Bartosz Zmarzlik liderem żużlowego cyklu Grand Prix! Mistrz świata znów wygrał!

Cezary Konarski
Bartosz Zmarzlik wygrał 1. turniej Grand Prix Polski w Lublinie.
Bartosz Zmarzlik wygrał 1. turniej Grand Prix Polski w Lublinie. Wojciech Szubartowski
Bartosz Zmarzlik wygrał trzeci z rzędu turniej z cyklu Grand Prix! Lider Stali Gorzów, obrońca tytułu mistrza świata, triumfował na torze w Lublinie i już jest pierwszy w klasyfikacji generalnej. W sobotę (7 sierpnia) kolejny turniej, znów w Lublinie.

Bartosz Zmarzlik w dwóch pierwszych swoich startach pokazał, że nie ma na świecie lepszego niż on żużlowca jeżdżącego w ofensywie. W obu przypadkach był drugi, ale po znakomitych akcjach rozprawił się, najpierw z Martinem Vaculikiem, a później z Artiomem Łagutą. Drugiej lokaty gorzowianin nie poprawił jednak w kolejnej gonitwie. W 9. biegu rywalizowali wyłącznie reprezentanci Polski. Start zdecydowanie wygrał rewelacyjny debiutant w turnieju Grand Prix Dominik Kubera, zawodnik miejscowego Motoru, który jeździł z tzw. dziką kartą. Tym razem rywal Bartosza Zmarzlika nie dał się dogonić. Warto dodać, że ostatni był Maciej Janowski, któremu - po dwóch nieudanych wyścigach - nie pomogła zmiana motocykla.

Po trzech seriach startów na czele klasyfikacji było aż czterech zawodników. Po osiem punktów zdobyli Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Artiom Łaguta i Fredrik Lindgren.

Chwila niepokoju po 16. wyścigu

W 16. wyścigu mistrz świata na pierwszym łuku został na końcu stawki. Rywale szybko powiększali przewagę. Gorzowianin nie dał za wygraną i zdołał przedrzeć się na punktowaną pozycję, wyprzedził Fredrika Lindgrena. Strata punktów oznaczała jednak, że Bartosz Zmarzlik spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji.

Bartosz Zmarzlik szybko rozwiał wątpliwości

Tym, którzy zaczęli niepokoić się, że Bartosz Zmarzlik mógł zatracić moc z pierwszej części zawodów, mistrz rozwiał wątpliwości w przedostatnim wyścigu turnieju zasadniczego. Kapitalnie wystartował z czwartego toru i triumfował z wielką przewagą. To samo powtórzył w półfinale. A w finałowej gonitwie… Też bardzo dobrze wystartował, ale przy wejściu w pierwszy łuk na jego tylne koło nadział się Artiom Łaguta. Rosjanin przewrócił się, ale nie został wykluczony, sędzia zarządził powtórkę w pełnym składzie.

W powtórce finału pojechał jeszcze szybciej

W powtórzonym finale Bartosz Zmarzlik jeszcze szybciej wyjechał spod taśmy startowej. Wygrał bezapelacyjnie. Drugi był Dominik Kubera, trzeci Fredrik Lindgren, a stawkę zamknął Artiom Łaguta. Taki układ sprawił, że polski mistrz świata został samodzielnym liderem klasyfikacji generalnej. Na trzecie miejsce spadł dotychczasowy lider Maciej Janowski, który zajął dopiero 13. miejsce. - Bardzo się cieszę, jestem szczęśliwy, ale ten turniej to już historia, patrzę w przyszłość, jutro przecież kolejny turniej – powiedział Bartosz Zmarzlik tuż przed wejściem na podium.

Trwa głosowanie...

Czy Bartosz Zmarzlik zostanie mistrzem świata w sezonie 2021?

Wyniki 1. turnieju Grand Prix Polski w Lublinie:

• 1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 1. miejsce w finale 12 (3,3,2,1,3)
  • 2. Dominik Kubera (Polska) – 2. miejsce w finale 12 (3,2,3,2,2)
  • 3. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 3. miejsce w finale 11 (2,3,3,0,3)
  • 4. Artiom Łaguta (Rosja) – 4. miejsce w finale 12 (3,2,3,3,1)
  • 5. Jason Doyle (Australia) – 3. miejsce w półfinale 10 (1,3,3,3,0)
  • 6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 3. miejsce w półfinale 9 (3,1,2,1,2)
  • 7. Leon Madsen (Dania) – 4. miejsce w półfinale 9 (2,0,2,3,2)
  • 8. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 4. miejsce w półfinale 7 (0,1,2,3,1)
  • 9 Max Fricke (Australia) 7 (1,3,1,2,0)
  • 10. Matej Žagar (Słowenia) 7 (2,2,1,1,1)
  • 11. Robert Lambert (Wielka Brytania) 6 (w,0,1,2,3)
  • 12. Martin Vaculik (Słowacja) 5 (2,0,0,0,3)
  • 13. Maciej Janowski (Polska) 5 (1,1,0,2,1)
  • 14. Krzysztof Kasprzak (Polska) 4 (0,1,1,0,2)
  • 15. Anders Thomsen (Dania) 3 (1,2,0,0,0)
  • 16. Oliver Berntzon (Szwecja) 1 (0,0,0,1,0)
  • 17. Wiktor Lampart (Polska) (0)
W piątek (30 lipca) najlepsi żużlowcy na świecie rywalizują w trzecim w tym sezonie turnieju z cyklu Grand Prix. Zawody na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu oglądają nie tylko polscy kibice, ale oczywiście to oni najbardziej wyróżniają się w tłumie fanów speedway'a. A wśród nich nie mogło zabraknąć tych, którzy najbardziej wspierają Bartosza Zmarzlika, obrońcę tytułu mistrza świata. We Wrocławiu spotkaliśmy wielu kibiców lidera Stali Gorzów. Obejrzyjcie w naszej GALERII zdjęcia kibiców, którzy przyjechali do Wrocławia na turniej Grand Prix >>>>POLECAMY: Zagrała w polskim hicie Netflix. Jedna z pięknych Monster GirlsPOLECAMY: Pięknie prezentowały się podprowadzające na turnieju o Złoty KaskZOBACZ TEŻ: Żużel retro. Huszcza, Jancarz, Plech podczas treningu w 1984 rokuWIDEO: Bartosz Zmarzlik zdobył upragniony tytuł mistrza Polski

Kibice ruszyli do Wrocławia wspierać Bartosza Zmarzlika w żu...

Klasyfikacja generalna Grand Prix po pięciu turniejach:
1. Zmarzlik – 83 pkt., 2. Łaguta – 80, 3. Janowski – 70, 4. Sajfutdinow – 67, 5. Lindgren – 66, 6. Woffinden – 55, 7. Madsen – 54, 8. Fricke – 41, 9. Doyle – 40, 10. Vaculik – 39, 11. Lambert – 33, 12. Thomsen – 26, 13. Žagar – 24, 14. Kubera – 18, 15. Berntzon – 9, 16. Kasprzak – 10, 17. Czugunow – 8, 18. Kvěch - 7.

Kolejne turnieje Grand Prix 2021:

• 7 sierpnia: Grand Prix Polski (Lublin);
  • 14 sierpnia: Grand Prix Szwecji (Malilla);
  • 28 sierpnia: Grand Prix Rosji (Togliatti);
  • 11 września: Grand Prix Danii (Vojens);
  • 1-2 października: Grand Prix Polski (Toruń).
Dziewczyny z grupy Bis Taxi Falubaz Girls od lat towarzyszą żużlowcom podczas meczów Falubazu Zielona Góra na stadionie przy W69. Są również ambasadorkami zielonogórskiego klubu na różnych wydarzeniach, nie tylko sportowych. Zawsze pięknie się prezentują.

Piękne dziewczyny z Bis Taxi Falubaz Girls w nowych strojach...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0