policja w żaganiu pies alex odszedł na emeryture

Lubuska Policja

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/6] Następne

Alex odszedł na zasłużoną emeryturę. Ten owczarek niemiecki po latach w służbie, zamieszka teraz ze swoim przewodnikiem

Pies patrolowo-tropiący Alex, który służył w żagańskiej jednostce odszedł na emeryturę. - Przyjazny dla ludzi, stanowczy wobec przestępców i zawsze wierny swojemu przewodnikowi. Owczarek niemiecki zamieszkał ze swoim opiekunem młodszym aspirantem Bartoszem Trzuskawskim - informuje podkom. Aleksandra Jaszczuk z KPP w Żaganiu.

Alex służył w żagańskiej policji od 2014 roku. We wtorek (2 marca) odszedł na zasłużoną emeryturę.

Zanim ten owczarek niemiecki wstąpił w szeregi policji, wraz ze swoim przewodnikiem uczestniczył w specjalistycznym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

POLECAMY:
Samoróbką ciągnika, bez prawa jazdy i na podwójnym gazie wjechał w ogrodzenie. Szok!

Młodszy aspirant Bartosz Trzuskawski przez lata wspólnej służby poświęcał Alexowi mnóstwo czasu, dbał o jego odpowiednią dietę oraz codzienne treningi. - Między Bartkiem i Alexem wytworzyła się bardzo szybko wspólna więź, która pielęgnowana była przez lata. Nie dziwi nas to, że na emeryturze Alex zamieszkał właśnie ze swoim przewodnikiem - infromuje podkom. Jaszczuk.

Alex wielokrotnie brał udział w ściganiu sprawców czynów zabronionych, tropieniu osób zaginionych, czy zabezpieczeniach imprez masowych. Alexa znają również doskonale dzieci, ponieważ niejednokrotnie uczestniczył on w spotkaniach profilaktycznych, gdzie równocześnie odbywały się pokazy jego umiejętności.

- Psiakowi dziękując za wieloletnią służbę życzymy zdrowia i dużo odpoczynku - dodaje rzeczniczka żagańskiej policji.

WIDEO: Pies policyjny dzielnie pozuje do pamiątkowego portretu

źródło: x-news/Storyful

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy