Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ale cuda! Trzęsienie ziemi, huragan i Usain Bolt w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze. Zobacz nowe atrakcje

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Centrum Przyrodnicze zmieniło się nie do poznania, na 87 urządzeniach mamy okazję poznać swoje ciało, miasto, kraj i świat
Centrum Przyrodnicze zmieniło się nie do poznania, na 87 urządzeniach mamy okazję poznać swoje ciało, miasto, kraj i świat Mariusz Kapała / GL
Możesz wyciągnąć i zobaczyć jak długie jest nasze jelito. Możesz przekonać się, czy biegasz szybciej niż gepard. Możesz położyć się na łóżko pełne gwoździ. Albo zaprezentować ja prawdziwy prezenter telewizyjny pogodę. To tylko niektóre z nowych atrakcji, jakie czekają na Ciebie w Centrum Przyrodniczym.

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze się zmienia. Zajmuje większą powierzchnię. Pojawiły się nowe aranżacje, nowe stanowiska i urządzenia na nich. Warto się przekonać, czy jest jeszcze bardziej atrakcyjne.

Centrum Przyrodnicze. Zaczynamy od własnego ciała

Ekspozycja ma charakter edukacyjny i popularnonaukowy. Wszystkie stanowiska wystawy mają charakter samoobsługowy, przez co pozwalają zwiedzającym na interakcję i przeprowadzenie zaplanowanych doświadczeń.
Wystawa w nowej odsłonie nosi tytuł „ZOOM”. Zwiedzający poznaje na niej kolejno, coraz większe i bardziej odległe aspekty świata. Zaczyna od zagadnień najbliższych sobie: analizy budowy ciała człowieka (dział „Moje ciało”), przechodząc następnie do swojego codziennego otoczenia – miasta (dział „Moje miasto”), dalej do terenu i zjawisk dotyczących całej Polski (dział „Mój kraj”), a kończąc na zagadnieniach globalnych, dotyczących całej planety (dział „Mój świat”).

Trwa głosowanie...

Czy dobrze znasz swoją okolicę?

Centrum Przyrodnicze i Usain Bolt

W Centrum Przyrodniczym możemy przekonać się, jak przepływa przez nas organizm tlen i krew. Możemy wyciągnąć poszczególne narządy wewnętrzne naszego ciała. Wyciągnąć sznur i zobaczyć, ile metrów (6 m) ma nasze jelito. Albo w wielkie szczęki wyciągnąć przednie czy tylne zęby. Możemy się poruszać i na ekranie monitora zobaczyć, jakie ruchy wykonuje szkielet. Możemy poznać siłę naszych rąk. Ale także na miejscu przyjrzeć się swojej sylwetce w wielu lustrach czy na bieżni konkurować z żółwiem, gepardem czy Usainem Boltem.
Odwiedziny w Centrum Przyrodniczym to także okazja, by zastąpić np. Bartka Jędrzejaka, prezentera TVN, i zapowiedzieć pogodę. Możemy też bliżej poznać swoje miasto, jeżdżąc po monitorze żużlowym, rozwiązując quizy o bachusikach. Na miejscu przekonać się można też, jakie tajemnice kryją skały, czy jakie to uczucie, gdy pod stopami trzęsie się ziemia...

Centrum Przyrodnicze - 87 urządzeń

Rozbudowa i rearanżacja zwiększyła atrakcyjność wystawy Centrum Nauki Keplera Centrum Przyrodniczego i siłę jej przekazu edukacyjnego oraz umożliwia zwiedzającym zapoznanie się z szerszą gamą zjawisk naukowych. Nasze cele chcemy osiągnąć dzięki zwiększeniu liczby eksponatów do 87 urządzeń i pogrupowaniu ich zgodnie z narracją. Wprowadzenie narracji pozwala lepiej zrozumieć i zapamiętać doświadczenia przeprowadzane na wystawie, osadzając eksponaty i eksperymenty w pewnym kontekście i budując skojarzenia z sytuacjami, miejscami i obiektami znanymi z życia codziennego.

ZOBACZ TEŻ

POLECAMY TEŻ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska