30. finał WOŚP w Lubuskiem. Koncerty i światełko do nieba

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
30. finał WOŚP w Zielonej Górze - koncerty i światełko do nieba
30. finał WOŚP w Zielonej Górze - koncerty i światełko do nieba Mariusz Kapała
W Zielonej Górze można wylicytować... ogolenie radnego, a w Gorzowie - wizytę prezydenta miasta. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku grać będą wolontariusze w 66 lubuskich sztabach!

22.00

Relacja z koncertów i światełka do nieba w Zielonej Górze dostępna w naszej galerii:

Na scenie pojawiła się m.in. Cleo. Szukajcie się na fotografiach!

30. finał WOŚP w Lubuskiem. Koncerty i światełko do nieba
Mariusz Kapała

20

Na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim dobiega końca gorzowski finał WOŚP. Zakończył się on tradycyjnym Światełkiem do Nieba. Kilka minut wcześniej wylicytowano voucher na odwiedziny prezydenta Jacka Wójcickiego. Przedstawiciel jednej z firm wylicytował go za 7 tys. zł.

Na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim dobiega końca gorzowski finał WOŚP
Na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim dobiega końca gorzowski finał WOŚP Jarek Miłkowski

19.50

W Zielonej Górze na scenie podczas 30. finału WOŚP pojawili się m.in. Rademenez i Mesajah. Zdjęcia z koncertów w naszej galerii:

Podczas 30. finału WOŚP na zielonogórskiej scenie wystąpili m.in. Rademenez i Mesajah.
Podczas 30. finału WOŚP na zielonogórskiej scenie wystąpili m.in. Rademenez i Mesajah. Jacek Katos

18.40

A co dzieje się na finale WOŚP w Krośnie Odrzańskim? I tutaj pojawiliśmy się z naszym obiektywem! Zobaczcie zdjęcia:

17.17

Trwa 30. Finał WOŚP. W hali Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie dużo się dzieje. Gubiński sztab przygotował mnóstwo atrakcji. CZYTAJ WIĘCEJ:

16.30

II Bieg Policz się z cukrzycą odbył się w Nowej Soli na stadionie liceum ogólnokształcącego. Wystartowali młodsi i starsi biegacze na dwóch dystansach. To była jedna z dwóch otwartych imprez w mieście.
Zobacz wideo i zdjęcia, link

16.15

W Nowej Soli jest w tym roku więcej wolontariuszy niż zwykle. To łącznie 45 osób. To cieszy organizatorów finału z Nowej Soli, ale jest też coś, co smuci. Niestety, na żywo przed południem mogło się odbyć się tylko jedno wydarzenie Wielkie Wośpowanie z Morsami. Koncerty i licytacje odbywają się on-line.

Zobacz zdjęcia i wideo z morsowania: link

15.00

W hali Szkoły Podstawowej nr 20 na gorzowskim Manhattanie odbywa się Maraton Roztańczony 30. finał WOŚP. Potrwa do 20.00, kiedy to odbędzie się pokaz Fire Show. Wcześniej do 17.00 można potańczyć z grupami tancerzy, a od 18.00 będzie można pośpiewać z harcerzami z gorzowskiego hufca ZHP.

W hali Szkoły Podstawowej nr 20 na gorzowskim Manhattanie odbywa się Maraton Roztańczony 30. finał WOŚP
W hali Szkoły Podstawowej nr 20 na gorzowskim Manhattanie odbywa się Maraton Roztańczony 30. finał WOŚP Jarek Miłkowski

15.00

Dzieje się również w Słubicach. Choć ze względu na warunki pogodowe niemal w ostatniej chwili podjęto decyzję o zmianie miejsca, tłumów na finale WOŚP nie zabrakło. Cały program zostaje bez zmian! Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14.00 na Miejskiej Hali Sportowej - ul. Piłsudskiego 17.

14.20

Słodka kawiarenka i licytacje w przedszkolu im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarach potrwają do 17.00.

Słodka kawiarenka w Żarach
Słodka kawiarenka w Żarach Aleksandra Łuczyńska

11.40

W Żarach przed Ratuszem do ok. 17.00 można przejechać się zabytkowym samochodem (do puszki trzeba wrzucić minimum 50 zł). Tutaj pieniądze zbierają wolontariuszki Magda i Natalia (na zdjęciu).

Na ulicy spotkaliśmy też jednego z najmłodszych wolontariuszy w mieście - to 4 letni Mikołaj, który zbiera pieniądze do puszki razem z tatą.

Na ulicy w Żarach spotkaliśmy też jednego z najmłodszych wolontariuszy w mieście - to 4 letni Mikołaj, który zbiera pieniądze do puszki razem z tatą
Na ulicy w Żarach spotkaliśmy też jednego z najmłodszych wolontariuszy w mieście - to 4 letni Mikołaj, który zbiera pieniądze do puszki razem z tatą.
Aleksandra Łuczyńska

10.15

KOSTRZYN NAD ODRĄ. Porywisty wiatr, który od sobotniego wieczoru wieje w Lubuskiem, zmusił organizatorów kostrzyńskiego finału WOŚP do zmiany lokalizacji części atrakcji. Ale spokojnie, wszystkie zaplanowane atrakcje się odbędą. Na ulicach miasta kwestuje już ponad 80 wolontariuszy! organizatorzy zmuszeni byli przenieść wydarzenia zaplanowane pierwotnie na Placu Wojska Polskiego do hali MOSiR przy ul. Niepodległości. Ale spokojnie, wszystkie zaplanowane wcześniej atrakcje się odbędą. Odbędzie się również bieg "Policz się z cukrzycą". Uwaga biegacze! Bieg również zmienia lokalizację, zostanie zorganizowany na stadionie MOSiR. Więcej informacji tutaj: 30. finał WOŚP w Kostrzynie. Pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom. Ale spokojnie, wszystkie atrakcje się odbędą!

9.45

Niestety przez bardzo silny wiatr odwołano kilka wydarzeń w naszym regionie, które miały odbyć się na dworze w ramach WOŚP. Jest to przede wszystkim 16 Bieg WOŚP “Policz się z cukrzycą”, który co roku odbywał się w większych miastach. Wydarzenie to odwołano m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i w Żarach.

- W związku z komunikatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o nadciągających złych warunkach atmosferycznych, zmuszeni jesteśmy przełożyć 16 Bieg WOŚP “Policz się z cukrzycą” w Zielonej Górze z dnia 30.01.2022. Mając na uwadze, że zdrowie i życie uczestników jest najważniejsze, musieliśmy podjąć decyzję o odwołaniu jutrzejszego wydarzenia. Posiadając komunikaty RCB (stan na godzinę 18.00) oraz informacje z portali meteorologicznych nie mogliśmy podjąć innej decyzji. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak poważne niebezpieczeństwo może stwarzać dla zdrowia i życia uczestników, osób towarzyszących, organizatorów, wolontariuszy i służb zabezpieczających bieg. Pamiętajmy, że wśród uczestników są również dzieci. Nie jesteśmy również w stanie zabezpieczyć małej infrastruktury związanej z biegiem, przed tak gwałtownymi porywami wiatru. Mając na uwadze wszystkie te zagrożenia sztab organizacyjny 16 Biegu WOŚP “Policz się z cukrzycą” w Zielonej Górze odwołuje jutrzejsze wydarzenie.
Cała zebrana kwota zostanie oczywiście przeznaczona na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - czytamy w przesłanym do nas komunikacie.

Zaplanowany na 10.00 na terenach popoligonowych bieg "Policz się z cukrzycą" z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych (w Gorzowie rano wciąż wieje silny wiatr) został odwołany. Nowy termin wyznaczono na przyszłą niedzielę - 6 lutego.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi jubileusz, bo zagra już po raz 30.! Będzie to już druga edycja w czasie pandemii, a charakter wielu finałów w regionie będzie, jak to w dzisiejszych czasach, ... hybrydowy. Tak będzie choćby w Gorzowie.

W północnej stolicy Lubuskiego niedzielny finał będzie połączeniem imprez w plenerze i imprez transmitowanych przez internet. Już o 10.00 na terenach „popoligonowych” rozpocznie się bieg Policz się z Cukrzycą, a w hali sportowej OSiR-u przy ul. Słowiańskiej - turniej halowej piłki nożnej. Rozrywkowo będzie także w Szkole Podstawowej nr 20 na Manhattanie. Od 11.40 do 17.00 odbywać się w niej bowiem będzie Maraton Taneczny.

Najwięcej ma się dziać na Starym Rynku. Tu z kolei stanie mniejsza niż przed laty scena, na której od 16.00 do 20.00 w głównej mierze będą odbywać się spotkania z ciekawymi gośćmi. Będzie m.in. lekkoatletka Kornelia Lesiewicz (17.45) czy żużlowiec Bartosz Zmarzlik (18.00). Koncertu tym razem nie będzie, ale zaplanowano przedstawienie Teatru na Walizkach (16.30). Część finału ma być transmitowana w internecie.

Co wylicytować?

Nie zabraknie oczywiście licytacji. Najwięcej emocji może rozpalić licytacja złotego serduszka z 2009 r. a także vouchera, który co roku oferuje prezydent Jacek Wójcicki.
- Będzie to wizyta z niespodzianką. Ona może się odbyć u kogoś w domu lub w firmie - mówi prezydent.
Ciekawa licytacja będzie także w Zielonej Górze. Tutejszy sztab zawsze lubił zaskakiwać i tak będzie także tym razem. Tym razem będzie można wylicytować... ogolenie radnego.

- To nie nie żart. Zwycięzca licytacji w asyście profesjonalnego barbera będzie mógł wykreować nową fryzurę radnego. Jeżeli będzie miał ochotę, może przystrzyc też brodę – uśmiecha się radny Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP. Jest on także radnym i pierwszym, który zgodził się... wystawić głowę na licytację.
Licytacje odbywać się będą pomiędzy koncertami artystów. A na scenie przy Filharmonii Zielonogórskiej wystąpią: Rademenez (16.00), Mesajah (17.30), Cleo (19.00) i Big Cyc (20.30). Finał poprowadzi Krzysztof Skiba.

Gratka dla fanów Falubazu

Na zielonogórski finał pewnie przyjdą też fani Falubazu. Od 12.00 do 16.00 przy ratuszu stanie bowiem stoisko klubu, przy którym będzie można sobie zrobić zdjęcie na motocyklu czy spotkać zawodników żużlowej drużyny. Gratka będzie też wieczorem, bo około 18.45 na scenie głównej zaprezentowany zostanie kevlar Stelmet Falubazu Zielona Góra na sezon 2022!
Podobnie jak w zeszłym roku będzie jeździł WOŚP-owy tir. W objazd po mieście i zielonogórskich sołectwach wyjedzie o 9.45.
Wzrost zakażeń koronawirusem wymusił natomiast zmiany w Nowej Soli. Tu finał zaplanowano w hali Elektryka przy Piłsudskiego. Niestety, organizatorzy muszą zaprosić fanów imprezy - od 14.00 - przed szklane ekrany komputerów i smartfonów.
- Te wydarzenia, które były planowane w pomieszczeniach zamkniętych będziemy starali się przenieść do internetu - ogłosili organizatorzy finału WOŚP w Nowej Soli.
Imprezy plenerowe - takie jak Wielkie WOŚP-owanie z Morsami (10.00, Stare Żabno) i bieg (13.00, stadion liceum) jednak się odbędą.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Finał odbędzie się w większości lubuskich gmin - m.in. w Krośnie Odrzańskim, gdzie o 13.00 rozpocznie się impreza przed halą sportową przy ul. Pułaskiego czy w Nowym Miasteczku, skąd od 12.00 po okolicy będę jeździć z puszkami miłośnicy motoryzacji i strażacy. Łącznie w Lubuskiem w najbliższą niedzielę działać ma 66 sztabów.
W zeszłym roku w całej Polsce WOŚP zebrała prawie 211 mln zł. Z tej kwoty 65 proc. stanowiły wpłaty online.

WIDEO: Morsy z Żagania na cześć WOŚP wskoczyły do lodowatej Kwisy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lewandowski i Szczęsny zatrzymają Argentynę?

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

d
druch
A ja obserwuję jak od paru lat pisowcy hamują aktywność strażaków z OSP podczas akcji WOŚP. Jakiś efekt mrożący czy co ?? Bo co, bo straże otrzymają lub nie wóz strażacki ??

Strażacy OSP odwagi ! Oni wam nic nie dają a to co otrzymujecie do swoich remiz to żadna łaska, to jest nasza wspólna własność
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie