Aż 150 zawodników w Niesulickiej Piątce

Wiesław Zdanowicz
Niesulice Gmina Skąpe i Nadleśnictwo Świebodzin od lat współpracują przy organizacji imprezy.

W sobotę, 2 lipca, w Niesulicach po raz kolejny odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pn. „Wielkie Granie i Bieganie”. Impreza o kilkunastoletnim rodowodzie jest najlepszym dowodem na rosnące z każdym rokiem zainteresowanie mieszkańców naszego regionu aktywnymi formami wypoczynku, w tym bieganiem. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział około 300. uczestników. Do biegu głównego, „Niesulickiej Piątki”, zgłosiło się 150. zawodników, w zawodach biegowych dla dzieci wzięło udział 140. uczestników w wieku od 3 do 15 lat.

W biegu Open pierwszy na mecie zameldował się Adam Marysiak z Książa Śląskiego z czasem 00:20:08; drugi był Karol Cząstka z Żagania z czasem 00:20:11; jako trzeci linię mety przekroczył Mateusz Wisz z Żar (w czasie 00:20:56). Najlepiej ze świebodzinian pobiegła Agnieszka Stachowiak, która z czasem 00:22:11 została sklasyfikowana na szóstej pozycji w biegu open, a jednocześnie wygrała bieg w kategorii kobiet (dodajmy, że startowały 52. panie!). Na kolejnych pozycjach uplasowali się świebodzinianie: 7. Michał Wierzbicki, 8. Łukasz Kowalczuk, 9. Marek Żytkiewicz, 10. Radosław Lech.

Imprezom biegowym towarzyszył popularny w gminie turniej plażowej piłki siatkowej.