29. finał WOŚP w Lubuskiem. Gramy w całym regionie! Zobacz, jak przebiegał finał [RELACJA LIVE]

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik

Wideo

W niedzielę, 31 stycznia, grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 29. finał! W tym roku z powodu pandemii był on inny niż wszystkie. Sztaby przygotowały jednak moc atrakcji. Sprawdźcie, jak przebiegał finał w Lubuskiem!

29. Finał WOŚP - 31 stycznia 2021 r. W tym roku pieniądze zostaną przekazane dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy

Tyle zebrały lubuskie miasta - aktualizowane kwoty

Tak grają lubuskie sztaby (znajdziesz tu relacje, zdjęcia filmy):

23:45

Na koncie WOŚP jest już 123 854 652 zł!

22:39

Taką informację otrzymaliśmy ze sztabu WOŚP w Kostrzynie nad Odrą: Na chwilę obecną, na naszym allegro, z kwesty na ulicach, z eSkarbonki oraz z bezpośrednich wpłat naszych dwóch kostrzyńskich firm mamy... 117 679,16‬zł! Do tego 230 euro w banknotach i mnóstwo bilonu w euro i innych walutach! Rok temu po finale kwota deklarowana to nieco ponad 119 tys... a finalna kwota z zeszłego roku po rozliczeniu to 123 355,80 zł. A póki co nasze aukcje wciąż trwają... więc nasza kwota na pewno urośnie... Czy będzie rekord? Wszystko w Waszych rękach! Jesteśmy baaaaardzo blisko! Dziękuję. Z całego serca dziękuję. Jesteście wspaniali. Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym w ten finał. Dziękuję Wolontariuszom - mega robota, szczególnie w tym trudnym czasie! Dziękuję naszym Sztabowcom, Pracownikom naszych kostrzyńskich instytucji, którzy byli zaangażowani całym sercem, firmom, sponsorom, naszym partnerom, wszystkim darczyńcom, wszystkim ludziom dobrej woli! Idziemy na rekord! Licytujcie! Siema! Szef Sztabu, Dawid Marciniak.

Dawid Marciniak, szef kostrzyńskiego sztabu WOŚP.
Dawid Marciniak, szef kostrzyńskiego sztabu WOŚP. Jakub Pikulik

21:18

Tak wyglądało "Światełko do nieba" w Zielonej Górze. Zobacz niesamowity pokaz fajerwerków. Więcej zdjęć znajdziesz tutaj >>>

"Światełko do nieba" w Zielonej Górze. Niesamowity pokaz fajerwerków z okazji 29. fiału WOŚP.
"Światełko do nieba" w Zielonej Górze. Niesamowity pokaz fajerwerków z okazji 29. fiału WOŚP. Jacek Katos

20:10

Światełko do nieba w Trzebiechowie wyglądało tak:

19:50

Grupa Motocyklowa S3 Nowe Miasteczko informuje nas, że zebrała 2.665,83 zł i 5 euro. Z kolei morsy nad Jeziorem Wilkowskim zebrały 972 zł.

18:44

Stal Gorzów również gra z WOŚP. Przedstawiciele gorzowskiego klubu wyszli na ulice ze skarbonkami z logiem 29. finału.

Stal Gorzów gra razem z WOŚP.
Stal Gorzów gra razem z WOŚP. Stal Gorzów / facebook

18:04

Tradycyjnie WOŚP gra również w Witnicy. Poza licytacjami, zbieraniem pieniędzy przez wolontatiuszy, zorganizowano również morsowanie. Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj: Morsowanie w Witnicy

29. finał WOŚP w Witnicy.
29. finał WOŚP w Witnicy. Mirosław Sztogryn

17:30

W Gorzowie o 17.30 było policzonych 14,5 tys. zł. Ostateczna kwota będzie jednak znacznie wyższa i znana dopiero nad ranem. W Gorzowie są dwa sztaby. Jeden w Szkole Podstawowej nr 2 (kilkudziesięciu wolontariuszy), a drugi w Klubie u Szefa (ponad 300 kwestujących). W skład tego ostatniego wchodzą jeszcze mini sztaby z Gastronomika, I LO, harcerze z SP20 i Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie. Poza tym wraz z Gorzowem grają też OSP Lipki Wielkie i OSP Stare Polichno. Pieniądze z tych mini sztabów dopiero na koniec dnia dotrą do Gorzowa.

17:26

Jednym z punktów finału WOŚP 2021 w Świebodzinie było morsowanie w Jeziorze Wilkowskim. W niedzielę (31 stycznia) na plaży zjawiło się około 50 miłośników kąpieli w lodowatej wodzie i drugie tyle widzów. Po zanurzeniu było wspólne zdjęcie na pomoście i zbiórka pieniędzy. A wszystko w przesympatycznej atmosferze, z szerokim uśmiechem na ustach. Zobaczcie zdjęcia z morsowania >>>

Morsowanie w Jeziorze Wilkowskim
Morsowanie w Jeziorze Wilkowskim Szymon Kozica

16:57

Od niemal godziny trwa transmisja online kostrzyńskiego finału WOŚP. Studio powstało na "Kręgielni". Prowadzący mówią o licytacjach, wspominają wczesniejsze finały, są też łączenia z wolontariuszami na terenie miasta. Zobacz, jak przebiega 29. finał WOŚP w Kostrzynie nad Odrą.

Tramsnisję z kostrzyńskiego finału WOŚP zobaczysz tutaj: 29. finał WOŚP w Kostrzynie nad Odrą - transmisja online

Tak wygląda studio 29. finału WOŚP w Kostrzynie nad Odrą.
Tak wygląda studio 29. finału WOŚP w Kostrzynie nad Odrą. Jakub Pikulik

Zobacz, co się dzieje z puszkami WOŚP po oddaniu ich do sztabu w Zielonej Górze:

Trwa głosowanie...

Czy wspierasz WOŚP?

16:45

Sztab WOŚP w Sulechowie mieści się w tutejszym domu kultury. Finał przebiega pod czujnym okiem dyrektora Tomasza Furtaka. W czasie 29. finału WOŚP w Sulechowie, podobnie jak w innych miejscach, prowadzone są licytacje. Wylicytować można m. in. obrazy, czy gitarę. Tak wygląda 29. finał WOŚP w Sulechowie: W Sulechowie zabawa trwa na całego. Tutaj też mają gorące serca!

29. finał WOŚP w Sulechowie.
29. finał WOŚP w Sulechowie. Mariusz Kapała

16:30

W Gorzowie rozpoczął się koncert Poparzeni Kawą Trzy. Transmisja odbywa się na Facebooku. Potrwa do 19.00. Koncert możecie oglądać tutaj: Sztab WOSP – transmisja na żywo

Koncert Poparzonych Kawą Trzy w Gorzowie Wlkp.
Koncert Poparzonych Kawą Trzy w Gorzowie Wlkp. Jarosław Miłkowski

16:27

Na koncie WOŚP jest już 678 565 021 zł!

16:24

Nad jeziorem Borek w Kosarzynie zebrała się blisko 100 osób. Były to morsy z Gubińskiej Grupy Morsów oraz Morsy Team Starosiedle, którzy zanurzyli się w lodowatej wodzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ile udało im się zebrać podczas Finału WOŚP? Oficjalną kwotę poznamy dopiero w najbliższy czwartek, ale morsy z Gubina i Starosiedla zgromadziły ok. 3-4 tys. zł na rzecz WOŚP.

29. finał WOŚP w Lubuskiem. Gramy w całym regionie! Zobacz, jak przebiegał finał [RELACJA LIVE]
Łukasz Koleśnik

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia>>> Prawie 100 osób morsowało nad Borkiem w Kosarzynie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

16:19

Tradycyjnie, jak co roku Miejskie Przedszkole nr 3 im. WOŚP zgłosiło się jako sztab do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. -Nie poddajemy się i jak co roku gramy z Fundacją Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy-informuje Jolanta Baworowska, dyrektorka przedszkola.- Tym razem impreza odbyła się w reżimie sanitarnym, na świeżym powietrzu, gdzie sprzedawano na specjalnych stoiskach słodkości, kawę, herbatę, watę cukrową i popcorn na wynos.

14:57

Tak przebiega finał WOŚP w Żarach. W centrum miasta kwestują wolontariusze WOŚP. Z kolei w Zielonym Lesie odbył się 15. bieg Policz się z Cukrzycą. Na starcie stanęło ponad 200 osób.

Rodzina Grubiznow w centrum Żar wrzuca pieniądze do puszki WOŚP.
Rodzina Grubiznow w centrum Żar wrzuca pieniądze do puszki WOŚP. Aleksandra Łuczyńska

14:50

W trakcie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie kwestuje około 400 wolontariuszy. Od 16.00 działać będzie Orkiestrowe studio z wieloma ciekawymi gośćmi. Więcej o finale w Gorzowie przeczytasz tutaj: WOŚP 2021 w Gorzowie. Jak przebiega finał? Gdzie zobaczysz koncert?

14:37

Pozytywnie zakręceni członkowie klubu Eskimo nie zawiedli i jak co roku tłumnie pojawili się nad jeziorem w Kłodawie. Spotkali się tuż przed południem. Najpierw była obowiązkowa rozgrzewka. Tuż po niej - ubrani jedynie w stroje kąpielowe, szorty, czapki, rękawiczki i specjalne buty - weszli do lodowatej wody. Zabrali ze sobą kolorowe plakaty z charakterystycznym wielkoorkiestrowym sercem oraz puszki. Fundusze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane były także na brzegu, gdzie miłośnikom zimnych kąpieli przypatrywało się i kibicowało kilkadziesiąt osób.

14:35

Pod muzycznym klubem Elektrownia w Żaganiu można pojeździć drezynami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei Ok 1, a także skosztować pysznego ciasta.

W Żaganiu w czasie 29. finału WOŚP można pojeździć... drezyną!
W Żaganiu w czasie 29. finału WOŚP można pojeździć... drezyną! Małgorzata Trzcionkowska

14:12

W sztabie w przedszkolu im WOŚP zaczęła się impreza. Trwa sprzedaż ciast i licytowane są gadżety WOŚP. Z kolei na żarskich ulicach można spotkać wolontariuszy z kolorowymi puszkami.

Wolontariusze WOŚP w Żarach.
Wolontariusze WOŚP w Żarach. Małgorzata Fudali Hakman

13:59

W Kostrzynie na Placu Wojska Polskiego od 12.00 do 17.00 działa duże i ciekawe stoisko Towarzystwa sportowego Celuloza. Można kupić klubowe gadżety, pograć w piłkę, spotkać się z zawodnikami. Wszystko oczywiście w ramach 29. finału WOŚP. Znajdziecie tam orkiestrową puszkę.

Stoisko Towarzystwa Sportowego Celuloza w Kostrzynie nad Odrą.
Stoisko Towarzystwa Sportowego Celuloza w Kostrzynie nad Odrą. Towarzystwo Sportowe Celuloza / facebook

13:37

W Żaganiu na "Wiewiórczy szlak" wyruszyli z kijkami członkowie stowarzyszenia Piechur. Najpierw napełnili puszkę wolontariusza Maćka.

WOŚP-owy spacer z kijkami w Żaganiu.
WOŚP-owy spacer z kijkami w Żaganiu. Małgorzata Trzcionkowska

13:30

Na poligonie strażackim w niedzielę, 31 stycznia ramo spotkały się nowosolskie morsy. Grupa Morsy Nowa Sól od wielu dni wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Specjalnie na ten dzień przygotowano dla wszystkich czapeczki, w których uczestnicy morsowania weszli do wody. Każdy mógł wybrać swoją formę hartowania. Można było pływać lub "stać na jeńca". Takiej radości tylu nowosolan na raz dawno nie widzieliście. Kilkadziesiąt osób zatańczyło w lodowatej wodzie.
W Nowej Soli ponad 40 wolontariuszy i wolontariuszek przemierza z puszkami ulice miasta.

13:21

Jurek Owsiak poinformował o tym, że już wiadomo, gdzie trafią pierwsze sprzęty przekazane w czasie 29. Finał WOŚP! - Przekazanie sprzętu medycznego do kolejnych potrzebujących placówek zawsze wiąże się z wielkimi emocjami — górę biorą duma, wzruszenie i radość, bo dla takich chwil gramy przez cały rok! Beneficjentami tych cennych darów (pierwszych przekazanych w ramach 29. Finału WOŚP), będą placówki m.in. w Warszawie, Krakowie, Rybniku, Szczecinie, Opolu, Koszalinie i Bydgoszczy, a ich łączna kwota to ponad 1 mln zł! - czytamy na stronie WOŚP.

Jakie dary powędrują do polskich szpitali?
Medicart Healthcare Sp. z o.o. przekazuje w darze 30 specjalistycznych pomp objętościowych z wyposażeniem.
BTL Polska Sp. z o.o. przekazuje w darze 10 sztuk respiratorów BTL 606.
Stiegelmeyer Sp. z o.o. przekazuje w darze 2 łóżka szpitalne do intensywnej terapii.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Real" Adam Jacek Zbroński przekazuje w darze materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe.

13:20

Pani Alicja kwestuje z synem Filipem na ulicach Żagania. - Gdy tylko urodził się mój syn, został poddany badaniu słuchu, za pomocą sprzętu WOŚP - mówi nam pani Alicja.

Pani Alicja z synem Filipem również wspierają WOŚP.
Pani Alicja z synem Filipem również wspierają WOŚP. Małgorzata Trzcionkowska

13:16

Od rana na ulicach miasta widać dziesiątki młodych ludzi - wolontairuszy WOŚP z puszkami. Zobaczyć ich można dosłownie wszędzie. I międzyrzeczanie hojnie sypia groszem, ba, czasami przemierzają ulice w kierunku centrum miasta, aby tylko zasilić konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak gra WOŚP w Międzyrzeczu! Tutaj znajdziesz zdjęcia z międzyrzeckiego finału: Co tam pandemia, na ulicach miasta, w sklepach, zakładach usługowych, trwa zbiórka pieniędzy dla dobra dzieci!

Tak WOŚP 2021 gra w Międzyrzeczu!
Tak WOŚP 2021 gra w Międzyrzeczu! Dariusz Dudkiewicz

12:30

W centrum Gorzowa spotkaliśmy Leszka (tatę) i Oliwera (syna) Przewoźnych.- Przez pandemię wrzucających pieniądze jest mniej, ale za to wrzucają więcej. Z reguły co najmniej 10 zł. Zebraliśmy już chyba z 800 zł - mówił Pan Leszek tuż po 12.30.

Wolontariusze w Gorzowie przyznają, że osób wrzucających pieniądze z powodu pandemii jest mniej, ale za to wrzucają więcej.
Wolontariusze w Gorzowie przyznają, że osób wrzucających pieniądze z powodu pandemii jest mniej, ale za to wrzucają więcej. Jarosław Miłkowski

12:30

Mobilna orkiestra gra również w gminie Trzebiechów. Wypatrujcie jej w swoich sołectwach.

12:30

Zielona Góra gra inaczej niż co roku. 29. finał WOŚP odbywa się w reżimie sanitarnym. Większość atrakcji będzie można oglądać w internecie. Organizatorzy przygotowali jednak nie lada gratkę. Po mieście jeździ orkiestrowy. Odwiedzi wszystkie osiedla! Zobaczcie, jak przebiega finał. Przygotowaliśmy dla Was dużą galerię zdjęć oraz filmy: WOŚP 2021 w Zielonej Górze już gra na całego. Po mieście jeździ orkiestrowy tir!

Po Zielonej Górze będzie jeździł orkiestrowy tir. Odwiedzi wszystkie osiedla!
Po Zielonej Górze będzie jeździł orkiestrowy tir. Odwiedzi wszystkie osiedla! Jacek Katos

12:28

W Gorzowie wolontariuszy można spotkać m.in. przed Białym Kościółkiem. - Co roku wspomagam Orkiestrę - mówił nam Pan Zdzisław, doklejając kolejne serduszko w swoim portfelu.

W Gorzowie do puszek 29. finału WOŚP pieniądze wrzucają m. in. wierni, którzy wychodzą z Białego Kościółka.
W Gorzowie do puszek 29. finału WOŚP pieniądze wrzucają m. in. wierni, którzy wychodzą z Białego Kościółka. Jarosław Miłkowski

12:18

Jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzowie. Tu działa jeden z dwóch sztabów w mieście. - Mamy 67 wolontariuszy. Spotkać ich można w wielu punktach Gorzowa, także w autobusach - mówi Dawid Wachowiak.

W Gorzowie działają dwa sztaby. Na zdjęciu Dawid Wachowiak.
W Gorzowie działają dwa sztaby. Na zdjęciu Dawid Wachowiak. Jarosław Miłkowski

12:15

W Zielonej Górze wolontariuszy można było spotkać w mieście już o 8.00 rano. Z racji pandemicznych ograniczeń, w tym roku nie ma wielkiej wośpowskiej sceny. Jest za to scena mobilna, czyli tir, który ruszył na miasto spod Centrum Biznesu punktualnie o 9.30. Pierwszym przystankiem był parking przy filharmonii. Tam też odbyła się pierwsza licytacja. Była to zabawka ręcznie robiona - głowa konia na kiju. Licytacja była dość niezwykła, bo mały Szymon wraz z tatą przebijali samych siebie. Najpierw było 100 złotych, potem 150, aż w końcu do puszki WOŚP trafiło 200 złotych. Do południa niestety na mieście nie było zbyt wielu przechodniów, ale wolontariusze pełni zaangażowania i wiary ruszyli w miasto.

12:13

W Gorzowie spotkacie wolontariuszy z puszkami. A co dzieje się w sztabie WOŚP? Zobaczcie>>>

12:00

BC Swiss Krono rzucał trójki dla orkiestry. Za każde trafienie sponsor płacił 100 zł! Co tam się działo?! Zobaczcie!>>>

29. finał WOŚP w Lubuskiem. Gramy w całym regionie! Zobacz, jak przebiegał finał [RELACJA LIVE]
Małgorzata Fudali - Hakman

11:30

Na ulicach Kostrzyna od około dwóch godzin można już spotkać wolontariuszy z kolorowymi puszkami 29. finału WOŚP. Jak będzie wyglądał tegoroczny finał w mieście Przystanku Woodstock? Zobacz: WOŚP 2021 w Kostrzynie już gra. Tak rozpoczął się 29. finał w mieście Przystanku Woodstock

29. finał WOŚP w Kostrzynie nad Odrą.
29. finał WOŚP w Kostrzynie nad Odrą. Jakub Pikulik

11:01

Bogusław Marszałek i Jerzy Tejman zbierają pieniądze na targu śniadaniowym w Żarach.

Zbiórka pieniędzy na Targu Śniadaniowym w Żarach.
Zbiórka pieniędzy na Targu Śniadaniowym w Żarach. Aleksandra Hudyma

10:36

Ruszyła kolejna edycja Targu Śniadaniowego w Żarach. W tę wyjątkową niedzielę tematem przewodnim jest finał WOŚP. Przy każdym ze stoisk jest puszka. Czytaj więcej na ten temat >>>

Wystawcy specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali sporo przedmiotów, których sprzedaż zasili konto fundacji.
Wystawcy specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali sporo przedmiotów, których sprzedaż zasili konto fundacji. Aleksandra Łuczyńska

10:30

Dziś od wczesnych godzin porannych morsy włączają się do akcji WOŚP, na Ochli cały dzień na pewno będzie można spotkać morsujących i wolontariuszy z puszkami. Grupa sportowo-morsowa EKM Lubuskie - czyli Ekskluzywny Klub Morświna Lubuskie aktywnie wspiera WOŚP. Najpierw morsują, a o godzinie 12:30 pobiegną trasą, oznaczoną w ramach biegu "Policz się z Cukrzycą".

10:09

WOŚP jak co roku gra również w Witnicy. Poniżej zdjęcie "centrum dowodzenia".

Tak wygląda sztab 29. finału WOŚP w Witnicy.
Tak wygląda sztab 29. finału WOŚP w Witnicy. WOŚP Witnica

10:07

OSP Bogdaniec również gra z WOŚP. "Dziś trochę w innej formie, ale działamy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej" - czytamy na facebookowym profilu ochotników z Boggdańca. Na zdjęciu naczelnik z druhnami.

Strażacy z Bogdańca jak co roku grają razem z WOŚP.
Strażacy z Bogdańca jak co roku grają razem z WOŚP. OSP Bogdaniec

9:58

W Kostrzynie nad Odrą wolontariusze wyszli już na ulice miast. Będzie można ich znaleźć w najbardziej charakterystycznych punktach Kostrzyna, m. in. przy marketach, stacjach paliw i w najbardziej ruchliwych miejscach. Sztab 29. finału WOŚP w Kostrzynie mieści się, podobnie jak w latach poprzednich, w "Kręgielni". Będzie tu działał jedynie orkiestrowy sklepik. Sam kostrzyński finał będzie można oglądać na żywo w internecie. Początek o godzinie 16.00.

W tym roku w Kostrzynie nad Odrą jest 57 wolontariuszy.
W tym roku w Kostrzynie nad Odrą jest 57 wolontariuszy. Jakub Pikulik

9:00

29. Finał WOŚP wystartował w Zielonej Górze. Rozpoczęła się transmisja live, a sztab przypomina:

8:00

W wielu lubuskich miastach właśnie teraz na ulice wychodzą wolontariusze. Pamiętajcie, każdy z nich musi mieć przy sobie specjalną, zaplombowaną, tekturową puszkę oraz specjalny identyfikator. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy, czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka naszej Fundacji oraz kod QR.

7:45

Sprawdź, gdzie znajdziesz orkiestrową puszkę:

7:15

Zobacz, co będzie się działo w czasie 21. finału WOŚP w Zielonej Górze:

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie