MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów złościł się po treningach na stadionie im. Edwarda Jancarza. Ale już przestanie

Alan Rogalski
Alan Rogalski
Bartosz Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik Łukasz Gdak
Na co dzień spokojny i uśmiechnięty Bartosz Zmarzlik z Moich Bermudów Stali Gorzów po treningach na stadionie im. Edwarda Jancarza denerwował się jak nie on. - Nie chcę w ogóle myśleć o tym, że będzie jeden mechanik w parku maszyn - mówił mistrz świata. Niemniej już nie będzie musiał tych słów powtarzać.

Tę wypowiedź o mechanikach Zmarzlik udzielił dziennikarzom w czwartek 4 czerwca, jeszcze przed kolejnym w tym roku treningiem na stadionie im. Edwarda Jancarza. A więc jeszcze przed piątkową decyzją PGEEkstraligi o zmianach w regulaminie sanitarnym, wprowadzonym na czas pandemii koronawirusa.

Pełen nerwów Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów

- Żyję taką nadzieją, że chociaż po dwóch mechaników na jednego żużlowca będzie w parku maszyn. Każdy zawodnik czułby się pewniej, jeśli chodzi o zasady bezpieczeństwa czy miejsce zatrudnienia. Ja też zatrudniam pracowników, więc nie chcę nikogo zwalniać. Każdy z nas ma swoje rodziny.

Budowało się ten team przez kawał czasu i to nie jest taki moment, że pstryknie się palcem i będzie można powiedzieć: “Chłopaki, teraz to ja już was nie potrzebuję i radźcie sobie”. To nie jest tak. To wszystko musi funkcjonować. Naprawdę, każdy musi zrozumieć sytuację. Po prostu, dwie osoby przy nas to jest minimalna grupa - przekonywał media Zmarzlik.

Gorzowianin zwracał też uwagę na coś innego. - Mówimy, że PGE Ekstaliga jest najlepszą na świecie, więc wszystko musi to dobrze wyglądać. Żeby nie było defektów, żeby nie było wykluczeń dwóch minut. Naprawdę, jednej osobie ciężko byłoby obsłużyć cały motocykl. Nieraz niektórzy niepotrzebnie mówili, że kiedyś jeździło się z jednym mechanikiem... Okej, ale mamy 2020 r. i zasady są troszeczkę inne. Motory potrzebują więcej czasu, stąd też są przy nich dwie-trzy osoby. Po co by miało być tyle osób, skoro bym z nich nie korzystał? Nie dla rozrywki, bo to też wiąże się z kosztami dla wszystkich. W dzisiejszych czasach jest wszystko fajnie, jak się wygrywa, od pierwszego do piątego biegu. W motocyklu wystarczy zmienić oponę, ochłodzić go, nalać do niego paliwo i gonisz. Ale jak masz problem, czy u siebie, czy na wyjeździe, to potrzeba wielu zmian. I nieraz wszystkie trzeba zrobić na raz, by być gotowym za dwie minuty do wygrywania. Naprawdę, czasami było nas dwóch-trzech, a sam musiałem czyścić koło. Raz, że to lubię, ale dwa, że chciałem pomóc chłopakom i usprawnić ich działanie - nie krył stalowiec.

Trwa głosowanie...

Podzielasz opinię Bartosza Zmarzlika o tym, że dwie osoby w parku maszyn na jednego zawodnika to minimalna liczba

Ale nie minęły 24 godziny od tego wywiadu, a władze ligi zaktualizowały wspomniany regulamin sanitarny. Zresztą, głos Zmarzlika był jednym z wielu. W każdym razie aktualnie zawodnikowi przysługuje do dwóch mechaników na meczu i treningu. Więcej o jednego niż do tej pory.

Stal Gorzów opublikowała ostatnie zdjęcia Marcina Szarejki. ...

Regulamin sanitarny - najważniejsze aktualizacje:

  • W przypadku wyjazdu zawodnika (także mechaników lub osób z teamu zawodnika) z Polski w trakcie sezonu, po powrocie będzie on mógł uczestniczyć w treningach i zawodach po przedstawieniu negatywnego wyniku wykonanego na swój koszt testu na COVID19 metodą genetyczną, techniką PCR.
  • Zachowanie dystansu 2 metrów w każdej strefie podczas treningu – nie dotyczy sytuacji związanych z wykonywaniem czynności zawodowych, np. pomiędzy zawodnikami na torze, pomiędzy mechanikiem i zawodnikiem w sytuacji pracy przy sprzęcie, itp., jak również wstępu mechaników na tor, podczas poprawy sprzętu przed biegiem, czy transportu motocykla po upadku.
  • Każdy zawodnik przybywa na mecz razem ze swoim mechanikami jednym pojazdem ze sprzętem, nie więcej niż trzy osoby w pojeździe, wstęp na obiekt mają wyłącznie osoby przyjeżdżające we własnym pojeździe, zabrania się wchodzenia członków ekipy gości i gospodarzy indywidualnie na obiekt poza pojazdem.
  • Od 6 godzin przed zawodami oraz przez cały czas trwania zawodów w strefie parku maszyn mogą przebywać wyłącznie osoby z negatywnym wynikiem testu na COVID19 metodą genetyczną, techniką PCR. Aktualna lista osób jest prowadzona przez koordynatora sanitarnego SE.
  • Od 6 godzin przed zawodami, stosując zapisy sanitarne regulaminu, dostęp do strefy parku maszyn mają osoby urzędowe PZM/SE, osoby funkcyjne organizatora zawodów, osoby funkcyjne drużyn oraz obsługa TV. Zawodnicy obu drużyn oraz ich teamy mają dostęp od 3 godzin przed zawodami.

Treningi na stadionie im. Edwarda Jancarza

A propos treningów. W trakcie czwartkowego, który tak jak poprzednie były zamknięte dla prasy i kibiców, groźny upadek miał Niels-Kristian Iversen, wskutek czego został przewieziony do szpitala z podejrzeniem uszkodzenia barku. Jednak badania nie wykazały u Duńczyka żadnych złamań, stąd też ten tego samego dnia opuścił lecznicę.

Otwarcie siłowni i klubów fitness. Te wysportowane gorzowian...

Wybory Miss AWF Gorzów od lat cieszą się popularnością u stu...

Dom i ogród Bartosza Zmarzlika

Tak mieszka mistrz Bartosz Zmarzlik. Zobaczcie jego dom i pr...

Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Kinicach i pierwszym treningu w Gorzowie w 2020 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska