Akademicy srogo się zrewanżowali!

(kad)
sxc.hu
Zielonogórzanie uciekli spod topora. W sobotnim spotkaniu o ósme miejsce w drugiej lidze pokonali gładko Orła Międzyrzecz. Takim samym wynikiem zakończył się niedzielny mecz, ale poprzeczka została podniesiona wyżej.

Goście zaczęli od kilkupunktowego prowadzenia, które utrzymywali do połowy seta. Głównie dzięki doskonałej grze Rafała Figiela. Na niego akademicki blok nie umiał znaleźć sposobu. Od stanu po 15 gospodarze uciekli na cztery "oczka", a trener Orła poprosił o przerwę. To trochę poprawiło ich grę, ale ostatecznie ulegli do 23. W kolejnych częściach zawodnicy Jerzego Boguty nie byli w stanie dorównać miejscowym. W zwycięstwie bardzo pomogła im gra trenera Tomasza Palucha. Ostatni pojedynek, którego triumfator będzie walczył w barażu o utrzymanie, a przegrany spadnie szczebel niżej, obędzie się drugiego maja w Międzyrzeczu.

AZS UZ ZIELONA GÓRA - ORZEŁ MIĘDZYRZECZ 3:0 (25:17, 25:17, 25:16) i 3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

AZS: Gałka, Przyborowski, Kępski, Bitner, Mariaskin, Paluch, Zasowski (Libero) oraz Kaczurowski (w niedzielę na zmiany)

ORZEŁ: Sroga (w niedzielę na zmiany), Haładus, Malinowski, Szulikowski, Korzeniewski, Szala, Figiel (tylko w niedzielę), Wanat (libero) oraz Barański (tylko w sobotę), Boguta.