Asteroida TB145 Trupia Czaszka oznacza koniec świata?...

  Asteroida TB145 Trupia Czaszka oznacza koniec świata? "Halloween TB145" teraz uderzy. Ziemia przestanie istnieć 11 listopada 2018 [11.11.18]

  red.

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Asteroida przeleci w pobliżu Ziemi 11 listopada

  Asteroida przeleci w pobliżu Ziemi 11 listopada ©Science and more/YouTube

  Złowieszczo wyglądająca asteroida Halloween TB145 zbliża się do naszej planety z prędkością 125 tys. km/h. Nie brakuje teorii, że w niedzielę, 11 listopada, uderzy w Ziemię i spowoduje koniec świata.
  Asteroida przeleci w pobliżu Ziemi 11 listopada

  Asteroida przeleci w pobliżu Ziemi 11 listopada ©Science and more/YouTube

  Asteroida TB145 mierzy pomiędzy 625 a 700 metrów i w pewnych warunkach oświetleniowych przypomina ludzką czaszkę. Prawdopodobnie jest wymarłą kometą, a to oznacza, że nie zobaczymy na niebie spektakularnego ogona. - Jest bardzo ciemnym ciałem niebieskim, które odbija zaledwie 5 do 6 proc. światła słonecznego. To odrobinę więcej niż węgiel drzewny – podaje Science Daily. – Z Ziemi jest widoczna tylko przy użyciu bardzo dużych teleskopów.


  wideo: Science and more/YouTube

  Według wyliczeń naukowców, 11 listopada wieczorem, asteroida przeleci około 40 mln km od Ziemi.
  Są jednak zwolennicy teorii spiskowej, którzy podważają te ustalenia i twierdzą, że znajdzie się ona w ziemskiej atmosferze, a zderzenie z nią jest nieuniknione. Jednymm słowem czeka nsa koniec ludzkości.

  Naukowcy uspokajają. Asteroida TB145 była już obserwowana w pobliżu Ziemi. Została odkryta trzy lata temu. W październiku 2015 r. minęła naszą planetę w odległości 480 tys. kilometrów, a więc znacznie bliżej naszego globu, niż 11 listopada. Ponownie pojawi się w pobliżu Ziemi w 2027 i 2088 roku.

  Czytaj też: 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Posłowie zagłosowali za przyjęciem projektu Prawa i Sprawiedliwości
  Ludzkość od wieków obawiała się końca świata, a nietypowe zjawiska na niebie tylko ten lęk potęgowały. Co jakiś czas przepowiadano kolejny koniec świata. Oto najgłośniejsze daty końca świata:
  • 999 rok - w tym roku sobór w Trosby zapowiedział rychły koniec świata. 31 grudnia tego roku w świecie chrześcijańskim wybuchła panika. Nadzieję dały kobiety zachodzące w ciążę. Dobrzy chrześcijanie doszli do wniosku, że skoro szykuje się następne pokolenie...
  • 1000 rok - gdy nic się nie stało przy trzech dziewiątkach czarnowidze uparli się na okrągły tysiąc. Wielu wizjonerów właśnie na ten rok wyznaczało ziszczenie się wizji św. Jana z "Apokalipsy".
  • 1188 rok - na połowę września tego roku ostatnią datę w dziejach ludzkości wyznaczył astrolog perski Anwai. Kierował się obserwacjami astronomicznymi - koniunkcja w znaku Wagi pięciu ciał Słońca, Księżyca, Marsa, Jowisza i Saturna
  • XVI wiek - koniec świata ogłaszano w tym czasie kilkadziesiąt razy. Za każdym przyczyną było pojawienie się komety.
  • 1666 rok - wszystkiemu winne trzy szóstki w dacie. Sześć to przecież liczba Antychrysta. Jednak i to ludzkość przetrwała.
  • 19 października 1814 - mieszkanka Devon w Anglii, Joanna Southcott odkryła w wieku 64 lat jest w ciąży i urodzi syna, nowego mesjasza. Jego narodziny zapowiedziała na 19 października 1814, wtedy miał również nadejść koniec świata.
  • 1925, 1975 i 1985 - na te lata obstawiali koniec świata Świadkowie Jehowy.
  • 1985 rok - koniec dziejów według jasnowidzącej Jeane Dixon, która przepowiedziała m.in. zabójstwo Johna Kennedy' go. Tym razem nie trafiła.
  • 1988 rok - na ten rok po raz pierwszy wyznaczył datę końca Harold Camping, właściciel rozgłośni radiowej Family Radio, zebrał od naiwnych blisko 100 mln dolarów. Później ten numer powtórzył kilka razy.
  • listopad 1992 rok - południowokoreańska sekta "Kościoła misyjnego Dami" ogłosiła koniec świata.
  • 1994 rok - na ten rok koniec świata wyznaczył w XV wieku Pico Della Mirandola - wróżbita i filozof.
  • 1997 rok - koniec wszystkiego zapowiadany przez japońską sektę Najwyższa Prawda Aum. To jedna z tzw. sekt apokaliptycznych, która uwielbia dramatyczne zakończenia.
  • lipiec 1999 i sierpień 1999 roku - wówczas świat miał się skończyć według słynnego jasnowidza Nostradamusa. Nawiasem mówiąc jego zdaniem kres mógł także nastąpić w maju 2000 r. i 2001 roku.
  • 15 sierpnia 1999 roku - koniec świata na ten dzień przepowiedział słynny polski jasnowidz, inżynier zajmujący się zjawiskami paranormalnymi, Stefan Ossowiecki
  • 24 listopada 1993 rok - na tę datę koniec świata przewidywała ukraińska sekta "Białe Bractwo", kierowana przez Jurija Kriwonogowa i Marinę Cwigun.
  • 31 grudnia 1999 rok - dzieje ludzkości miał zakończyć Problem Roku 2000 zwany także problemem Y2K. W wielu krajach, przede wszystkim w USA, "włączyło" się tzw. wierzenie milenijne. Czyli zapowiedź końca świata.


  • 5 maja 2000 rok - według babilońskiego kapłana Berososa stabilnością Ziemi miała zachwiać koniunkcja pięciu planet.
  • 17 września 2001 rok - czas apokalipsy według specjalistów od piramid. Oto tę informację odszyfrowali z kodu liczb rządzących konstrukcją piramid, a zwłaszcza Wielkiej Piramidy.
  • 2010 rok - straszliwy koniec według odkrywców tak zwanego "kodu Biblii". Ich zdaniem wiedza o wszystkim, co już było i o tym, co nadejdzie, została ukryta w pięciu pierwszych księgach Starego Testamentu. Odszyfrowany tekst Biblii jest krzyżówką, w której hasła biegną pionowo, poziomo i na ukos.
  • 2012 rok - Apokalipsa Majów miała ogarnąć cały świat, a zacząć się od piramidy w Meksyku. 21 grudnia 2012...
  • 2034 rok - Kolejny koniec świata przepowiadany przez Świadków Jehowy. Mają już na koncie co najmniej sześć. Jedna z ich najnowszych teorii wspomina o roku 2034. Bazą do obliczeń okazał się rok, w którym żyjemy, analogiczny do tego, w którym przed naszą erą żył Noe.
  • 2036 rok - asteroida Apophis uderzy w Ziemię. Nastąpi wielki wybuch, a ludzkość wyginie. NASA nie potwierdza tych rewelacji. Jan Latosz, polski astronom z zespołem astrologów, matematyków i filozofów obliczył, że koniec świata rzeczywiście nastąpi w właśnie w XXXI wieku.
  • 2060 rok - Na podstawie Biblii Issac Newton wyliczył ten rok jako rok końca świata. Według Newtona koniec świata to nic strasznego tylko ludzie, którzy szkodzili innym, nie mogą liczyć na przetrwanie.
  • 16 marca 2880 rok - zderzenie Ziemi z planetoidą 1950 DA. Prawdopodobieństwo zderzenia planetoidy z Ziemią jest skrajnie małe i wynosi tylko 0,33 proc.
  • 3044 rok - kometa Swift-Tuttle może zderzyć się z Ziemią. Wcześniej prognozowano, że do tego kataklizmu może dojść już w sierpniu 2126 r.
  • 5079 rok - Baba Vanga, bułgarska jasnowidz spodziewa się, że wtedy ludzkość przekroczy "granicę wszechświata".
  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo