86 proc. Polaków nie wie, skąd są emerytury, dlatego ZUS podpisał umowę z akademią w Gorzowie

Redakcja
Umowę podpisali rektor akademii Elżbieta Skorupska – Raczyńska oraz członek zarządu ZUS Paweł Jaroszek.
Umowę podpisali rektor akademii Elżbieta Skorupska – Raczyńska oraz członek zarządu ZUS Paweł Jaroszek. Jarosław Miłkowski
Udostępnij:
W czwartek (22 grudnia) gorzowska Akademia im. Jakuba z Paradyża podpisała umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Cel? Edukacja studentów w zakresie ubezpieczeń.

- Ostatnie badanie pokazują, że wiedza Polaków o ubezpieczeniach społecznych jest niewielka. 86 proc. z nich nie wie, skąd finansowane są emerytury, a 30 proc. myśli, że ZUS odpowiada za ochronę zdrowia w Polsce. To przekłada się na to, jak myślimy o ZUS-ie - mówi Agata Muchowska, rzecznik lubuskiego oddziału ZUS.

By m.in. zwiększyć wiedzę o ubezpieczeniach, w czwartek 22 grudnia ZUS podpisał umowę o współpracy z gorzowską Akademią im. Jakuba z Paradyża. - Zobowiązujemy się do przeprowadzenia wykładów, zajęć, stażów i praktyk dla studentów oraz konsultacji dla pracowników. Natomiast akademia zobowiązuje się do zapraszania ZUS do udziału we wspólnych projektach naukowych, badawczych oraz do promowania tej współpracy wśród studentów – mówi Agata Muchowska, rzecznik lubuskiego oddziału ZUS.

Umowę podpisali: rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża Elżbieta Skorupska – Raczyńska oraz członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podczas podpisania umów gościem akademii była minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. - Umowa o współpracy, która mówi o wspólnej realizacji projektu Ubezpieczenia społeczne – edukacja z ZUS, to kolejne porozumienie, które ZUS zawiera uczelniami w Polsce. Takich umów jest już ponad 30. Myślę, że to jest szansa na dobrą współpracę w zakresie działalności dydaktycznej, rozwojowej, naukowej, badawczej. Edukacja w zakresie ubezpieczeń społecznych jest niezwykle istotna. Musimy pamiętać, że sytuacja demograficzna Polski powoduje, że ten proces starzenia się społeczeństwa pogłębia się, że wiedzę na temat systemu emerytalnego powinniśmy posiadać jak najwcześniej. To, co wydaje się, także studentom, odległą rzeczą, że ich przyszła emerytura nie dosięgnie, jest bardzo iluzoryczne – mówiła minister Rafalska.

Umowę podpisali rektor akademii Elżbieta Skorupska – Raczyńska oraz członek zarządu ZUS Paweł Jaroszek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie