AKTUALIZACJA. Świebodzin: 15-latka miała wielkie szczęście....

  AKTUALIZACJA. Świebodzin: 15-latka miała wielkie szczęście. To mogło skończy się tragedią. Kierowca busa stanie przed sądem

  pij, RZ

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Do potrącenia doszło 8 stycznia w Świebodzinie.

  Do potrącenia doszło 8 stycznia w Świebodzinie. ©poscigi.pl

  Kierujący busem 41-letni mężczyzna na przejściu dla pieszych w Świebodzinie potracił 15-letnią dziewczynę. Mężczyzna stanie za to przed sądem.
  Do potrącenia doszło 8 stycznia w Świebodzinie.

  Do potrącenia doszło 8 stycznia w Świebodzinie. ©poscigi.pl

  Do zdarzenia doszło 8 stycznia. Świebodzińska policja została zawiadomiona o potraceniu na przejściu dla pieszych. Okazało się, że kierujący busem 41-latek potracił 15-latkę, która przechodziła przez pasy.  Dziewczynka została przewieziona do szpitala. Miała wielkie szczęście. Nie odniosła żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

  Kierowca busa nie został jednak ukarany mandatem. – W tym wypadku został skierowany wniosek o ukaranie sprawcy potrącenia do sądu – mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

  AKTUALIZACJA
  Po publikacji artykułu, z redakcją Dzień za Dniem skontaktowała się mama dziewczynki, którą potrącił na przejściu dla pieszych mężczyzna kierujący busem.

  Czytelniczka sprostowała przede wszystkim informację, że dziewczynka nie odniosła żadnych obrażeń. - Córka dopiero dzisiaj (11 stycznia), po trzech dniach, wyszła ze szpitala. Na karcie wypisowej lekarze stwierdzili wstrząs mózgu, złamanie ręki, ogólne potłuczenia. Najbardziej nas niepokoi kolano. W październiku córka miała wszczepiony implant w kolano, właśnie w to, w które uderzył samochód. Kolano jest bardzo opuchnięte, nie wiadomo co dalej z nim będzie - martwi się matka.

  Po trzech dniach pobytu w szpitalu 15-latka jest nadal obolała, posiniaczona.

  Jak doszło do wypadku? Mam dziewczynki twierdzi, że córka schodziła już z przejścia dla pieszych, jedną nogą sięgała chodnika. Uderzona znienacka przez busa, na chwilę straciła przytomność. Kierowca, który spowodował wypadek zatrzymał się i wezwał pomoc. Karetką na sygnale dziewczynka została przewieziona do szpitala w Zielonej Górze.

  Mama 15-latki zapewnia, że córka na pewno nie rozmawiała przez telefon, miała go w torebce. W miejscu wypadku było jasno, przejście było dobrze oświetlone.


  W Kostrzynie i Dąbroszynie antyterroryści zatrzymali cztery osoby uprawiające i handlujące marihuaną. WIDEO:
  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia