5 medali dla zawodników ZSR „Start” Zielona Góra podczas Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym [ZDJĘCIA]

Danuta Tarnawska/Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze
Doskonale zaprezentowali się zawodnicy ZSR „Start” Zielona Góra podczas Mistrzostw Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbyły się w Helsinborgu , w Szwecji (16-21.09.2019).

W klasyfikacji indywidualnej zdobyli brązowe medale: Piotr Grudzien w klasie 8-mej oraz IGOR MISZTAL w klasie 10-tej. Bardzo dobrze wypadli pozostali nasi zawodnicy: Tomasz Jakimczuk– klasa 2, dotarł aż do ćwierćfinału i w walce o medale natrafił na swojego kolegę z reprezentacji Rafała Czupera, ulegając mu po zaciętym pojedynku. Ostatecznie zajął miejsce 5-8. Niewiele brakowało MARCINOWI SKRZYNECKIEMU do awansowania do dalszych gier o medale, po bardzo dobrych meczach eliminacyjnych również w klasie 8-mej, najbardziej licznej (startowało aż 25 zawodników), uległ nieznacznie zawodnikowi z Ukrainy, zajmując miejsce 9-14.

Czytaj również: World Cup IPC. Trykacz czwarty w Pucharze Świata w Podnoszeniu Ciężarów w Dubaju [ZDJĘCIA]

Nasi zawodnicy po dobrych występach w turnieju indywidualnym nie zawiedli, wszyscy zdobyli medale, startując w klasyfikacji drużynowej. Złoty medal wywalczył IGOR MISZTAL wraz z Patrykiem Chojnowskim (Start Szczecin) w klasie 10, bezapelacyjnie wygrali wszystkie spotkania w grupie eliminacyjnej, w półfinale pokonali zespół z Montenegro 2:0, a w finale po emocjonującym meczu wygrali z reprezentacją Francji 2:1. Niewiele brakowało, aby Tomasz Jakimczuk przywiózł złoty medal wspólnie z Rafałem Czuperem (Start Białystok) w klasie 1-2. Zwyciężyli w eliminacyjnej grupie, natomiast w półfinale ulegli zawodnikom z Serbii 0:2, wcześniej w eliminacjach tę samą ekipę pokonali wynikiem 2:0. Ostatecznie zdobyli brązowy medal. Nasi utytułowani zawodnicy: PIOTR GRUDZIEŃ i MARCIN SKRZYNECKI w klasie 8-mej zdobyli również brązowy medal. Z grupy eliminacyjnej wyszli na 2 miejscu, natomiast w półfinale nie dali rady silnej reprezentacji z Ukrainy, która została mistrzem Europy. Podsumowując występy naszych zawodników, podopiecznych trenerów Lucjana Błaszczyka i Jacka Kaczmarka należy stwierdzić, że są to bardzo wartościowe wyniki w tak prestiżowej imprezie sportowej, wywalczone z wielką determinacją.

Jest to wspaniały sukces, który pozwoli zawodnikom na zajęcie lepszych miejsc w rankingu światowym, przybliża ich coraz bardziej do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich - Tokyo 2020. Zdobycie ogółem 5 medali przez naszych podopiecznych jest znaczącym sukcesem i świadczy o tym, że nasz klub jest wiodącym w kraju w tej dyscyplinie sportowej.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom i życzymy dalszych sukcesów![/b
[b]WIDEO: Komitet organizacyjny igrzysk paraolimpijskich w Tokio zaprezentował stroje, w jakich pobiegną sztafety z pochodnią

źródło: Xinhua/x-news