Anita Włodarczyk zdobyła złoto mistrzostw świata w Pekinie (wideo)

(aip)
Lekkoatletyczne MŚ w Pekinie. Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal w rzucie młotem. Polce mistrzostwo świata dał rzut na odległość 80,85 m, a więc jest to jedynie o 23 cm gorszy wynik od jej rekordu świata.

Drugie miejsce zajęła Chinka Wenxiu Zhang - 76,33 metra, brązowy medal wywalczyła Francuzka Alexandra Tavernier - 74,02 metra.

Przypomnijmy, że do Włodarczyk należy także rekord świata. 1 sierpnia podczas 3. Lekkoatletycznego Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej we Władysławowie Polka uzyskała 81,08 metra, jako pierwsza zawodniczka na świecie przekroczyła 80 metrów. Finałowa seria Anity Włodarczyk: 74,40; 78,52; 80,27; 80,85; 79,31, spalony.