AZS AJP Gorzów - Besiktas Stambuł: Triumf na zakończenie EuroCup Women [ZDJĘCIA]

Alan Rogalski
InvestInTheWest AZS AJP - Besiktas Stambuł
InvestInTheWest AZS AJP - Besiktas Stambuł Karol Korniak/Fotoidea
W czwartek (30 listopada) InvestInTheWest AZS AJP Gorzów pokonał Besiktas Stambuł w ostatnim w tym sezonie starciu w EuroCup Women.

Po pierwszych pięciu minutach gorzowianki prowadziły 8:2, po tym jak dwa rzuty wolne wykorzystała Paulina Misiek oraz za trzy punkty trafiła Miah Spencer i ponownie kapitan akademiczek, ale w ciągu kolejnej minuty Turczynki zmniejszyły tę przewagę do punktu. Na koniec pierwszej kwarty nie udało się utrzymać tej różnicy punktowej. Rzut z półdystansu Julii Rytsikawy był niecelny.

Przez pierwsze trzy minuty drugiej odsłony nasze nie zdołały zdobyć ani „oczka”, aż do próby Aleksandry Pawlak, która z boku parkietu trafiła za trzy. To po jej następnej trójce podopieczne Dariusza Maciejewskiego kolejny raz traciły do ekipy ze Stambułu punkt, a po akcji Beaty Jaworskiej wyszły na prowadzenie, która bardzo szybko powiększyła Rytsikawa. Zza łuku nie pomyliła się też Misiek i na trzy minuty przed końcem, po akcji Annemarie Prezelj, było 33:25. Ostatnie po pierwszej połowie było 40:33 dla nas.

Pierwsze dziesięć minut po przerwie było bardzo wyrównane, ale po trafieniu zza linii 6,75 m Rytsikawy i osobistych Magdaleny Szajtauer w końcówce udało się uzyskać 14 punktów różnicy na korzyść gospodyń. Po czterech minutach czwartej kwarty, po kolejnej trójce Rytsikawy i wejściu pod kosz Misiek, było aż 64:47! Niestety, w kolejnych akcjach goście doszli nas na osiem "oczek" i na dwie oraz pół minuty przed końcem Maciejewski musiał wziąć czas. Na szczęście, Turczynki nie odskoczyły nam i ostatecznie udało się je pokonać.

InvestInTheWest AZS AJP – Besiktas Stambuł 71:65.
Kwarty: 18:19, 22:14, 19:12, 12:20.
InvestInTheWest AZS AJP: Misiek 19 (3x3), Prezelj 9, Szajtauer 6, Spencer 3, Swords 0 oraz Rytsikawa 18 (4), Pawlak 10 (2), Jaworska 6, Stelmach 0.
Besiktas: Radosavljevic 18, Wheeler 13, Siyahdemir 9 (3), Zellous 9, Atacan 3 (1) oraz Mosby 10, Cigil 3, Avcin 0, Uzun 0, Ozelci 0.
Sędziowali: Haris Bljedic (BIH), Erion Hoxhaj (ALB), Hugues Thepenier (FRA).