AZS AWF Gorzów lepszy od zespołu z Piotrkowa Tryb.

(pat)
Bramkarz AZS AWF Gorzów Krzysztof Szczęsny był jednym z bohaterów kolejnego triumfu gorzowian w ekstraklasie fot. Kazimierz Ligocki
Kolejne ważne dwa punkty zdobyli w ekstraklasie akademicy z Gorzowa. W sobotę AZS AWF wygrał z Focus Parkiem Kiperem 23:22. Dla gorzowian był to piąty mecz z rzędu bez porażki!

Gospodarze od początku prowadzili jedną lub dwoma bramkami. Spora w tym zasługa naszego bramkarza Krzysztofa Szczęsnego, który skutecznie blokował rzuty rywali.

Dopiero w drugiej połowie, w 33 min, przyjezdni wyrównali. Było 14:14, ale po chwili znów górą byli miejscowi. Kwadrans przed końcem AZS AWF prowadził już trzema golami (19:16), ale goście jeszcze raz doprowadzili do remisu (21:21). W ostatnich pięciu minutach ciśnienie lepiej wytrzymali akademicy i to oni zasłużeni zdobyli komplet punktów. Komplet, dzięki któremu nadal liczą się w walce o utrzymanie.
AZS AWF Gorzów - Focus Park Kiper Piotrków Tryb. 23:22 (14:12)