Ależ to był mecz! Niemcy pokonują Urugwaj i zdobywają trzecie miejsce na mistrzostwach świata w RPA

(jan)
Po zaciętym meczu Niemcy pokonały Urugwaj 3:2
Cios za cios, ogromne emocje i mnóstwo bramek - mecz o trzecie miejsce na mistrzostwach świata w RPA był prawdziwą gratką dla fanów futbolu. Ostatecznie po zaciętej walce Niemcy pokonały Urugwaj 3:2 i zdobyły brązowy medal mistrzostw świata.

2:3 Sami Khedira (82).

Sędzia: Benito Archundia (Meksyk). Widzów 36 254.

Zaczęło się od mocnego uderzenia Niemiec. Już w 10 minucie mogli prowadzić, jednakże Friderich trafił tylko w poprzeczkę. Na trybunach słychać było jedynie jęk zawodu, jednakże już 8 minut później po świetnej akcji i dobitce Thomasa Muellera stadion oszalał. 1:0 dla Niemiec!

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Urugwajczyków. W 28. minucie po świetnym odebraniu piłki w środku pola i podaniu do Cavaniego było już 1:1.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie kibice znów byli świadkami świetnej piłki. W 51. minucie padła jedna z ładniejszych bramek tych mistrzostw. Po dośrodkowaniu z prawej strony do Forlana, ten przymierzył i z pierwszej piłki cudownym strzałem całkowicie zaskoczył Butta.

Z prowadzenia Urugwajczycy mogli cieszyć się jednak tylko kilka minut. W 56. minucie, również po dośrodkowaniu, Marcell Jansen strzelił głową wyrównującego gola. Było 2:2!

Piłkarze obu drużyn zaprezentowali niezwykle otwartą, ofensywną i dynamiczną piłkę. Co chwilę byliśmy świadkami zręcznie przeprowadzanych akcji, które miały przynieść kolejnego upragnionego gola.

82 minuta okazała się przełomowa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu pod bramką Urugwaju, 23-letni pomocnik Vfb Stuttgart Sami Khedira, wykorzystał sytuację i głową skierował piłkę do bramki.

W 92. minucie Urugwaj miał jeszcze ostatnią szansę na wyrównanie. Diego Forlan potężnym strzałem z rzutu wolnego trafił jednak w poprzeczkę.

Niemcy zostały trzecią drużyną mistrzostw świata w RPA.