MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Autostrada A2 w Lubuskiem. Auto uderzyło w bariery. Kierowcy wzorcowo utworzyli na drodze korytarz życia dla służb

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia policjanci ze Świebodzina, z Lubuskiej Grupy SPEED nagrali przykład tego, jak powinni zachować się kierujący
W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia policjanci ze Świebodzina, z Lubuskiej Grupy SPEED nagrali przykład tego, jak powinni zachować się kierujący Lubuska Policja
Kiedy w niedzielę, 27 września 2020 r. na lubuskim odcinku autostrady A2, auto z pięcioma osobami, uderzyło w bariery – kierowcy innych pojazdów utworzyli korytarz życia. Chwalą ich policjanci.

Czas, w jakim służby ratunkowe dotrą do poszkodowanych, może decydować o życiu lub śmierci. Stąd też tak istotnym jest, aby podczas zdarzeń umożliwić szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia. Przykładem było zachowanie kierowców na lubuskim odcinku autostrady A2. Utworzyli oni tzw. korytarz życia, którym policja, straż oraz pogotowie błyskawicznie dotarli do poszkodowanych. - To już kolejny raz, kiedy kierowcy w województwie lubuskim dają przykład właściwej reakcji w takich momentach – podkreśla nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Kierowca prawdopodobnie zasnął, auto uderzyło w bariery

W niedzielę, 27 września 2020 r. na autostradzie A2 w województwie lubuskim doszło do zdarzenia drogowego. Pojazd, którym podróżowało pięć osób, uderzył w bariery. Prawdopodobnie przyczyną było zmęczenie i przyśnięcie kierującego. Jest to jedno z wielu zdarzeń, do których dochodzi na drogach na całym świecie.

Liczą się sekundy

W takich chwilach najważniejszym jest, aby pomoc do poszkodowanych dotarła w jak najkrótszym czasie. W szczególności na drogach ekspresowych czy autostradach, gdzie dojazd od boku jest utrudniony przez ogrodzenia, ważne jest prawidłowe zachowanie osób, które najadą na zdarzenie i staną w korku. Tylko ustawiając się na boki, tworząc tzw. Korytarz Życia utworzą oni w środku przejazd, którym służby ratunkowe mogą dotrzeć do poszkodowanych i udzielić im pomocy.

Film z korytarza życia nagrali policjanci z grupy SPEED

W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia policjanci ze Świebodzina, z Lubuskiej Grupy SPEED nagrali przykład tego, jak powinni zachować się kierujący. Pojazdy były ustawione w rzędach po lewej i prawej stronie w taki sposób, że służby nie miały najmniejszych problemów z błyskawicznym dotarciem do miejsca zdarzenia.

- Jednakże do pochwał dla zachowania należy dołożyć pewną przestrogę. Część osób nierozważnie, z ciekawości, by zobaczyć wielkość korka lub co się wydarzyło, wychodzi do środka jezdni – przestrzega nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. - Jest to bardzo niebezpieczne, a ponadto spowalnia dojeżdżających policjantów, którzy muszą uważać, czy zza pojazdu ktoś nie wejdzie na trasę przejazdu. Zwęża to również miejsce przejazdu dla radiowozów. Prosimy pamiętać, iż od grudnia ubiegłego roku tworzenie korytarza życia jest obowiązkiem.

Jak prawidłowo zrobić korytarz życia? Zobacz poradnik Komendy Głównej Policji

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru lub innego zdarzenia? Stoisz w korku lub masz informację o innych utrudnieniach na drodze? Poinformuj nas o tym! Wyślij nam zdjęcia lub nagranie z miejsca zdarzenia. Możesz to zrobić przez stronę "Gazety Lubuskiej" na Facebooku facebook.com/gazlub/ lub mailem na adres [email protected]
Możesz też skontaktować się z nami dzwoniąc na nr 510 026 994.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bezpieczeństwo nad wodą. Jak zapobiegać utonięciom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska