Aplikacja Alior Mobile: stały i wygodny dostęp do produktów bankowych o każdej porze

Materiał powstał we współpracy z Alior Bank
Aplikacja mobilna Alior Mobile to szybki i wygodny dostęp do produktów bankowych w każdym miejscu, przez całą dobę. Aplikacja niedawno zyskała nowy wygląd i kolejne funkcjonalności. – Odświeżona wersja Alior Mobile to przede wszystkim większa prostota i funkcjonalność - zapewnia Kaja Krassowska-Suchan, Menedżer Zespołu Biznesowego Bankowości Internetowej i Mobilnej w Alior Banku.

Dlaczego warto wybrać aplikację mobilną Alior Bank?

Aplikacja Alior Mobile to szybki, a przede wszystkim wygodny dostęp do produktów bankowych w każdym miejscu, całą dobę. Dzięki nowemu interfejsowi, użytkownicy otrzymują z pozycji swojego smartfona jeszcze bardziej wygodny i intuicyjny dostęp do swoich środków.

Za pośrednictwem aplikacji Alior Mobile:

 • sprawdzisz saldo i historię transakcji przed zalogowaniem
 • dokonasz autoryzacji operacji poprzez odcisk palca lub z wykorzystaniem biometrii
 • potwierdzisz logowanie do bankowości i zlecone operacje
 • wygenerujesz kod BLIK, zrealizujesz płatności w internecie lub zlecisz przelew na telefon BLIK

Jak tłumaczy Kaja Krassowska-Suchan, Menedżer Zespołu Biznesowego Bankowości Internetowej i Mobilnej w Alior Banku, firma konsekwentnie rozwija własne kanały cyfrowe:

Kolejna wersja aplikacji Alior Mobile to nie tylko odświeżenie jej wyglądu, ale przede wszystkim jeszcze większa prostota i funkcjonalność - wyjaśnia. - Zmiany są widoczne już przed zalogowaniem. Zmieniony został na przykład sposób nawigacji po aplikacji, dzięki czemu wszystkie najpopularniejsze opcje zawsze znajdują się pod ręką - dodaje Kaja Krassowska-Suchan.

Alior Mobile, jedna aplikacja wiele możliwości

W związku z unijną dyrektywą PSD2 dotyczącą płatności, użytkownicy aplikacji Alior Bank mają podgląd do rachunków obsługiwanych przez inne instytucje. Korzystanie z podglądu kont w różnych bankach z poziomu aplikacji mobilnej to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla posiadaczy kilku kont bankowych.

Otwarta bankowość w Alior Mobile daje nam szansę oferowania klientom nowych usług, odpowiadających na ich codzienne potrzeby - tłumaczy Kaja Krassowska-Suchan i dodaje, że:

agregacja rachunków płatniczych pozwala na bezpieczny dostęp do aktualnych sald i listy transakcji z wielu banków w jednym miejscu, a więc wystarczy zalogować się do jednej aplikacji, aby poznać salda kont w kilku bankach. Dodatkowo, to klient wybiera, które rachunki chce mieć na pulpicie w swojej aplikacji.

Dla kogo jest aplikacja Alior Mobile?

Jak słyszymy od przedstawiciela Alior Banku, jest ona dostępna dla wszystkich klientów, w tym także dla seniorów, dla których korzystanie z nowinek technologicznych może być utrudnieniem.

Z myślą o nich powstał program edukacyjny „Babcia na bank”, który realizowaliśmy wspólnie z panią Beatą Borucką, autorką bloga „Mądra Babcia” – wyjaśnia Mateusz Parol, dyrektor ds. klienta indywidualnego w Alior Banku.

Seniorzy uzyskali praktyczne informacje o bankowości internetowej i mobilnej. Oprócz podstawowych funkcji, poznali najważniejsze zasady bezpiecznego bankowania w sieci.

Aplikacja Alior Mobile, gwarancja bezpieczeństwa

W aplikacji bankowej Alior Mobile duży nacisk położono na bezpieczeństwo. Dostęp do niej chroniony jest indywidualnym kodem PIN. Można także wykorzystać odcisk palca lub skanowanie twarzy. Autoryzacja operacji zlecanych w bankowości internetowej odbywa się za pomocą powiadomień push.

Mateusz Parol zauważa, że aby pobrać i zacząć korzystać z aplikacji Alior Mobile, wystarczy siedem prostych kroków. Należy kolejno:

 1. Pobrać aplikację ze sklepu Google Play lub App Store.
 2. Podać numer PESEL lub identyfikator klienta CIF.
 3. Udzielić odpowiedzi na pytanie kontrolne.
 4. Wprowadzić kod otrzymany w wiadomości SMS.
 5. Otrzymujemy automatyczne połączenie telefoniczne z banku, w trakcie którego uzyskamy kod aktywacyjny, który należy wpisać na ekranie.
 6. Ustawić kod PIN, który będzie służył do logowania i autoryzacji operacji w aplikacji.
 7. Zalogować się do aplikacji za pomocą zdefiniowanego kodu PIN.

Wideo

Materiał oryginalny: Aplikacja Alior Mobile: stały i wygodny dostęp do produktów bankowych o każdej porze - Polska Times

Dodaj ogłoszenie