Alpejski Puchar Świata w Kronplatz. Zwycięstwo Mikaeli Shiffrin, Maryna Gąsienica-Daniel na siódmej pozycji w slalomie gigancie.

Łukasz Konstanty
Dzięki znakomitemu drugiemu przejazdowi Maryna Gąsienica-Daniel zajęła siódme miejsce w slalomie gigancie podczas zawodów Pucharu Świata w Kronplatz. Fot. Paweł Relikowski / Polska Press
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła siódme miejsce w konkurencji slalom gigant podczas odbywających się w Kronplatz zawodów alpejskiego Pucharu Świata. Zwyciężyła Amerykanka Mikaela Shiffrin, która odniosła już 83. pucharowe zwycięstwo w karierze.

Maryna Gąsienica-Daniel na jedenastym miejscu po pierwszym przejeździe

Amerykanka prowadziła już na półmetku rywalizacji. Znakomita alpejka uzyskała czas 58,72 s i o 0,13 s wyprzedzała Szwajcarkę Larę Gut-Behrami oraz o 0,27 s Włoszkę Federicę Brignone.

Specjalizująca się w slalomie gigancie Maryna Gąsienica-Daniel tym razem wystartowała z numerem piętnastym. Polka uzyskała czas o 1,67 s gorszy od prowadzającej Amerykanki, co w ostatecznym rozrachunku po pierwszej części zmagań pozwoliło jej na uplasowanie się na jedenastej pozycji. Do zajmującej dziesiątą lokatę Włoszki Marty Bassino Polka traciła 0,25 s.

Pierwszego przejazdu nie ukończyła druga ze startujących Polek - Magdalena Łuczak, która zaliczyła upadek w pobliżu mety.

Bardzo dobry drugi przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel

Przed drugą częścią rywalizacji można było zastanawiać się, którą twarz pokaże nasza najlepsza alpejka - tę z Kranjskiej Gory, gdzie drugi przejazd nie wyszedł jej najlepiej, czy też tę z Semmering z 28 grudnia ubiegłego roku, kiedy to finałowa próba pozwoliła jej na awans na szóstą pozycję.

Na szczęście nasza zawodniczka tym razem przypomniała, że nieprzypadkowo uważana jest za czołową alpejkę w konkurencji slalom gigant. W drugim przejeździe lepszy czas niż Polka uzyskały tylko trzy zawodniczki i gdyby nie spore straty w pierwszej próbie, Maryna mogłaby uplasować się nawet w czołowej piątce. Ostatecznie Polka zakończyła zmagania na siódmej pozycji, ze stratą 0,66 s do podium.

We wtorek najlepsza okazała się Shiffrin, która tym samym odniosła 83. zwycięstwo, stając się samodzielną liderką klasyfikacji obejmującej liczbę triumfów w zawodach Pucharu Świata. Na podium stanęły także Gut-Behrami i Brignone.

W środę o 10.30 kolejne zmagania w konkurencji slalom gigant w Kronplatz, Gąsienica-Daniel będzie miała więc okazję, by poprawić wynik uzyskany we wtorek.