500 PLUS na każde dziecko zostało podpisane przez Prezydenta! 6,8 mln dzieci włączonych do programu [16.05.2019]

jsZaktualizowano 
Andrzej Duda podpisał ustawę ws. rozszerzenia programu 500 plus. Od 1 lipca wypłaty także na pierwsze dziecko!
Andrzej Duda podpisał ustawę ws. rozszerzenia programu 500 plus. Od 1 lipca wypłaty także na pierwsze dziecko! Grzegorz Jakubowski
Program 500 plus oficjalnie się rozszerza. Projekt 500 plus na każde dziecko właśnie został przyjęty przez prezydenta. Od 1 lipca 2019 r. rodzice, którzy złożyli wniosek będą mogli otrzymywać pieniądze także na pierwsze dziecko. Znika kryterium dochodowe. 500 plus na każde dziecko to jeden z postulatów tzw. "Piątki Kaczyńskiego".

16 maja 2019 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. rozszerzenia programu 500 plus na pierwsze dziecko.

500 plus na każde dziecko bez względu na dochody. Rząd jest na tak!

O 500 plus na pierwsze dziecko pozytywnie wypowiedział się wcześniej premier, Mateusz Morawiecki:

Zwykle potrzeby najbardziej bliskie naszej rzeczywistości wypierają te, które mają długi horyzont. Program „Rodzina 500+” ma służyć dzietności, ma poprawić demografię Polski. Tworzy plan długofalowego rozwoju Polski.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska stwierdziła, że zdjęcie kryterium dochodowego to jednoznaczny sygnał, że 500 plus nie jest programem socjalnym:

Program zacznie obowiązywać od 1 lipca. (…) Wartość w całym roku programu to 31 mld zł w 2019, w 2020 roku to koszt 41 mld zł, które to środki trafią do 6,8 mln dzieci.

500 plus na pierwsze dziecko. Czy każde dziecko będzie mogło dostać 500 plus?

Projekt ustawy przewiduje, że prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci bez wyjątku:

  • 500 plus będą dostawały dzieci do 18 r. ż.;
  • nie będzie ważne, jak wiele zarabiają rodzice;
  • 500 plus dostaną także jedynacy.

Aktualnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko.

Elżbieta Rafalska podała, że do tej pory ze świadczenia korzystało 53% polskich dzieci:

Po zmianach liczba ta wzrośnie do 6 mln 800 tys. dzieci. Największy wzrost nastąpi wśród jedynaków, których do tej pory było niemalże pół miliona, w tej chwili liczba ta wzrośnie o 2 mln.

500 plus na każde dziecko – WNIOSKI

Wnioski o świadczenia będzie można złożyć w sposób tradycyjny:

  • osobiście w urzędzie;
  • na poczcie;
  • elektronicznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej;
  • elektronicznie przez ministerialny Portal Informacyjno-Uslugowy Emp@tia.
  • elektronicznie przez platformę usług elektronicznych ZUS.

Wideo

Materiał oryginalny: 500 PLUS na każde dziecko zostało podpisane przez Prezydenta! 6,8 mln dzieci włączonych do programu [16.05.2019] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1,294

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
U
Uważny obserwator

Pisowi nie chodzi o to, by pomagać Polakom. Chodzi jedynie o to, aby dzięki rozrzerzeniu wypłat na niepełnosprawnych i pełnoletnie dzieci, którzy przecież są też potencjalnymi wyborcami, utrzymać swoją władzę. Gdyż liczą, że te grupy społeczeństwa odwdzięczy im się w wyborach. To jest oczywiste płacenie za głosy. Płacenie z państwowych pieniędzy, na które składają się wszyscy podatnicy, nie jest żadnym przejawem łaskawości rządzących, tylko kosztem, jaki poniosą oni wszyscy za realizację obietnic, które mają pomóc pisowi w utrzymaniu władzy. Oni są gotowi upopić ten kraj, aby tylko zostać przy władzy i ciągnąć z tego korzyści nieporównywanie większe od tego co oferują obywatelom kraju. Tym bardziej, że to i tak sami mieszkańcy, muszą się złożyć na te dodatkowe zasiłki. Więc dla partii trzymającej władzę, jest to niski koszt zdobycia poparcia. Zwyczajna kiełbasa wyborcza, ufundowana przez samych podatników.

zgłoś
G
Gość
2019-05-16T18:05:27 02:00, Gość:

PIS: 500 , emerytura

PO: LGBT, emerytura 67

2019-05-17T09:02:09 02:00, Gość:

PiS da ci taka emeryturę, że się zesrasz.

Żeby tobie dać, to muszą komuś innemu ukraść dwa razy tyle, a ty jesteś idiotą albo PiSowskim trollem.

Wybór należy do ciebie

Beznadziejnie piszesz.!!!

zgłoś
G
Gość
2019-05-16T18:05:27 02:00, Gość:

PIS: 500 , emerytura

PO: LGBT, emerytura 67

PiS da ci taka emeryturę, że się zesrasz.

Żeby tobie dać, to muszą komuś innemu ukraść dwa razy tyle, a ty jesteś idiotą albo PiSowskim trollem.

Wybór należy do ciebie

zgłoś
G
Gość

PIS: 500 , emerytura

PO: LGBT, emerytura 67

zgłoś
c
cryo
2019-05-16T17:13:04 02:00, Gość:

Hej panowie,Chciałabym tą drogą poznać fajnego faceta na resztę życia.Ja 25 letnia szczupła blondynka po nieudanym związku,wiek nie gra roli, jesteś samotny ? Napisz do mnie na portalu : www.wyspakobiet.eu/ola25

zaczynam podejrzewać , że lokalny hejter zaczyna bawić się w sutenerstwo ... gdyż jako bezdzietny kawaler nie ma żadnych szans na 500 ... no spam taki namolny , jak za dawnych czasów Pana R ... , gdy pisał o orga(ni)zmach...

zgłoś
r
religijny
, Gnidy:

Dziadowskie PiS . Potraficie nam podatki rozjebac a moje dziecko nic z tego niema!Gdzie moja jedyna (18 letnia córka )która nie dostała nigdy 500 .Nadal jest na naszym utrzymaniu ,jeszcze przez conajmniej dwa lata bo wtedy skończy technikum! Moja córka jak i jej rówieśnicy nie bedą na was głosować i rodzice rownież ! Nie pozdrawiam

, Gość:

Takim mamrajacym zawsze będzie źle!! Mamraja Ci co głosowali przeciw i nie pasuje że przeszedł inny rząd wszystkim nie dogodzi

, Gość:

My Polacy to naród zawisty i zazdrosny

2019-04-22T15:10:20 02:00, Gość:

Zawiść ludzka nie zna granic a twoje dzieci będą głosował y na PiS jak im się urodzą dzieci ty pożal się bidulko

2019-04-29T18:19:11 02:00, Gość:

Pasożyty ....

Mysle jako katolik z XXI wieku ze czas zniesc celibat. Czas przestac wierzyc w jakies grzechy czy robic kult swietych- nie ma czegos takiego jak grzech, a swieci to postacie wymyslone. Nasi ksieza powinni miec prawo do malzenstwa lub zwiazkow partnerskich homoseksualnego i heteroseksualnego. Bog nie potrzebuje wogle ani ksiezy, ani papieza ani świątyń. Bog chce byc tylko w naszych sercach. Bog potrzebuje tylko zeby jego dzieci Boze mialy udane zycie seksualne i czuly sie szczesliwe i kochane niewazne w jakim zwiazku sa. Aborcja i eutanazja powinni byc zalegalizowane bo to sa prawa kazdego czlowieka. Predziej czy pozniej kosciol i tak bedzie zmuszony przyjac te przykazania nowoczesnych katolikow, lepiej zeby zrobil to teraz niz jak juz prawie wszyscy sie od niego odwroca i koscioly beda juz calkiem puste.

zgłoś
a
ave maryja
2019-04-30T23:42:22 02:00, Ja:

Dzieci od zawsze powinny w Polsce dostawać socjal jak w innych cywilizowanych krajach. Ale tylko w Polsce robi się z tego problem. Należy się i już t dla polskich dzieci. Widzę jednak ze patologii która nie kwapi się do tego żeby mieć dzieci bo może nie ma co przekazać takie geny to się nie podoba. Wara POniemieckie pa tole od polskich rodzin dzieci i obrażanie kogoś socjal to socjal a nie łapę wyciagacie a macie 10.000 dochodu a reszta to patologia

Mysle jako katolik z XXI wieku ze czas zniesc celibat. Czas przestac wierzyc w jakies grzechy- nie ma czegos takiego jak grzech. Nasi ksieza powinni miec prawo do malzenstwa lub zwiazkow partnerskich homoseksualnego i heteroseksualnego. Bog nie potrzebuje wogle ani ksiezy, ani papieza ani budynkow. Bog potrzebuje tylko zeby jego dzieci Boze mialy udane zycie seksualne i czuly sie szczesliwe i kochane niewazne w jakim zwiazku sa. Aborcja i eutanazja powinni byc zalegalizowane bo to sa prawa kazdego czlowieka. Predziej czy pozniej kosciol i tak bedzie zmuszony przyjac te przykazania nowoczesnych katolikow, lepiej zeby zrobil to teraz niz jak juz prawie wszyscy sie od niego odwroca i koscioly beda juz calkiem puste.

zgłoś
500 plus Bog
2019-04-18T09:50:19 02:00, Gość:

mam nadzieje że jak na następnych wyborach popis przegra to wykastrują te wszystkie matki 500 żeby więcej bydła nie robić i tak wystaraczająco już mamy co widać w sekcji komentarzy, jeść chlać srać nic nie robic i brać pieniążki po to żyjecie, bydło rodzi bydło i tak w kółko, promocja patologii

2019-05-13T06:16:11 02:00, Gość:

...

Mysle jako katolik z XXI wieku ze czas zniesc celibat. Czas przestac wierzyc w jakies grzechy- nie ma czegos takiego jak grzech. Nasi ksieza powinni miec prawo do malzenstwa lub zwiazkow partnerskich homoseksualnego i heteroseksualnego. Bog nie potrzebuje wogle ani ksiezy, ani papieza ani budynkow. Bog potrzebuje tylko zeby jego dzieci Boze mialy udane zycie seksualne i czuly sie szczesliwe i kochane niewazne w jakim zwiazku sa. Aborcja i eutanazja powinni byc zalegalizowane bo to sa prawa kazdego czlowieka. Predziej czy pozniej kosciol i tak bedzie zmuszony przyjac te przykazania nowoczesnych katolikow, lepiej zeby zrobil to teraz niz jak juz prawie wszyscy sie od niego odwroca i koscioly beda juz calkiem puste.

zgłoś
k
katolik
2019-04-22T14:54:17 02:00, Arleta:

Chociaż pobieram 500 plus na drugie dziecko to jestem za tym by go całkowicie usunąć ! Nie chce dodatkowych podatków które odbija się na całym społeczeństwie po to aby mi lepiej się żyło !

2019-05-08T15:16:54 02:00, Asd:

To nie bierz tej kasy,dla przykładu!!! Bo jeśli bierzesz to jesteś niewiarygodna! To brak logiki,hipokryzja!

2019-05-15T06:35:35 02:00, Gość:

Dlaczego ma nie brać skoro to z naszych wspólnych podatków kasa idzie na wszystkie socjalne świadczenia. Jak ktoś nie będzie brał to zaraz rezerwa pójdzie na podwyżkę i będzie 600 plus raczej nikt tym co nie wezmą podatków nie zmniejszy.

Mysle jako katolik z XXI wieku ze czas zniesc celibat. Czas przestac wierzyc w jakies grzechy- nie ma czegos takiego jak grzech. Nasi ksieza powinni miec prawo do malzenstwa lub zwiazkow partnerskich homoseksualnego i heteroseksualnego. Bog nie potrzebuje wogle ani ksiezy, ani papieza ani budynkow. Bog potrzebuje tylko zeby jego dzieci Boze mialy udane zycie seksualne i czuly sie szczesliwe i kochane niewazne w jakim zwiazku sa. Aborcja i eutanazja powinni byc zalegalizowane bo to sa prawa kazdego czlowieka. Predziej czy pozniej kosciol i tak bedzie zmuszony przyjac te przykazania nowoczesnych katolikow, lepiej zeby zrobil to teraz niz jak juz prawie wszyscy sie od niego odwroca i koscioly beda juz calkiem puste.

zgłoś
G
Gość
2019-04-22T14:54:17 02:00, Arleta:

Chociaż pobieram 500 plus na drugie dziecko to jestem za tym by go całkowicie usunąć ! Nie chce dodatkowych podatków które odbija się na całym społeczeństwie po to aby mi lepiej się żyło !

2019-05-08T15:16:54 02:00, Asd:

To nie bierz tej kasy,dla przykładu!!! Bo jeśli bierzesz to jesteś niewiarygodna! To brak logiki,hipokryzja!

Dlaczego ma nie brać skoro to z naszych wspólnych podatków kasa idzie na wszystkie socjalne świadczenia. Jak ktoś nie będzie brał to zaraz rezerwa pójdzie na podwyżkę i będzie 600 plus raczej nikt tym co nie wezmą podatków nie zmniejszy.

zgłoś
G
Gość
2019-04-18T09:50:19 02:00, Gość:

mam nadzieje że jak na następnych wyborach popis przegra to wykastrują te wszystkie matki 500 żeby więcej bydła nie robić i tak wystaraczająco już mamy co widać w sekcji komentarzy, jeść chlać srać nic nie robic i brać pieniążki po to żyjecie, bydło rodzi bydło i tak w kółko, promocja patologii

...

zgłoś
G
Gość
2019-04-20T22:10:52 02:00, Gość:

Mam 3 dzieci 10,11,20.W sumie dostaje 1000 zł na młodsze dzieci które przekazuje na 20 letnia studentkę by miała na akademik i jedzenie. Córka dorobi ale to kropla w morzu na dzisiejsze ceny wszystkiego. Może jak młodsze dorosną to wprowadza do końca nauki bo narazie nie potrzebują aż tak dużej gotówki . W tym momencie wole wspierać starsza córkę tymi środkami ...

2019-04-29T18:20:53 02:00, Gość:

Pozdrawiam my tez tak robimy...

Moje dzieci ukończyły szkoły bez 500 i nigdy nic nie dostały , na studia nie pójdą , bo Polska daje stypendia Ukraińcom a nie Polakom, w kraju gdzie ich rodzice pracowali i pracują na to niesprawiedliwe rozdawnictwo!

zgłoś
A
Asd
2019-04-22T14:54:17 02:00, Arleta:

Chociaż pobieram 500 plus na drugie dziecko to jestem za tym by go całkowicie usunąć ! Nie chce dodatkowych podatków które odbija się na całym społeczeństwie po to aby mi lepiej się żyło !

To nie bierz tej kasy,dla przykładu!!! Bo jeśli bierzesz to jesteś niewiarygodna! To brak logiki,hipokryzja!

zgłoś
O
Ooo

Samotne matki wcale nie powynni dostać 500+ bo to są naciagaczki alimentów. Powinny jeszcze je ukarac

zgłoś
O
Oooo

A jak ktoś już dostaje Socjalem za granicą? To tutaj też będzie?

zgłoś
Dodaj ogłoszenie