Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Truly.work Stali Gorzów wystartuje w mistrzostwach świata par

cekon
Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Stali Gorzów, wystartuje w Speedway of Nations.
Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Stali Gorzów, wystartuje w Speedway of Nations. Krzysztof Łokaj
Lider Truly.work Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik wystartuje w półfinałowym turnieju Speedway of Nations, imprezy będącej mistrzostwami świata par. Żużlowa reprezentacja Polski o awans do finału walczyć będzie 4 maja w niemieckim Landshut.

Obok Bartosza Zmarzlika selekcjoner biało-czerwonych Marek Cieślak powołał do drużyny Macieja Janowskiego (Betard Sparta Wrocław) i juniora Bartosza Smektałę (Fogo Unia Leszno). Zawodnikami pozostającymi w rezerwie polskiej ekipy są Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) i Maksym Drabik (Betard Sparta).

Żużlowa reprezentacja Polski pokonała Resztę Świata 51:38.

Polska wygrała! Ważne punkty żużlowców Truly.work Stali Gorz...

Nasz zespół rywalizował będzie z Czechami, Niemcami, Włochami, Słoweńcami, Ukraińcami i Szwedami. Do turniejów finałowych – 20-21 lipca w Togliatti (Rosja) – awansują trzy najlepsze ekipy.
W poprzednim sezonie we Wrocławiu Polacy zdobyli brązowy medal. Tytułu mistrzowskiego bronić będą Rosjanie.

POLECAMY: Żużlowcy Falubazu nokautują Toruń w ostatnich wyścigach

OBEJRZYJ świąteczne wydanie magazynu "Tylko w lewo"

Samochody żużlowców - szczególnie tych ze światowej czołówki - to niekiedy małe mieszkanka na kółkach. Zawodnicy przemieszczając się z meczu na mecz zwykle podróżują w komfortowych warunkach. W autach mają m.in. lodówki, telewizory, łóżka. Zobaczcie, jakimi autami dojeżdżają na zawody najlepsi żużlowcy, ale również ci, którzy na swoje wielkie sukcesy muszą jeszcze trochę poczekać. Zobacz wideo: Fogo Unia Leszno – Stelmet Falubaz Zielona Góra. Pierwszy sparing za nami. Emocji nie brakowało

Zobaczcie, jakimi autami żużlowcy jeżdżą na zawody [ZDJĘCIA]

W trakcie meczu Stelmetu Falubazu Zielona Góra z Get Well Toruń na stadionie odsłonięta została kolejna tablica w Galerii Sław zielonogórskiego żużla. Uhonorowany został Zbigniew Filipiak, zawodnik Falubazu w latach 1969-1981. Żużlowiec przez całą karierę reprezentował zielonogórski klub, z którym zdobył trzy medale Drużynowych Mistrzostw Polski (złoty i dwa brązowe). W 1973 roku został mistrzem Polski juniorów. Zbigniew Filipiak jest siódmym zawodnikiem w Galerii Sław. Wcześniej uhonorowani zostali: Andrzej Huszcza, Bonifacy Langner, Stanisław Sochacki, Zbigniew Marcinkowski, Maciej Jaworek i Henryk Olszak.

Zbigniew Filipiak, były zawodnik Falubazu, w galerii sław zi...