Jakub Lisowski
Uczestnicy biegu na 10 km podczas 42. Półmaraton Szczecin.
Uczestnicy biegu na 10 km podczas 42. Półmaraton Szczecin. Jakub Lisowski
Najwięcej uczestników wbiegało na metę spokojnie, byle ukończyć. Ale byli też tacy, co do samej mety walczyli o jak najlepszy czas. Były też osoby, które metę mijały z dziećmi bądź psami.

Za nami 42. Półmaraton Szczecin - w tym roku rozgrywany w dwóch wersjach - normalnej, czyli uczestnicy w niedzielę rywalizowali między sobą, z pogodą i z czasem na trasie wokół Arkonki oraz w wersji wirtualnej, czyli chętni biegali samotnie, a dowody ukończenie dystansu muszą dostarczyć do organizatorów.

W półmaratonie sklasyfikowanych zostało ostatecznie 458 osób, a rywalizację w kategorii open wygrał szczecinian Bartosz Konarski. Dystans 21 km i 97 metrów pokonał w czasie 1:21,22 godziny. O 80 sekund wyprzedził dwóch zawodników: Mateusza Leśniaka (Choszczno) i Marcina Łazowskiego, czyli trenera koordynatora akademii Pogoni.

Najlepsza wśród pań była Wioletta Murawska ze Szczecina.

Z jeszcze większą przewagą na metę biegu na 10 km wbiegł Andrzej Łuc reprezentujący AIR Zone/Polska Running Team. Łuc miał czas 35:12 i wyprzedził o dwie minuty Wojciecha Brzozowskiego (RAZ Szczecin). Trzeci był Wojciech Kubisztal (KB Pionier Szczecin).

Bardzo dobrze wypadły panie. Najlepsza była Paulina Wasielewska z Polic, która w klasyfikacji open zajęła 9. lokatę. Druga była Jolanta Pilarczyk ze Szczecina, a trzecia Sandra Więckowska z Poznania. Na 10 km sklasyfikowano 397 biegaczy.