3 liga piłkarska. Polonia Nysa - Carina Gubin 4:1 [ZDJĘCIA]

Wiktor Gumiński
Polonia Nysa - Carina Gubin 4:1
Polonia Nysa - Carina Gubin 4:1 Wiktor Gumiński
Od efektownej wygranej u siebie rozpoczęła sezon Polonia Nysa. Beniaminek 3 ligi pokonał aż 4:1 Carinę Gubin.

- Część naszej drużyny pamięta grę w 3 lidze dwa sezony temu. Wtedy było nam ciężko i koniec końców spadliśmy. Szybko jednak wróciliśmy na ten poziom rozgrywkowy i teraz na inaugurację sezonu byliśmy od samego początku odpowiednio, bojowo nastawieni - powiedział Maciej Pisula, kapitan Polonii.

Choć finalnie w zdecydowanie lepszych humorach spotkanie kończyli nysanie, rozpoczęło się ono lepiej dla zespołu z Gubina. W 8. minucie pięknym uderzeniem zza pola karnego prowadzenie dał mu bowiem Jakub Ryś, znany na Opolszczyźnie z występów w MKS-ie Kluczbork w sezonie 2019/20.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Gospodarze wyrównali jeszcze przed upływem kwadransa, po tym, jak w polu karnym instynktem snajpera wykazał się Kamil Popowicz. Jak się później okazało, był to dopiero początek jego strzeleckich popisów.

- Nie licząc początkowych 10 minut, uważam, że już przed przerwą nasza gra wyglądała pozytywnie - dodał Pisula. - Ale w drugiej odsłonie rozkręciliśmy się na dobre.

Polonia zaczęła się rozpędzać zanim wszyscy kibice zdążyli wrócić na swoje miejsca. Stało się tak za sprawą Michała Zimonia, zdecydowanie jednego z głównych bohaterów spotkania, który w 46. minucie idealnie przymierzył w górny róg bramki Cariny.

Po tym trafieniu nysanie jeszcze mocniej poszli za ciosem. Na dobre przejęli inicjatywę, co z czasem udokumentowali kolejnymi golami. A właściwie uczynił to jeden zawodnik, wspomniany już wcześniej Popowicz.

Najpierw, w 58. minucie, popisał się on celną główką po rzucie wolnym, a w 87. minucie skompletował hat-tricka, mimo że tak naprawdę ... skiksował przy strzale z najbliższej odległości.

Goście od czasu do czasu odpowiadali jedynie uderzeniami z dystansu. Bliski skompletowania dubletu był Ryś, ale jego potężny strzał w świetnym stylu zatrzymał nowy bramkarz Polonii Dariusz Szczerbal.

- Dobrze wiedzieliśmy, jak grają nasi przeciwnicy i zrealizowaliśmy swoje założenia - podsumował Pisula. - Dużo wiatru w żagle dał nam szybko strzelony gol na 1:1. A bramka na 2:1 wzmocniła nas już na tyle, że w dalszej części meczu nie pozostawiliśmy złudzeń, komu należały się trzy punkty.

Polonia Nysa - Carina Gubin 4:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Ryś - 8., 1:1 Popowicz - 14., 2:1 Zimon - 46., 3:1 Popowicz - 58., 4:1 Popowicz - 87.
Polonia: Szczerbal - Sasin, Redek, Kulak, Rogoziński - Pisula, Perkowski (60. Rakoczy), Zimon, Nazar (70. Majerski), Sikora (80. Jakubiak) - Popowicz.
Żółte kartki (Polonia): Zimon, Popowicz, Perkowski, Rakoczy.