Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ABC integracji - Przedszkole nr 21 w Zielonej Górze kształtuje zachowania społeczne i uczy tolerancji

Agnieszka Sobiak
Agnieszka Sobiak
Iwona Aniszkiewicz - Stankowiak - Dyrektorka przedszkola
Iwona Aniszkiewicz - Stankowiak - Dyrektorka przedszkola Agnieszka Sobiak
Program przedszkola integracyjnego Nr 21 to ABC: tolerancji, integracji, akceptacji. Dziećmi opiekuje się wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów.

Integracja poprzez zabawę – czyli nowoczesny kształt przedszkola

Miejskie Przedszkole „ABC…” nr 21 w Zielonej Górze jest jedną z kilku placówek o charakterze integracyjnym w naszym mieście. Instytucja jest znana mieszkańcom od dawna - początki swojej działalności datuje na rok 1979. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest to placówka integracyjna.

Przedszkole oferuje szeroką gamę zajęć:

O realizacji zajęć terapeutycznych, poznawczych oraz ruchowych mówi Pani Iwona Aniszkiewicz - Stankowiak - Dyrektorka przedszkola:

- Idea integracji jest taka, aby dzieci, które mają jakiekolwiek deficyty rozwojowe mogły uczestniczyć w pełni w wychowaniu przedszkolnym, miały kontakt z pozostałymi dziećmi podczas realizowanych zajęć, w trakcie zabaw, w czasie wolnym. Nie ukrywamy, że dzieci wzajemnie się od siebie uczą, przejmują od siebie wzorce. Dodatkową korzyścią jest wykształcenie pewnych zachowań, empatii, tolerancji, rozwój emocjonalny i społeczny. Mamy sygnały od rodziców, że dzieci, które wyszły z naszej placówki i poszły do szkoły same z siebie angażują się w pomoc słabszym, nie odbierają osób niepełnosprawnych jako inne. Ważne, aby takich postaw uczyć dzieci od małego.

Kadra przedszkola posiada stosowne certyfikaty:

Iwona Aniszkiewicz – Stankowiak twierdzi, że dzieci w placówce są otoczone najlepszą opieką:

- Mamy wśród kadry specjalistów: logopedę, psychologa, są nauczyciele wspomagający, którzy zatrudnieni są w grupie integracyjnej. Nasi specjaliści są już w tej chwili szeroko wykształceni, mamy sprzęt odpowiedni do terapii, zapewniamy bardzo dobrą opiekę dzieciom zdrowym i z niepełnosprawnościami.

czytaj również:Czym się kierować przy wyborze przedszkola

Dzięki dofinansowaniu możliwa była modernizacja placówki

W przedszkolu maluchy korzystają z sześciu sal dydaktycznych oraz dwóch gabinetów terapeutycznych. Dofinansowanie ze środków unijnych i wsparcie Urzędu Miasta umożliwiło modernizację placówki, zakup pomocy dydaktycznych, środków audiowizualnych i sprzętu do ćwiczeń gimnastycznych.

- Dzięki założeniom projektu pn. „Razem w świat” dzieci mogły skorzystać z różnych form terapii, w tym przy udziale zwierząt – wyjaśnia Iwona Aniszkiewicz – Stankowiak.

Przedszkole to nie tylko budynek. Dzieci mogą korzystać z ogrodzonego zieleńca z licznymi nasadzeniami, zapewniającego podczas zajęć plenerowych, maksymalne bezpieczeństwo i komfort. Prócz zabaw, przedszkolaki mogą na specjalnie wydzielonych rabatkach hodować warzywa, zioła i kwiaty, a także korzystać zajęć ruchowych i terapeutycznych na świeżym powietrzu.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące kryterium naboru podopiecznych znajdują się na stronie placówki.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska