reklama

500 PLUS zniknie. Świadczenie 500 plus. To ostatnie wypłaty 500 plus?! Do kiedy 500 plus będzie wypłacane? [12.12.2019]

oprac. (sndr)

Wideo

Zobacz galerię (13 zdjęć)
Program 500 plus cieszy się dużą popularnością i korzysta z niego wielu Polaków. Mówi się, że program 500 plus odmienił życie wielu polskich rodzin. Początkowo mówiono o tym, że od marca 2020 roku 500 plus dla niektórych osób będzie wstrzymane. Teraz mówi się, że rząd nie ma już pieniędzy ani na 500 plus ani na tzw. trzynastki dla emerytów. Powodem ma być uszczuplenie budżetu o 7 miliardów złotych. Czy znajdą się pieniądze na świadczenia 500 plus oraz na trzynastki dla emerytów? Kto może nie dostać już 500 plus od marca 2020 roku?

Program świadczeń 500 plus pod jakąkolwiek postacią zawsze ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Wielu osobom nie podobał się już pierwszy pomysł wypłacania świadczenia 500 plus od drugiego dziecka. Temat wypłacanych pieniądzy w wysokości 500 zł wracał na tapetę wraz z kolejnymi jego zmianami i modyfikacjami: gdy okazało się, że 500 plus otrzymają wszystkie dzieci (do 18. roku życia), emeryci oraz niepełnosprawni.

Obecnie eksperci biją na alarm, że jedno ze świadczeń 500 plus szybciej się skończy niż się zaczęło. Ludzie mogą być rozgoryczeni takim stanem rzeczy. Kto może stracić 500 plus?

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że dodatek dla niepełnosprawnych powinien wynosić więcej niż 500 zł?

500 PLUS będzie znikać rok po roku. Kto straci 500plus?

Utrata przyznanego 500 plus dotknie wielu osób. Jak wyjaśniają eksperci na tę chwilę, osoby pobierające świadczenie 500 plus na dzieci mogą być spokojne - nic nie wskazuje na to, abym miały stracić dodatkowe dla domowego budżetu 500 złotych w najbliższym czasie.

Prognozy ekspertów nie są jednak już tak korzystne dla innej grupy społecznej pobierającej 500 PLUS. O kim mowa? O osobach niepełnosprawnych.

Czy jest możliwe, że niepełnosprawni stracą świadczenie 500 plus?

1000 plus zamiast 500 plus? A kto to sfinansuje? Biznes boi ...

Wiele osób otrzymujących 500 plus dla niepełnosprawnych już w marcu 2020 r. dostanie niższe świadczenie lub je straci

- alarmuje Rzeczpospolita

Dowiedz się, co jest powodem utraty 500 plus.

Kto dostanie 500 PLUS? Poznaj kryteria 500 PLUS dla niepełnosprawnych

Czy ustawa mówiąca o przyznaniu świadczenia 500 plus dla niepełnosprawnych to bubel? Na penwno ma ona sporo nieścisłości, dlatego też wokół tej ustawy jest coraz większy szum.

Trwa głosowanie...

Czy popierasz program 500 PLUS?

Projekt 500 plus dla niepełnosprawnych zakładał, że świadczenie w wysokości 500 zł przyznawane będzie osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji.

I chociaż pozornie jest to jedyny wymóg, by móc otrzymać 500 plus dla niepełnosprawnych to okazuje się, że są jeszcze inne wytyczne, czy nawet bariery, o których wie niewiele osób.

  • 500 plus przyznawane będzie osobom, których dochód nie przekracza 1100 zł
  • 500 plus otrzymają osoby, które ze środków publicznych nie otrzymują więcej niż 1600 zł brutto

Dlaczego ludzie będą tracić 500 PLUS?

Przeszkodą w spełnieniu tych wytycznych może być nadchodząca rewaloryzacja emerytur, do której ma dojść w marcu 2020 roku. Wysokość zapowiadanej rewaloryzacji emerytur to 3,24%.

500 PLUS z podwyżką? Rząd nie wyklucza waloryzacji świadcze...

Czyli: osoby, które dziś spełniają kryterium dochodowe i otrzymują 500 plus mogą je stracić w marcu 2020 roku wraz z wzrostem emerytury.

Zasada 500 PLUS: o ile więcej masz, o tyle mniej dostaniesz

W przypadku osób, które przekroczą wymóg związany z posiadaniem dochodu na poziomie 1100 zł brutto ma być stosowana zasada "złotówka za złotówkę".

Co to oznancza? Oto przykłady:

  • Dochód wynosi 1200 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 400 zł
  • Dochód wynosi 1300 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 300 zł
  • Dochód wynosi 1400 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 200 zł
  • Dochód wynosi 1500 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 100 zł
  • Dochód wynosi 1600 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 0 zł

Osoby, które obejmie rewaloryzacja rent i emrytur będą mogły otrzymywać zmniejszone świadczonie lub je utracić.

Nowe 500 plus. Prezydent Andrzej Duda zdecydował o podwyżka...

500 plus zamieni się w 600 plus?

Coraz częściej mówi się też o tym, że 500 plus traci na swojej wartości. Powodem jest wysoka inflancja. W następnym roku ma być jeszcze wyższa i ma wynieść aż 3 proc. Co za tym idzie? Korzyści z 500 plus będą znacznie mniejsze dla beneficjentów programu niż w momencie jego rozpoczęcia.

Dlatego też pojawia się pytanie, czy jest możliwość rewloryzacji programu 500 plus. Okazuje się, że w 2020 roku do podwyższenia świadczenia 500 plus nie dojdzie. Możliwe natomiast, że w 2021 roku świadczenie 500 plus będzie wyższe. Powodem ma być właśnie inflancja.

Coraz wyższe ceny na sklepowych półkach szczególnie dotykają najuboższych. Zdrożały najbardziej podstawowe produkty, a tych w ich koszyku jest najwięcej.

Na ten moment wiadomo, że na 2020 rok na program 500 plus zarezerwowano w budżecie kwotę w wysokości 40 mld złotych.

Waloryzacja świadczenia 500 plus dla dzieci w 2021 nie jest pewna, chociaż coraz częściej podnoszona jest ta kwestia, że w związku z szalejącymi cenami na sklepowych półkach świadczenie to również powinno być większe.

Rodzina 500 Plus. Dane z ministerstwa

Jak podaje ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, projekt 500 plus "przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet". Na stronie ministerstwa widnieje też informacja, że 500 plus "pozwala na poprawę jakości życia wszystkich polskich rodzin mających dzieci na utrzymaniu i stanowi dopełnienie kompleksowej polityki państwa wobec rodzin".

Zamiast 500 plus jednym dać 400 plus, a drugim 600 plus

Program 500 plus wciąż jest szeroko komentowany przez społeczeństwo oraz ekspertów. Główny ekonomista banku Pekao SA zaproponował, by nie rozdawać wszystkim po równo 500 plus. Uważa, że dobrą decyzją byłoby, gdyby 600 plus otrzymywały osoby pracujące, a 400 plus osoby, które nie pracują. Zgadzacie się z taką wizją projektu 500 plus?

Trwa głosowanie...

Czy jesteś za tym, aby nastąpiła podwyżka 500 zł

Nowe 500 PLUS. Rząd planuje nowy program 500 plus

Pod hasłem nowe 500 pluskryje się nowa wysokość opłat za ZUS dla małych przedsiębiorców. Czyli tzw. mały ZUS, który miałby już obowiązywać od 1 stycznia. 500 plus dla przedsiębiorców to jedna ze zmian, na którą wiele osób już czeka od dawna. Wciąż trawają prace nad tym projektem. Więcej szczegółów tego projektu - 500 plus dla przedsiębiorców - będzie znanych niebawem.

Czy to koniec wypłat 500 plus "do ręki"?

Minister rozwoju Jadwiga Emiewicz zapowiedziała, że rząd nie planuje nowych wypłat typu 500 plus. Oznacza to, że inne grupy społeczne, które być może spodziewały się, że będą korzystać ze świadczenia 500 plus nie mają na co liczyć.

Kolejnych 500 plus i wypłat pieniędzy dla rodzin wielodzietnych nie będzie. Rząd natomiast nie zaprzestaje pomocy tym, którzy jej potrzebują. Postanowiono jednak zakończyć przyznawanie pieniędzy (jak to jest w programie 500 plus). Jeśli pojawią się nowe programy pomocowe, to będą one polegać np. na przyznawaniu pewnych usług tym, którzy są w potrzebie.

Wciąż mówi się o tym, że 500 plus powinno być wypłacane w formie bonów. Chociaż na razie są to spekulacje, wiele wskazuje na to, że staną się faktem i program 500 plus nie będzie polegał już na wypłacaniu gotówki.

WIDEO: 500 plus dla emerytów i osób niepełnosprawnych500 PLUS dla emerytów i niepełnosprawnych. ZUS i KRUS już ro...WIDEO:Sejm uchwalił 500+ dla niepełnosprawnych z poprawką PO zakładającą niewliczanie emerytur i rent do kwoty uprawniającej do świadczenia

źródło: Sejm/x-news

WIDEO: 500 plus, to musisz wiedzieć

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 374

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
13 grudnia, 13:24, Gość:

Najwiecej na 500 plus skorzystali mieszkanki wiosek , większość z nich nigdy nigdzie nie pracowało.i nie odprowadzali ŻADNYCH składek .PANIE w miastach zostały poszkodowane-- kury ,kaczki nie wychowuje się w mieście W blokowisku.

Hej pani z miasta!! Słoma ci z butów wystaje. W mieście gorsza wiocha i tłuki. Bez kur i kaczek beton będziesz jadła.

G
Gość

Najwiecej na 500 plus skorzystali mieszkanki wiosek , większość z nich nigdy nigdzie nie pracowało.i nie odprowadzali ŻADNYCH składek .PANIE w miastach zostały poszkodowane-- kury ,kaczki nie wychowuje się w mieście W blokowisku.

G
Gość

W OSTATECZNYM ROZRACHUNKU NAJBARDZIEJ POKRZYWDZENI PRZEZ 500 PLUS ZOSTALI EMERYCI I OSOBY NIEZDOLNE DO PRACY. ZE WZGLĘDÓW ZDROWOTNYCH.

G
Gość
4 grudnia, 7:39, Violetta:

500plus tylko i wylacznie dla osób niepelnosprawnych.Rodzice dzieci zdrowych do PRACY!

4 grudnia, 15:12, Gość:

O tak !!!!

5 grudnia, 16:36, Gość:

Z niepełnosprawnych już nic nie będzie szkoda kasy. Zdrowi są przyszłością!

8 grudnia, 7:43, Gość:

Niewiem co z ciebie za czlowiek zeby takie cos napisac!!to jak tobie sie dziecko urodzi niepelnosprawne to tez je na smietnik wyrzuc.niekturzy ludzie sie dziwia dokad ten swiat zmierza ze stoimy na skraju 3 wojny wszystkie te protesty wojny w innych krajach poco to wszystko.?a no poto ze tacy ludzie jak ty jak potwory sie zachowoja!!!!Bogami nie jestescie a szufladujecie kazdego czlowieka kazdy zyje i zyc chce tak jak ty!!! A myslicie ze jak zabiora te 500 to co wy bedziecie miec wiecej ????nie sadze Ze komus cos innego dadza??nie sadze!!!!!przeciwnikami sa tylko ci co nie dostaja bo poprostu zal dupe sciska,czy ktos te pieniadze dostanie czy nie wy i tak na tym nie skorzystacie!! Ale jak zawsze mentalnosc polakow ja nie dostaje to niech inni potrzebujacy nie maja !!!! Chciwosc pazernosc zazdrosc piepszona zawisc wasza domena!!!!

11 grudnia, 13:27, 500 minus:

Ty ekonomiczny analfabeto. Jeżeli zabiorą 500 to tak, skorzystamy na tym my wszyscy. Wiesz dlaczego? Ano dlatego że nie będą musieli na gwałt szukać dodatkowej kasy w budżecie, dzięki temu nie podniosą znowu akcyzy na artykuły podstawowej potrzeby bądź unikniemy podwyżki vatu lub też kolejnego pośredniego dobrze zakamuflowanego podatku. Krótko mówiąc, unikniemy kolejnych podwyżek więc skorzystasz na tym też i ty matołku.

ZGADZAM się twoja opinią

G
Gość
11 grudnia, 14:49, Gość:

500 PLUS TYLKO DLA PRACUJĄCYCH RODZICÓW, WSZYSTKICH NIEPEŁNOSPRAWNYCH, EMERYTÓW I RENCISTÓW Z NISKIMI ŚWIADCZENIAMI, MATKI CZY OJCOWIE SAMOTNIE WYCHOWUJĄCY DZIECKO ,,dzieci po jednej mamie i po jednym tacie ,, PRACUJĄCY ZARABIAJĄCY NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ !!!!! A NIE MADKI Z 5 DZIECI I KAŻDE Z INNYM I JESZCZE TAKA ZA PIENIĄDZE DZIECI UTRZYMUJE NIEPRACUJĄCEGO KONKUBENTA !!!!! ŚMIECH NA SALI !!!!! ZDROWE BYCZYSKA I ZDROWE BABY DO ROBOTY SIĘ WZIĄŚĆ A NIE PŁODZIĆ DZIECI !!!! TE DZIECI JAK DOROSNĄ TEŻ NIE BEDĄ NAUCZONE PRACY I ODPOWIEDZIALNOŚCI !!!!!!

SWIETA PRAWDA TO CO PISZESZ

G
Gość
12 grudnia, 07:10, Agnieszka:

Ja jestem za tym żeby były talony anie 500plus

Wszyscy normalni ludzie są tego zdania.

G
Gość
4 grudnia, 7:39, Violetta:

500plus tylko i wylacznie dla osób niepelnosprawnych.Rodzice dzieci zdrowych do PRACY!

4 grudnia, 15:12, Gość:

O tak !!!!

5 grudnia, 16:36, Gość:

Z niepełnosprawnych już nic nie będzie szkoda kasy. Zdrowi są przyszłością!

13 grudnia, 08:58, Gość:

Weź się zastanów, w każdej chwili możesz stać się niepełnosprawnym....znam takich pewniaków jak Ty w sekundzie czasu przykuci są do łózka, bo weszli pod samochód i co z nimi teraz zrobić może pawulon??? A może nie dać im opieki.jedzenia zostawić na pastwę losu.Ile pracy i wysiłku musi włożyć druga osoba żeby choć troszkę ulżyć ....pomyśl zanim napiszesz takie bzdury.

MASZ RACJĘ.

G
Gość

Zwolennicy ,,TEORII '' O życiu W raju wiecznym, w dobrobycie , bez pracy , SĄ zawiedzeni Ich teoria upadła szybciej niż się tego upadku

spodziewali.

G
Gość
4 grudnia, 7:39, Violetta:

500plus tylko i wylacznie dla osób niepelnosprawnych.Rodzice dzieci zdrowych do PRACY!

4 grudnia, 15:12, Gość:

O tak !!!!

5 grudnia, 16:36, Gość:

Z niepełnosprawnych już nic nie będzie szkoda kasy. Zdrowi są przyszłością!

Weź się zastanów, w każdej chwili możesz stać się niepełnosprawnym....znam takich pewniaków jak Ty w sekundzie czasu przykuci są do łózka, bo weszli pod samochód i co z nimi teraz zrobić może pawulon??? A może nie dać im opieki.jedzenia zostawić na pastwę losu.Ile pracy i wysiłku musi włożyć druga osoba żeby choć troszkę ulżyć ....pomyśl zanim napiszesz takie bzdury.

G
Gość

1. Żeby "stracić" to najpierw trzeba to mieć!

2. "Program świadczeń 500 plus pod jakąkolwiek postacią ZAWSZE MA TYLE SAMO zwolenników, co przeciwników."

Proszę o jakieś dane z ośrodka badania opinii publicznej.

Bełkot dziennikarski i tyle.

A
Agnieszka

Ja jestem za tym żeby były talony anie 500plus

G
Gość

500 PLUS TYLKO DLA PRACUJĄCYCH RODZICÓW, WSZYSTKICH NIEPEŁNOSPRAWNYCH, EMERYTÓW I RENCISTÓW Z NISKIMI ŚWIADCZENIAMI, MATKI CZY OJCOWIE SAMOTNIE WYCHOWUJĄCY DZIECKO ,,dzieci po jednej mamie i po jednym tacie ,, PRACUJĄCY ZARABIAJĄCY NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ !!!!! A NIE MADKI Z 5 DZIECI I KAŻDE Z INNYM I JESZCZE TAKA ZA PIENIĄDZE DZIECI UTRZYMUJE NIEPRACUJĄCEGO KONKUBENTA !!!!! ŚMIECH NA SALI !!!!! ZDROWE BYCZYSKA I ZDROWE BABY DO ROBOTY SIĘ WZIĄŚĆ A NIE PŁODZIĆ DZIECI !!!! TE DZIECI JAK DOROSNĄ TEŻ NIE BEDĄ NAUCZONE PRACY I ODPOWIEDZIALNOŚCI !!!!!!

500 minus
4 grudnia, 7:39, Violetta:

500plus tylko i wylacznie dla osób niepelnosprawnych.Rodzice dzieci zdrowych do PRACY!

4 grudnia, 15:12, Gość:

O tak !!!!

5 grudnia, 16:36, Gość:

Z niepełnosprawnych już nic nie będzie szkoda kasy. Zdrowi są przyszłością!

8 grudnia, 7:43, Gość:

Niewiem co z ciebie za czlowiek zeby takie cos napisac!!to jak tobie sie dziecko urodzi niepelnosprawne to tez je na smietnik wyrzuc.niekturzy ludzie sie dziwia dokad ten swiat zmierza ze stoimy na skraju 3 wojny wszystkie te protesty wojny w innych krajach poco to wszystko.?a no poto ze tacy ludzie jak ty jak potwory sie zachowoja!!!!Bogami nie jestescie a szufladujecie kazdego czlowieka kazdy zyje i zyc chce tak jak ty!!! A myslicie ze jak zabiora te 500 to co wy bedziecie miec wiecej ????nie sadze Ze komus cos innego dadza??nie sadze!!!!!przeciwnikami sa tylko ci co nie dostaja bo poprostu zal dupe sciska,czy ktos te pieniadze dostanie czy nie wy i tak na tym nie skorzystacie!! Ale jak zawsze mentalnosc polakow ja nie dostaje to niech inni potrzebujacy nie maja !!!! Chciwosc pazernosc zazdrosc piepszona zawisc wasza domena!!!!

Ty ekonomiczny analfabeto. Jeżeli zabiorą 500 to tak, skorzystamy na tym my wszyscy. Wiesz dlaczego? Ano dlatego że nie będą musieli na gwałt szukać dodatkowej kasy w budżecie, dzięki temu nie podniosą znowu akcyzy na artykuły podstawowej potrzeby bądź unikniemy podwyżki vatu lub też kolejnego pośredniego dobrze zakamuflowanego podatku. Krótko mówiąc, unikniemy kolejnych podwyżek więc skorzystasz na tym też i ty matołku.

G
Gość
10 grudnia, 14:22, Łucja:

Połowa bandy która kąsa jadem 500 plus to komuniści i zdrajcy Polski. Plują w twarz polskim dzieciom. Jak wam nie podoba się 500 plus to von do Rosji , tam będzie wam dobrze ze Schetyną i całą ułomną lewicą

Nie zapomnij zaprosić Jarka i jego kota.

R
Racjonalista
4 grudnia, 7:39, Violetta:

500plus tylko i wylacznie dla osób niepelnosprawnych.Rodzice dzieci zdrowych do PRACY!

4 grudnia, 15:12, Gość:

O tak !!!!

5 grudnia, 16:36, Gość:

Z niepełnosprawnych już nic nie będzie szkoda kasy. Zdrowi są przyszłością!

Zgadza się. Racjonalne podejście do tematu

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3