Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Anioły są wśród nas

Eugeniusz Kurzawa [email protected]
W zeszłym roku podczas gali Lubuskich Aniołów Roku statuetkę wraz z dyplomem otrzymał - decyzją Czytelników - Tadeusz Wojter z Trzebiechowa.
W zeszłym roku podczas gali Lubuskich Aniołów Roku statuetkę wraz z dyplomem otrzymał - decyzją Czytelników - Tadeusz Wojter z Trzebiechowa. Mariusz Kapała
Zaczynamy po raz trzeci - wspólnie ze stowarzyszeniem Warto jest pomagać - plebiscyt, w którym pokażemy sylwetki znakomitych ludzi. Tych którzy poświęcają się dla innych, pomagają im w trudnych momentach.

- Dobro, które dajemy z siebie procentuje i potem wraca do człowieka - powiedział rok temu Tadeusz Wojter z Trzebiechowa odbierając statuetkę Lubuskiego Anioła Roku. Tym aniołem wybrali go Czytelnicy oddając na pana Tadeusza bardzo wiele głosów. Obok niego uhonorowano Fundacją Dr Clown.

- Kto wygra w tym roku? Kto otrzyma ten zaszczytny tytuł i statuetkę anioła? - pyta retorycznie Grzegorz Hryniewicz, pomysłodawca akcji i zarazem prezes stowarzyszenia Warto jest pomagać. Dowiemy się pod koniec roku. Wręczenie laureatom statuetek odbędzie się 28 grudnia podczas finału IX akcji charytatywnej Warto jest pomagać w Lubuskim Teatrze. Przypomnijmy w tym miejscu, że poprzednią galę Lubuskiego Anioła Roku uświetnili m.in. pływak Radosław Kawęcki, postacie z telewizji: Dorota Gardias, Bartek Jędrzejak, Magdalena Różczka, piosenkarze: Kasia Wilk, Ewa Jach, Mateusz Krautwurst oraz nasi znani: Marzena Więcek, Leszek Jenyk i Janusz Rewers. O gwiazdy w tym roku zadba G. Hryniewicz. Na razie stowarzyszenie zbiera kandydatury. - Propozycję proszę wysyłać na e-mail: [email protected] - dodaje pan Grzegorz. Zgłoszone osoby i instytucje pokażemy na łamach "GL".

Kogo można zgłaszać? Idea plebiscytu jest jasna: nagrodzić tych, którym chce się pomagać, którzy bezinteresownie wspierają akcje charytatywne, działają na rzecz potrzebujących i chorych. Lubuski Anioł Roku ma trzy kategorie: osoba, firma, instytucja. Przysyłając zgłoszenie trzeba wypełnić kupon wraz z uzasadnieniem i wskazać kategorię. Możemy już przedstawić pierwsze zgłoszenia, jakie napłynęły.
Agnieszka Guźniczak-Kozioł jest założycielką Fundacji Esperanza z siedzibą w Nowej Soli. Osobą z wielkim sercem i chęcią pomocy. Zresztą od wielu już lat pomagała osobom potrzebującym w najbliższym otoczeniu. W końcu postanowiła założyć fundację, aby pomagać potrzebującym na większą skalę. - Obecnie organizuje darmowe zajęcia korekcyjne w szkołach. Zabiera dzieci niepełnosprawne oraz z biednych rodzin na darmowe wycieczki do kin, muzeów, wydarzenia sportowe i kulturalne. Organizuje akcje promujące naukę w szkołach oraz zbiórki pieniędzy dla podopiecznych fundacji - uzasadnia Łukasz Leszczyński, który zgłosił tę kandydaturę.

Następną jest Renata Wójtowicz, która od wielu lat, całkowicie bezinteresownie, angażuje się w pomoc ludziom, zwłaszcza dzieciom, osobom starszym i ubogim. Pod patronatem diecezjalnego Caritasu zajmuje się organizacją zbiórek żywności i wydawaniem jej najbardziej potrzebującym. Prowadzi również klub seniora przy parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze.

- A ja chciałbym jeszcze zgłosić w kategorii instytucji zielonogórskie hospicjum - przekazuje nam G. Hryniewicz.

Czekamy na kolejne zgłoszenia. Kupony zgłoszeniowe należy pobrać ze strony internetowej www.wartojestpomagać.pl i wraz ze zdjęciem osoby zgłaszanej przesłać do końca listopada na adres: [email protected]. Kandydatów przedstawimy w "GL", a od 1 do 23 grudnia odbywać się głosowanie SMS-owe na nich, o czym jeszcze poinformujemy (Uwaga, głosy oddane w systemie sms przed 1 grudnia 2013 będą nieważne).

Nieruchomości z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska