AZS PWSZ SOWOOD GORZÓW WLKP. - CUKIERKI ODRA BRZEG 86:91 (20:23, 23:18, 8:24, 29:15, dogrywka 6:11)

JANUSZ DOBRZYŃSKI
Marta Żyłczyńska (z piłką) forsuje obronę rywalek. Od lewej: Martyna Koc, Małgorzata Babicka i Agnieszka Makowska. Katarzyna Chądzyńska
Sobotni mecz gorzowianek potwierdził ich walory i słabości. Mogły wyrwać rywalkom zwycięstwo, ale znów zabrakło determinacji w końcówce.

Od początku spotkania na parkiecie rozgorzała ostra walka, w której dominowały akademiczki: Aleksandra Karpińska i Justyna Żurowska, a po przeciwnej stronie dominująca pod tablicami Martyna Koc (13 zbiórek) i nieuchwytna Olena Proszczenko. Koszykarki z Brzegu miały silniejsze wsparcie ze strony partnerek, więc pierwszą partię wygrały.
W drugiej odsłonie dały o sobie znać Magdalena Kozdroń i Marta Żyłczyńska (obie trafiły zza linii 6,25 m), a Żurowska i Kozdroń zaprezentowały stuprocentową skuteczność w rzutach osobistych. Dziesięć razy stawały w tym czasie na linii i ani razu nie zadrżała im ręka! Tuż przed przerwą, prowadzenie gorzowiankom przywróciła Joanna Czarnecka.
O ocenę gry i dalsze prognozy poprosiliśmy obserwującą mecz z trybun rekonwalescentkę Agnieszkę Szott. - Gratuluję, rewelacyjnie spisującej się Oli Karpińskiej i wierzę, że po przerwie zagra podobnie, a może jeszcze lepiej. Wynik wciąż się zmienia, więc ciężko wskazać zwycięzcę. Liczę, że będzie to nasz zespół i jestem z nim całym sercem. Musi tylko wytrzymać presję.
Niestety, w trzeciej kwarcie akademiczki zagrały bez konceptu, chaotycznie, co rywalki bezlitośnie wykorzystały. Na początku czwartej odsłony przewaga Cukierków wzrosła do 16 "oczek" - 67:51, ale ostatnie 150 sekund to fantastyczny zryw gorzowianek. Dwie trójki Karpińskiej, jedna Żyłczyńskiej, a później trzypunktowe akcje tych samych zawodniczek i 30 s przed końcową syreną wyrównujący kosz Czarneckiej! Emocje sięgnęły szczytów, ale w ostatnich sekundach gorzowianki nie wykorzystały kolejnej szansy, a w końcówce dogrywki straciły sześć punktów z rzędu i poległy...

AZS PWSZ SOWOOD: Karpińska 37, Żurowska 19, Żyłczyńska 12, Kozdroń 8, Czubak 3 oraz Czarnecka 7, Semerda, Kaszewska, Zalesiak i Toporowska po 0.
CUKIERKI ODRA: Koc 33, Proszczenko 17, Babicka 12, Makowska 11, Chełczyńska 6 oraz Czebotowa i Rzeźnik po 5, Morka 2.
Sędziowali: Jakub Zamojski (Wrocław) i Andrzej Walczak (Włocławek). Widzów 900.