Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

30 lat "Szóstki"

Alicja Kucharska
-  Jestem nauczycielem tej szkoły od 10 lat i widzę, jak ona się zmieniała przez te wszystkie lata - komentuje Jolanta Błażków, wychowawczyni klasy II H.
- Jestem nauczycielem tej szkoły od 10 lat i widzę, jak ona się zmieniała przez te wszystkie lata - komentuje Jolanta Błażków, wychowawczyni klasy II H. Alicja Kucharska
Błyskawiczne tempo budowy sprawiło, że pierwszy dzwonek wybrzmiał już we wrześniu 1986 r. Po 30 latach „Szóstka” jest wciąż nowoczesną i przyjazną uczniom szkołą podstawową.

Już 14 października Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Świebodzinie obchodzić będzie jubileusz 30-lecia istnienia. Na bogatą tradycję i okrągły jubileusz składa się praca dyrekcji, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim uczniów.

- Nie będzie to tak wielka uroczystość jak 25-lecie, ale oczywiście opowiemy o naszych sukcesach. To piękny kawałek naszej szkolnej drogi, będzie więc część historyczna, a także występy artystyczne uczniów i… nauczycieli - zdradza Grażyna Chmielewska, dyrektor „Szóstki” od 2007 roku.

Istnienie szkoły to pasmo sukcesów, ale jak to w życiu bywa, także gorszych chwil. - Był jeden moment, który skłonił nas do głębokiej refleksji nad naszą pracą. W 2014 roku, wyniki sprawdzianu szóstoklasisty wypadły poniżej oczekiwań. Wtedy przeanalizowaliśmy naszą pracę, wyznaczyliśmy cele i wzięliśmy się do pracy. Można powiedzieć, że od tego czasu osiągamy wiele sukcesów, m. in. zajęliśmy III miejsce w rankingu liczby laureatów konkursów przedmiotowych, ale mamy również piękne efekty w innych dziedzinach, projektach pozaszkolnych - dodaje dyrektor.

Jak przyznaje G. Chmielewska szkoła osiąga sukcesy dzięki współpracy nauczycieli z rodzicami, a także częstym rozmowom z dziećmi. - I tu świetnym przykładem jest chociażby ankieta, która pokazała nam, że dzieci nie są zadowolone ze spędzania przerw w szkole. W związku z tym wprowadziliśmy aktywne przerwy, gdzie w przy muzyce organizowane są zabawy z chustą animacyjną czy zabawy na świeżym powietrzu - dodaje dyrektor i podkreśla, że najbardziej dumna jest z systemu pracy z nauczycielami, rodzicami i uczniami, dzięki któremu udało się stworzyć zespół. Ale sukces to również zasługa dobrej współpracy z organem prowadzącym szkołę, czyli z Gminą Świebodzin oraz zaangażowanie rodziców.

- Myślę, że to kwestia dobrego podejścia i dobrej organizacji pracy. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w ciekawych kołach zainteresowań. Jestem nauczycielem tej szkoły od 10 lat i widzę, jak ona się zmieniała przez te wszystkie lata - komentuje Jolanta Błażków, wychowawczyni klasy II H.

Przez ostatnie lata, wiele w szkole i jej otoczeniu udało się zrobić. Wśród najważniejszych inwestycji należy wymienić chociażby przebudowę parkingu, termomodernizację budynku, wprowadzenie systemu rejestracji wejść i wyjść, remont sali gimnastycznej, budowę bieżni lekkoatletycznej. Ze środków własnych udało się wyremontować szkolne klasy, natomiast w ramach Budżetu Obywatelskiego wymieniono część ogrodzenia, na ukończeniu jest także plac rekreacji.

- Nawet nie wiem, kiedy to wszystko udało się zrealizować. Jubileusz 30-lecia to chwila, w której oglądamy się za siebie robiąc pewne podsumowania i faktycznie tych sukcesów było sporo. Ważne jest też to, by patrzeć w przyszłość, bo chcę skupić się nad tym, co jeszcze można zrobić - zaznacza G. Chmielewska.

Czego można życzyć pracownikom szkoły? - Żeby dalej to wszystko się tak pięknie rozwijało, bo to zależy właśnie od nas - kończy dyrektor PSP 6.

„Szóstka” zlokalizowana jest na os. Łużyckim - jednym z największych osiedli w Świebodzinie. Budowę szkoły rozpoczęto w maju 1984 roku, a zakończono ją w 1986 r. Od 1 września 1986 r. do 31 sierpnia 2016 „Szóstka” przepracowała 30 szkolnych lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska