Antoni Plichta z Lubusza Słubice halowym mistrzem Polski juniorów w biegu na 60 metrów! Poprawił rekord życiowy

Antoni Plichta z Lubusza Słubice tuż przed startem do finałowego biegu na 60 metrów PZLA/YouTube
19-letni Antoni Plichta z Lubusza Słubice w sobotę (9 lutego) wywalczył złoty medal halowych mistrzostw Polski juniorów w biegu na 60 metrów. W finale uzyskał czas 6,87. Szybciej pobiegł w eliminacjach, w których ustanowił nowy rekord życiowy - 6,85.

Halowe mistrzostwa Polski juniorów (18-19 lat) i juniorów młodszych (16-17 lat) rozpoczęły się w piątek (8 lutego) w Toruniu. Antoni Plichta sięgnął po złoto drugiego dnia rywalizacji. 19-letni sprinter reprezentuje barwy Lubusza Słubice, ale trenuje w Krośnie Odrzańskim, pod okiem Krzysztofa Wesołka. W finale wyprzedził srebrnego medalistę o 0,01 sekundy.

POLECAMY:

Rosjanki wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu Federacji. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce.

Tenisistki z Rosji wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu ...

W sobotę (9 lutego) w Toruniu kilku lubuskich lekkoatletów zajęło miejsca poza podium, ale w czołowej ósemce. Krzysztof Puczko (ZLKL Zielona Góra) był czwarty w skoku o tyczce juniorów - 4,10. Piąte lokaty wywalczyli: Sandra Sikorska (AZS AWF Gorzów) w skoku w dal juniorek - 5,58 i Eryk Fursewicz (ZLKL Zielona Góra) w skoku o tyczce juniorów młodszych - 4,15. Na siódmej pozycji rywalizację zakończył Michał Skopiński (ZLKL Zielona Góra) w pchnięciu kulą juniorów - 16,38.

Przypomnijmy, że Antoni Plichta jest trzecim lubuskim medalistą mistrzostw w Toruniu. W piątek (8 lutego) Kornelia Sura (ALKS AJP Gorzów) wywalczyła złoty medal w pięcioboju juniorek młodszych - 3518 punktów, a Tomasz Strzeszewski (AZS AWF Gorzów) brązowy w chodzie na 5 km juniorów - 23.34,47.