Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Amerykańscy żołnierze spotkali w Zielonej Górze z uczniami klas wojskowych

wak, mk
Amerykańscy żołnierze na spotkaniu z uczniami wojskowych klas województwa lubuskiego, które odybyło się w czwartek, 20 kwietnia.
Amerykańscy żołnierze na spotkaniu z uczniami wojskowych klas województwa lubuskiego, które odybyło się w czwartek, 20 kwietnia. Mariusz Kapała / GL
-

Młodzież z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Czerwieńska, Sulechowa, Wschowy i Zielonej Góry przybyła na spotkanie z żołnierzami USA, którzy stacjonują w Żaganiu. W szkołach tych prowadzone są zajęcia o tzw. profilu mundurowym.

Marszałek Elżbieta Polak powiedziała, że celem spotkania jest zapoznanie żołnierzy amerykańskich z walorami naszego regionu, a ponadto nawiązanie kontaktów między naszą młodzieżą a żołnierzami. Tymi dowodził kapitan Michael Aldaya, który w Polsce odpowiada za amerykańskie plutony medyczne oraz jednostki radarowe.

Kapitan Aldaya powiedział, że jego żołnierze będą rozmawiać z młodzieżą w Polsce, by ta wiedziała, jaki jest cel pobytu jednostek amerykańskich. - Jesteśmy zadowoleni z pobytu w Polsce, chociaż czasu mamy niewiele. Często uczestniczymy bowiem we wspólnych ćwiczeniach z żołnierzami polskimi. - podkreślił kapitan.

Młodzież przybyła do urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze mogła nie tylko rozmawiać z gośćmi z USA, zadawać im pytania, ale też poznać sprzęt, służący głównie do ratowania życia na polu walki. Mogli też zobaczyć, jak zachowują się żołnierze, którzy ratują rannego. Ponadto polskie firmy mogły pokazać sprzęt, który produkują na potrzeby wojska, chociażby systemy wojskowego GPS.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska