1/13
Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami narodowych...

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami narodowych reprezentacji w weekend do walki powróciły zespoły Lotto Ekstraklasy. Wnioskując po wynikach, przeglądając kolejne spotkania, działo się naprawdę wiele. Kto zapracował na słabsze wyniki swoich drużyn?

2/13
Wpuścić sześć goli w jednym meczu LOTTO Ekstraklasy to...

Łukasz Załuska (Wisła Kraków)

Wpuścić sześć goli w jednym meczu LOTTO Ekstraklasy to trochę sztuka. Szczególnie przy celności ofensywnych zawodników polskiej ligi. A Załusce się udało i to nie byle gdzie, bo nie na stadionie lidera, a kręcącej się w okolicach połowy stawki Pogoni. Oczywiście pomogli mu w tym jego obrońcy, którzy konsekwentnie starali się nie przeszkadzać przeciwnikom. A szczecinianie mieli ten dzień, w którym wpada wszystko. Adam Gyurcso będzie go wspominał latami.

3/13
Ostatnia minuta spotkania. Twój zespół prowadzi na wyjeździe...

Diego Ferraresso (Cracovia)

Ostatnia minuta spotkania. Twój zespół prowadzi na wyjeździe 2-1. Rywalem drużyna z dolnej części tabeli LOTTO Ekstraklasy, której gracze już nie raz zmarnowali stuprocentowe sytuacje. Do piłki w polu karnym dochodzi napastnik, rozgrywający dopiero trzecie spotkanie w tym sezonie. A ostatniego gola zdobył przeszło rok temu. Co robisz? Na pewno nie faulujesz pod bramką, co wiąże się z dużym ryzykiem podyktowania jedenastki. A tak właśnie zrobił Diego Ferraresco. Po dłuższej przerwie powrócił na boiska Ekstraklasy i nic nie wskazuje na to, żebyśmy mogli oglądać do na nich w najbliższej przyszłości.

4/13
Przegrać w tym sezonie 0-4 z Ruchem Chorzów? Trochę wstyd. A...

Radosław Pruchnik (Górnik Łęczna)

Przegrać w tym sezonie 0-4 z Ruchem Chorzów? Trochę wstyd. A Pruchnik dołożył do tego nie tylko jedną cegiełkę, ale całą ich paletę. Faulem na Patryku Lipskim pozbawił swoich kolegów szans na wyrównanie. Przegrywali już 0-2, a strata zawodnika dodatkowo ich dobiła. Stracili już praktycznie szanse na wyrównanie, a jak pokazały dalsze losy stracili także kolejne dwa gole. To nie był najlepszy mecz łęcznian, a Pruchnik niechcący się do tego przyczynił.