25. finał WOŚP. Sprawdź, co się będzie działo na północy lubuskiego

(sndr)
25. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 r.
25. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 r. Igor Kohutnicki / WOŚP
Udostępnij:
Przed nami 25. finał WOŚP. W wielu miastach, miasteczkach i wsiach odbędą się koncerty, zbiórki pieniędzy, licytacje. Sprawdzamy, co się będzie działo w północnej części województwa lubuskiego. Przypomnijmy, finał WOŚP już 15 stycznia 2017 r.!

GORZÓW WLKP.
Sztaby WOŚP będą pracować już o 7.00, tak samo jak wolontariusze. Zbiórka pieniędzy na ulicach prowadzona będzie do 20.00. W tym roku jednak finał WOŚP odbędzie się nie pod galerią handlową, ale w centrum miasta, przy katedrze. Program: 11.00, bieg Policz się z cukrzycą (start i meta na rynku przy katedrze); 13.00-21.00, na rynku pojawi się grupa rekonstrukcyjna, rozdawana będzie grochówka, prowadzone będą darmowe badania, pokaz pojazdów militarnych; wystąpią: Radio Landsberg, Podróbka, Żółte Kalendarze, Majos i uczniowie szkoły muzycznej; 20.00, światełko do nieba. Na scenie w centrum miasta przez cały dzień będą organizowane liczne aukcje i licytacje.
W sztabie w gimnazjum nr 9 przy ul. Zamenhoffa od 12.00 do 15.00 czynne będzie stanowisko fundacji DKMS, czyli dawców komórek macierzystych.

POWIAT GORZOWSKI

Lubiszyn
Od 8.00 do 14-14.30 zbiórka publiczna z udziałem 40 wolontariuszy. Od godz. 15.00 kolejny, czwarty już bieg uliczny Policz się z cukrzycą. Od 16.00 finał w sali widowiskowej na ul. Myśliborskiej 9. W programie: kiermasz, licytacja, loteria fantowa, występy lokalnych artystów.

Witnica
Występy artystyczne oraz licytacje rozpocznę się o 16.30. Tym razem nie w domu kultury, a w sali RCR przy ul. Żwirowej. Na koniec, o 20.00, puszczone będzie światełko do nieba.

Kostrzyn nad Odrą
Otwarcie 25. finału WOŚP odbędzie się o 10.00 na Placu Wojska Polskiego - puszczenie balonów w niebo. O 11.00 rozpoczną się przejażdżki londyńską taksówką, a o 12.00 wystąpi Kostrzyńska Orkiestra Dęta. Druga część wydarzeń odbędzie się w amfiteatrze. Program: 15.10, bieg uliczny Policz się z cukrzycą; 15.30, koncert wokalistów ZS nr 2; 16.15, koncert kapeli U Tadka; 16.45, tanecznie z Roll dance; 17.00, koncert zespołu Drzewiczanie; 17.30, rozpoczęcie licytacji; 18.45, koncert Mega Band; 19.30, koncert Maja Lumasepio; 20.00, światełko do nieba.

Zobacz co będzie się działo w czasie 25. finału WOŚP w Kostrzynie nad Odrą:

POWIAT MIĘDZYRZECKI

Skwierzyna
Uliczne kwesty zakończy koncert, który rozpocznie się o 16.00 w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury przy ul. Teatralnej. W programie występy artystyczne, miniturniej sportowy i licytacje. Na charytatywną dyskotekę zaprasza natomiast Dom nad Rzeką. Impreza rozpocznie się o 20.00 i potrwa do drugiej w nocy. Dochód z biletów trafi na konto fundacji Jurka Owsiaka.

Międzyrzecz
Kwestować będzie 55 wolontariuszy. Podobnie jak w poprzednim roku, w ośrodku kultury nie będzie koncertu. MOK wystawił natomiast na aukcje m.in. medale Fundacji Przeciwko Leukemii. - Część aukcji już się zakończyła. Za 500 zł zlicytowaliśmy kalendarz WOŚP. Od razu wystawiliśmy kolejny, aukcja trwa – informuje szefowa lokalnego sztabu Alicja Jankowska.

Przytoczna
Tu orkiestra zacznie grać już w sobotę. O 10.00 w hali sportowej rozpocznie się charytatywny turniej siatkówki dla dorosłych. Zainteresowani udziałem mogą się zgłaszać do piątku pod nr tel. 607 633 308. W niedzielę o 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się koncert miejscowych artystów połączony z licytacjami. Gwiazdami będą akordeonista Mariusz Ambrożuk i saksofonista Marcin „Pesos” Stachowiak. O 20.00 tradycyjne światełko do nieba.

Pszczew
Orkiestrowa impreza zacznie się o 16.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Poznańskiej. Główną atrakcją będą występy miejscowych dzieci i licytacje.

Trzciel
Sztab WOŚP mieści się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Lokalnym akcentem największej z orkiestr będzie sportowa impreza w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Edukacyjnym w Brójcach. W niedzielę o 10.00 rozpocznie się tu turniej unihokeja, który rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych – seniorów, juniorów młodszych i młodzików.

POWIAT SŁUBICKI

Słubice
90 wolontariuszy od 8.00 ruszy w miasto, ale finałowa impreza rozpoczyna się o 14.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Będą występy lokalnych artystów, warsztaty, pokazy i sporo innych atrakcji. Na każdym piętrze SMOKU-u widzowie znajdą coś dla siebie. Jak zawsze miejscowe firmy i instytucje oferują przedmioty na licytację. Do wylicytowania m.in. piłki od Łukasza Fabiańskiego, vouchery na rejsy Zefirem itp. Główna licytacja odbędzie się około godz. 19.00. W Słubicach WOŚP może potrwać do 23.00. W ubiegłym roku miasto zebrało rekordową ilość 51.200 zł.

Rzepin
WOŚP rozpocznie się o 13.00 w hali widowiskowo - sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Wystąpią m.in. przedszkolaki, uczniowie szkoły z Kowalowa, zespół instrumentalny SP nr 1, zespół taneczny Plus Star, zespoły z MDK. Będzie zumba i gimnastyka artystyczna. Aukcje odbywać się będą pomiędzy występami. - Na piętrze będzie funkcjonowała kawiarenka z ciastem, herbatą, kawą i grochówką. Czas tam spędzony będzie umilała Kapela Kaziuki, Chór Wrzosy, Zespół B.Z.N., a także młodzi artyści. Scena na górze wystartuje o godzinie 16.00 - informuje Miejski Dom Kultury. Przed punktem kulminacyjnym odbędzie się pokaz musztry, samoobrony oraz pokaz MMA w wykonaniu klas policyjnych z Liceum Ogólnokształcącego. Światełko do nieba o 20.00

Cybinka
Finał odbędzie się w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury od 16.00 do 20.00. Na scenie wystąpią dla znani i lubiani lokalni artyści, m.in. Grzegorz Dawidowicz, Lubuszanki, Antidotum, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Cybince oraz Szkoły Podstawowej w Białkowie. Między występami przeprowadzona zostania licytacja. Imprezę poprowadzi Zbyszko Jatczak. - Informujemy o możliwości przekazania fantów na licytacje. Wszystkie przedmioty możemy przekazywać do MGOK już teraz - informują organizatorzy.

Górzyca
Impreza orkiestry rozpocznie o 15.00 w Centrum Spotkań Polsko- Niemieckich. W bloku artystycznym wystąpią: przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej oraz maluszki ze Słoneczka, Górzycka Kapela Ludowa, miejscowy zespół Młodzi Duchem oraz uczniowie Zespołu Szkół w Górzycy. Gościnnie wystąpi także zespół taneczny Quest z Kostrzyna nad Odrą. Około 18.00 zostanie puszczone światełko do nieba.

Ośno Lubuskie
Organizatorem WOŚP jest MDK z Zespołem Szkół Publicznych i Zespołem Szkół Ekonomicznych. Akcja rozpoczyna się o 14.00. Będą występy przedszkolaków, lokalnych zespołów, młodzieżowej orkiestry dętej. Będzie zumba, hip hop, kabaret i wiele innych atrakcji. Około 19.00 ma być pokaz sztucznych ogni.

POWIAT SULĘCIŃSKI

Sulęcin
Od 9.00 na ulicach miasta będzie można spotkać kwestują-cych wolontariuszy. Koncertowy WOŚP rozpocznie się o 11.00 na placu przy Intermarche, gdzie wystąpią soliści SOK. Z kolei na Placu Czarneckiego do 11.00 do 15.00 działać będzie tzw. miasteczko harcerskie. Finałowy koncert rozpocznie się o 16.00 w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Wystąpią soliści, przedszkolaki, zespół Trans i orkiestra dęta. Podczas koncertu licytowane będą gadżety WOŚP, gadżety Olimpii, usługi, karnety i sesje zdjęciowe.

Słońsk
O 8.00 rozpocznie się kwesta uliczna i potrwa do 18.00. Orkiestra rozpocznie się sportowym akcentem: o 9.30 w sali gimnastycznej odbędzie się turniej piłki nożnej zawodników Warty. O 13.00 impreza przeniesie się do Parku Wiejskiego. Na otwarcie WOŚP odbędzie się parada motocyklowa połączona z pokazem samochodów wyścigowych i wozów strażackich. Na 15.00 zaplanowano bieg „Biegnij z orkiestrą”. Następnie: 15.30, pokaz ratownictwa OSP; 16.00, strefa dobrej muzyki i dobrego smaku, koncerty, występy, ognisko; 18.30, pokaz zumby; 19.00, licytacja (m.in. sportowe gadżety, kamizelki Krzysztofa Rutkowskiego i zwiedzanie młyna z atrakcjami); 20.00, światełko do nieba.

POWIAT STRZELECKO-DREZDENECKI

Dobiegniew
Wystąpią głównie artyści lokalni, bo gmina stawia na to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy przy minimalnych kosztach. Zbiórka pieniężna będzie trwać cały dzień, występy finałowe odbędą się o 15.00 w auli Zespołu Szkół przy ul. Poznańskiej 5.

Drezdenko
Wzorem ubiegłych lat sztab mieści się przy Bibliotece Publicznej (ul. Kościuszki 11). Część artystyczna, łącznie z aukcją, będzie miała miejsce w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. W tym roku impreza poszerzona jest o część teatralną w Gościmiu.

Stare Kurowo
Już od 8.00 kwestować będzie 20 wolontariuszy. Na rynku od 11.00 po raz pierwszy ustawiona będzie wioska strażacka, gdzie ochotnicy będą m.in. prezentować sprzęt gaśniczy i poczęstują gorącą zupą. O 16.00 orkiestrowe granie przeniesie się do GOK-u. W programie: występy lokalnych artystów, licytacje i sesje zdjęciowe.

Strzelce Krajeńskie
Charytatywna impreza rozpocznie się o 14.00 na rynku miejskim. Wolontariusze będą kwestować na terenie całego miasta już od rana. Podczas części artystycznej zaprezentują się: lokalni artyści, Pajo i Kruchy, FenoMen (17.30), Masters (19.30). Odbędą się też pokazy ratownictwa medycznego i licytacje (18.00). O 20.00 poleci światełko do nieba.

Zwierzyn

Finał od 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Wystąpią lokalni artyści i zespół Saga z Krzyża Wlkp.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie