Akcja Oceniamy Władze była dobrym sprawdzianem popularności i aktywności dla lokalnych polityków. Poznajcie zwycięzców!

redZaktualizowano 
Zakończyliśmy plebiscyt Samorządowiec Województwa Lubuskiego - Oceniamy Władze, w którym można było zagłosować na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasza akcja redakcyjna była przy okazji dobrym sprawdzianem popularności i aktywności dla lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami oraz doskonałą szansą na zaprezentowanie ich dokonań i sukcesów.

14 września o godzinie 19 zakończyło się głosowanie na włodarzy i radnych w województwie lubuskim. Zwycięzcom gratulujemy!

PREZYDENCI
I miejsce: Jacek Piotr Wójcicki, Prezydent Miasta Gorzów Wielkopolski – wynik 40
II miejsce: Wadim Tyszkiewicz, Prezydent Miasta Nowa Sól – wynik 30
III miejsce: Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra – wynik 15

BURMISTRZOWIE
I miejsce: Remigiusz Lorenz, Burmistrz Miasta Międzyrzecz – wynik 401
II miejsce: Paweł Jagasek, Burmistrz Miasta Kożuchów – wynik 274
III miejsce: Paweł Mierzwiak, Burmistrz Miasta Nowogród Bobrzański – wynik 192

WÓJTOWIE
I miejsce: Stanisław Peczkajtis, Wójt Gminy Krzeszyce – wynik 119
II miejsce: Robert Sidoruk, Wójt Gminy Zabór – wynik 74
III miejsce: Wojciech Juliusz Olszewski, Wójt Gminy Wymiarki – wynik 41

STAROSTOWIE
I miejsce: Marcin Jabłoński, Starosta Powiatu Słubickiego – wynik 116
II miejsce: Małgorzata Domagała, Starosta Powiatu Gorzowskiego – wynik 110
III miejsce: Dariusz Wróblewski, Starosta Powiatu Zielonogórskiego – wynik 16

SEJMIK WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

I miejsce: Anna Synowiec, Radna Województwa Lubuskiego – wynik 1338
II miejsce: Bożena Krystyna Osińska, Radna Województwa Lubuskiego –wynik 1044
III miejsce: Anna Chinalska, Radna Województwa Lubuskiego –wynik 80

RADNI GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO
I miejsce: Sebastian Pieńkowski, Radny Miasta Gorzów Wielkopolski – wynik 1229
II miejsce: Jan Kazimierz Kaczanowski, Radny Miasta Gorzów Wielkopolski – wynik 1201
III miejsce: Marcin Rafał Kurczyna, Radny Miasta Gorzów Wielkopolski – wynik 874

RADNI ZIELONEJ GÓRY
I miejsce: Bożena Ronowicz, Radna Miasta Zielona Góra – wynik 1390
II miejsce: Grzegorz Tomasz Hryniewicz, Radny Miasta Zielona Góra – wynik 1379
III miejsce: Paweł Bogdan Wysocki, Radny Miasta Zielona Góra – wynik 1113

RADNI NA MEDAL – POWIAT GORZOWSKI

Krzysztof Janikowski, Radny Gminy Deszczno – 4 głosy
Katarzyna Chmiel-Dera, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kłodawa – 13 głosów
Artur Stojanowski, Radny Miasta i Gminy Witnica – 36 głosów
Bartłomiej Marcin Suski, Radny Miasta Kostrzyn nad Odrą – 20 głosów
Anna Agnieszka Wichlińska, Radna Powiatu Gorzowskiego – 40 głosów

RADNI NA MEDAL – POWIAT ZIELONOGÓRSKI
Justyna Szopa, Przewodnicząca Rady Gminy Bojadła – 101 głosów
Dorota Cymbała, Radna Gminy Świdnica – 1 głos
Andrzej Orsztynowicz, Radny Gminy Trzebiechów – 1 głos
Gabriela Maria Maciejewska, Radna Gminy Zabór – 88 głosów
Tomasz Grzegorz Kremer, Radny Miasta i Gminy Babimost – 8 głosów
Ewa Herbik, Radna Miasta i Gminy Kargowa – 1 głos
Henryk Majdański, Wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Nowogród Bobrzański – 82 głosy
Waldemar Jacek Włodek, Radny Miasta i Gminy Sulechów – 2 głosy
Magdalena Czesława Mikulska-Jaroszkiewicz, Radna Miasta i Gminy Sulechów – 2 głosy
Romuald Tadeusz Malinowski, Radny Powiatu Zielonogórskiego – 29 głosów

RADNI NA MEDAL – POWIAT STRZELECKO-DREZDENECKI
Artur Edward Della-Valle, Radny Gminy Stare Kurowo – 6 głosów
Justyna Anna Pawlak-Gudynowska, Radna Gminy Zwierzyn – 11 głosów
Waldemar Szpila, Radny Miasta i Gminy Dobiegniew – 12 głosów
Eugeniusz Nawrot, Radny Rady Miejskiej w Drezdenku – 8 głosów
Mirosława Anna Niedźwiedź, Radna Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie – 1 głos
Marek Szczepan Adamus, Radny Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie – 1 głos
Przemysław Zygmunt Staszak, Radny Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego – 1 głos

RADNI NA MEDAL – POWIAT SŁUBICKI
Beata Wieczorek, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ośno Lubuskie – 24 głosy
Damian Łukasz Utracki, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Rzepin – 2 głosy
Damian Piotr Półtorak, Radny Miasta i Gminy Słubice – 1 głos

RADNI NA MEDAL – POWIAT SULĘCIŃSKI
Bogusław Pawlak, Radny Gminy Krzeszyce – 1 głos
Przemysław Matczak, Radny Miasta i Gminy Lubniewice – 2 głosy
Agnieszka Elżbieta Lipska, Radna Miasta Sulęcin – 116 głosów
Patryk Józef Lewicki, Radny Powiatu Sulęcińskiego – 11 głosów

RADNI NA MEDAL – POWIAT MIĘDZYRZECKI

Jan Piasecki, Radny Gminy Przytoczna – 1 głos
Elżbieta Jarmolińska, Radna Miasta i Gminy Międzyrzecz – 5 głosów

RADNI NA MEDAL – POWIAT KROŚNIEŃSKI
Kamil Koronka, Radny Gminy Bobrowice – 10 głosów
Helena Agnieszka Rewers – Polewka, Radna Gminy Dąbie – 56 głosów
Maria Urszula Golon, Radna Gminy Maszewo – 31 głosów
Tomasz Marian Romanowski, Radny Miasta Gubin – 1 głos
Tomasz Rafał Rogowski, Radny Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie – 25 głosów

RADNI NA MEDAL – POWIAT ŚWIEBODZIŃSKI
Dariusz Jacek Świerkowski, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Łagów – 1 głos
Agnieszka Beata Żak-Gwizda, Radna Gminy Skąpe – 2 głosy

RADNI NA MEDAL – POWIAT NOWOSOLSKI
Stanisław Marcinowicz, Radny Gminy Kolsko – 1 głos
Konrad Zbigniew Całko, Radny Gminy Kolsko – 1 głos
Emilia Elżbieta Zwolińska-Topór, Radna Miasta i Gminy Bytom Odrzański – 8 głosów
Eugeniusz Zwarycz, Radny Miasta i Gminy Nowe Miasteczko – 1 głos
Marcin Urbanowski, Radny Miasta i Gminy Otyń – 1 głos
Piotr Kazimierz Szyszko, Przewodniczący Rady Miasta Nowa Sól – 7 głosów
Grzegorz Andrzej Zwarycz, Radny Powiatu Nowosolskiego – 41 głosów

RADNI NA MEDAL – POWIAT WSCHOWSKI

Anna Agnieszka Zalewska, Radna Miasta i Gminy Szlichtyngowa – 5 głosów

RADNI NA MEDAL – POWIAT ŻARSKI

Michał Rudnicki, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brody – 16 głosów
Kazimierz Domaradzki, Radny Gminy Żary – 21 głosów
Artur Stanisław Rokicki, Radny Miasta i Gminy Jasień – 12 głosów
Tomasz Apanowicz, Radny Miasta i Gminy Lubsko – 101 głosów
Piotr Wacław Czerwiński, Radny Miasta Żary – 20 głosów

RADNI NA MEDAL – POWIAT ŻAGAŃSKI
Justyna Agnieszka Daraż, Radna Gminy Brzeźnica – 2 głosy
Franciszek Przynoga, Radny Miasta i Gminy Iłowa – 7 głosów
Józef Kazimierz Karpiński, Radny Miasta i Gminy Małomice – 5 głosów
Jerzy Chmara, Radny Miasta i Gminy Szprotawa – 1 głos
Grzegorz Krzysztof Kuźniar, Radny Miasta Żagań – 4 głosy
Tomasz Jan Kwarciński, Radny Powiatu Żagańskiego – 1 głos
Henryk Andrzej Janowicz, Radny Powiatu Żagańskiego – 1 głos

WSZYSTKIE RANKINGI Z WYNIKAMI ZNAJDZIESZ TUTAJ

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3