MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Alfred Siatecki napisał kolejny kryminał - „Zaproszenie na śmierć”. Autora spotkamy w Bibliotece Norwida w ramach Lata Muz Wszelakich

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
„Zaproszenie na śmierć” to już 32. książka w bardzo bogatym dorobku Alfreda Siateckiego
„Zaproszenie na śmierć” to już 32. książka w bardzo bogatym dorobku Alfreda Siateckiego Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Alfred Siatecki będzie bohaterem inauguracji cyklu spotkań autorskich z lubuskimi twórcami, prozaikami i poetami – „Z książką na leżaku”. Spotkanie z literatem już w czwartek, 2 lipca.

Jeśli mamy lato, to w Zielonej Górze nudy nie ma, bo trwa Lato Muz Wszelakich, czyli mamy dziesiątki imprez pod różnymi adresami.

Lato Muz Wszelakich: „Z książką na leżaku” w Bibliotece Norwida

W czwartek, 2 lipca 2020 – inauguracja wakacyjnego cykl spotkań autorskich z lubuskimi twórcami, prozaikami i poetami – „Z książką na leżaku” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.
Spotkania są częścią programu Lata Muz Wszelakich, które w tym roku odbywa się pod hasłem „Zielonogórscy artyści dla zielonogórzan”.

Alfred Siatecki z nową powieścią kryminalną – „Zaproszenie na śmierć”

O czym jest „Zaproszenie na śmierć” (Wydawnictwo Oficynka) Alfreda Siateckiego?
„Zaproszenie na śmierć” to już czwarta część serii o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu: W apartamencie profesora inżynierii biomedycznej Bolesława Witkowskiego znaleziono zwłoki kobiety, a on sam znika bez śladu. Komisarz Jacek Syski zaczyna drobiazgowe śledztwo. Dochodzi jednak do kolejnych brutalnych morderstw, a sprawa coraz bardziej się komplikuje. Na pomoc policji przychodzi Daniel Jung…

Alfred Siatecki w Bibliotece Norwida

Pierwszym gościem wakacyjnego cyklu „Z książką na leżaku” będzie Alfred Siatecki, znany zielonogórski prozaik, dziennikarz, redaktor, publicysta, reportażysta, autor słuchowisk, który promować będzie kolejną powieść pod intrygującym tytułem „Zaproszenie na śmierć” (Gdańsk 2020, wyd. Oficynka). To już 32. książka w bardzo bogatym dorobku pisarza. Najpierw „Zaproszenie na śmierć” wyszło jako e-book, potem jako audiobook, a w wersji papierowej oczekiwana powieść ukazała się pod koniec maja br.

Spotkanie z Alfredem Siateckim w cyklu „Z książką na leżaku” w Bibliotece Norwida – w czwartek, 2 lipca 2020 r. o godz. 18.00:

  • na żywo (w sali im. Janusza Koniusza - do 50 osób)
  • online (na Facebooku Biblioteki: https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/).

Rozmowę z pisarzem poprowadzi Agnieszka Sobiak.

Na spotkanie na żywo obowiązują miejscówki! Rezerwacja: Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń WiMBP, nr tel. 68 45 32 635 lub mail: [email protected].

Alfred Siatecki – pisarz, dziennikarz…

Alfred Siatecki – urodził się w Kostrzynie nad Odrą. Studiował dziennikarstwo, ukończył studia w Wyższej Szkole Rolniczej w Szczecinie. Był dziennikarzem w „Nadodrzu” i „Gazecie Lubuskiej”. Debiutował opowiadaniem w „Wiadomościach Zachodnich” w 1969 r. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowiska literackiego. Jest autorem słuchowisk, zajmuje się też krytyką literacką i historią literatury.

Jego utwory przekładano na białoruski, łużycki, niemiecki i rumuński. Otrzymał Nagrodę Twórczą Młodych „Zielone Grono” (1982), Lubuską Nagrodę Kulturalną (1986), Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (1989 i 2019), Nagrodę Redakcji „Studiów Zielonogórskich” (2011), Nagrodę Literacką im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2015). Laureat Lubuskiego Wawrzynu Literackiego za powieść „Zmowa pułkowników” (2000). Członek ZLP od 1985 r.

Autorzy kryminałów: Katarzyna Bonda, Alfred Siatecki, Krzysztof Koziołek, Przemysław Piotrowski na 6. Festiwalu Literatury w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska