Arkadiusz Michalski mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów

Konrad Kaptur
Arkadiusz Michalski był bezdyskusyjnie najlepszym sztangistą mistrzostw Polski do lat 23 w Biłgoraju. Konrad Kaptur
W Biłgoraju koło Zamościa odbyły się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii do lat 23. Wystartowała w nich dwójka reprezentantów naszego Górnika - Damian Inglot w kategorii 85kg oraz Arkadiusz Michalski, w kategorii 105kg.

Pierwszy z naszych sztangistów zajął piąte miejsce osiągając w dwuboju 290kg. W rwaniu Damian zaliczył udane podejście do sztangi o ciężarze 126kg, a w podrzucie sukcesem zakończyło się jego podejście do sztangi o ciężarze 164kg. W tej kategorii wagowej zwyciężył Roman Kliś z Budowlanych Opole, który osiągnął 324kg (143+181). Startujący w kategorii wagowej 105kg Arkadiusz Michalski zdeklasował rywali uzyskując w dwuboju 370 kg (162+208). O skali przewagi, jaką miał reprezentant Górnika najlepiej świadczy fakt, że drugiego w klasyfikacji końcowej Pawła Koszałkę z Budowlanych Opole pokonal aż 21 kg w dwuboju. Na koncie Koszałki zapisano 359 kg (158+201). Na miejscu trzecim uplasował się Kacper Wiejak z Wisły Puławy, który zaliczył w dwuboju 349 kg (159+190).

- Arek odnotował bardzo dobry start, a mogło być jeszcze lepiej, bo w podrzucie miał już w górze sztangę o ciężarze 215kg. Niestety spadła mu ona i podejście nie zostało zaliczone - mówi Krzysztof Michalski, wiceprezes Górnika Polkowice.

- Jestem bardzo zadowolny z wyniku. Coraz lepiej czuję się w kategorii 105kg. Świadczą o tym osiągane przez mnie wyniki. Chciałbym podziękować moim sponsorom - gminie Polkowice oraz Krzysztofowi Koptyńskiemu, właścicielowi firmy Dekobau za umożliwienie mi odpowiedniego przygotowania do mistrzostw. Bez tego wsparcia nie byłoby mojego sukcesu - przyznał Arek.

Co więcej w klasyfikacji Sinclaira, nasz sztangista osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników mistrzostw Polski - 408,3 punktu. W klasyfikacji klubowej nasz Górnik uplasował się na 13. miejscu w gronie 34 zespołów.