Zamknij

Gazeta Lubuska

7 osób zatrzymanych i 15 zarzutów za narkotyki [ZDJĘCIA]

policja narkotyki broń

KPP w Międzyrzeczu

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

7 osób zatrzymanych i 15 zarzutów za narkotyki

Siedem osób zatrzymanych i areszt dla jednego z nich, zabezpieczone środki odurzające oraz kilkanaście zarzutów - to efekt kilkutygodniowej pracy policjantów z Międzyrzecza przy sprawie związanej z posiadaniem i udzielaniem środków odurzających.

Policjanci zajmowali się sprawą związaną z handlem narkotykami od kilku tygodni. Początkowo gromadzili informacje i ustalali fakty. Później doszło do pierwszych zatrzymań i przesłuchań. Kolejne dni pracy przynosiły efekty.

Policjanci zatrzymali kolejne osoby, a podczas przeszukań ich posesji i samochodów zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany i metaamfetaminy. Zatrzymali siedem osób związanych z przestępczością narkotykową. Grupa działała głównie na terenie powiatu sulęcińskiego oraz międzyrzeckiego.

Policjanci podczas przeszukań zatrzymanych osób zabezpieczyli środki odurzające, amunicję i broń gazową oraz wagę, która służyła do dzielenia narkotyków na porcje. Policjanci przedstawili łącznie 15 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Części z zatrzymanych osób za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował na okres trzech miesięcy jedną z siedmiu zatrzymanych osób. Dzięki pracy policjantów na rynek nie trafiło ok. 1.750 porcji narkotyków. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Zobacz też: Nieudany przemyt narkotyków za 730 tys. zł

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy