jak dziś wspominamy dawne obchody 22 lipca, jak wspominamy ten czas tzw. komuny? Zachęcamy naszych Czytelników do opinii w tej sprawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska