BASKET AMATORSKI W LUBUSKIEM. - Tabela absolutnie fascynująca! - oceniają fani piłki koszykowej po weekendowych meczach

Lubuski Nurt Basketu Amatorskiego
- Liga wkracza w decydująca fazę sezonu zasadniczego. To ważne, miejsce, jakie się zajmie w tej rundzie decyduje o rozstawieniu przed rudną play off, dlatego każdy chce wygrać – komentuje Grzegorz Potęga Arch. LNBA
- Liga wkracza w decydująca fazę sezonu zasadniczego. To ważne, miejsce, jakie się zajmie w tej rundzie decyduje o rozstawieniu przed rudną play off, dlatego każdy chce wygrać – komentuje Grzegorz Potęga.

Dwie niespodzianki w 16 kolejce Atlantyku. Pierwsza sporego kalibru – AZS UZ pokonuje Szkoła Nauki Jazdy F1 - Drużyna koszykarska! Nieprawdopodobna pierwsza połowa „wiecznych studentów” przyniosła 60 punktów na ich koncie na niesamowitym procencie. F1 zdobyli w tym czasie 39 oczek i pomimo ambitnej pogoni w II połowie nie dali rady dopaść skutecznych akademików. Niesamowite 8 trójek ustrzelił Adrian Magdziej, 4 dołożył Łukasz Samel. Z drugiej strony kapitalny mecz Łukasza Terpiłowskiego i nasze małe triple/double 24pkt./10zb./11 fauli wymuszonych i Wojtek Nieśpiał – uwaga 19 punktów na 90% skuteczności – w całym meczu pomylił się tylko raz! Ale koledzy chyba tego nie widzieli, bo nie podawali więcej i skończyli z minusem na koncie.

Druga niespodzianka nieco mniejszego kalibru, ale jednak – trzecia porażka w lidze na koncie superubezpieczenia.pl. Autorami – Korona Lubsko. Trzy kwarty tego meczu to walka jak równy z równym, ale w IV „Królowie” wrzucili piąty bieg i… pozamiatali. Skończyć tę część gry +22 to dość niezwykłe... Do tego jeszcze pękła 100! Największy wkład w ten wynik mają Krzysztof Kamiński i Jakub Szeliga, którzy razem uzbierali 59 punktów! Słabszy mecz tym razem Sławka Poźniaka – chociaż dublek jest (10pkt./11zb.), ale złapał też 5 fauli, poza tym Artur Cielma odpalił 10 trójek, a tylko jedna dotarła do celu.

Sporo emocji również w meczu Więzienie Stanowe OHIO - Galeria Srebra Hilenbrand-Drużyna koszykarska 62:77. Chociaż skończyło się dość wysoko, to do przerwy +13 oczek było na koncie WSO. Druga połowa to jednak frontalny atak i znakomita obrona Galerystów, którzy te dwie kwarty rozstrzygnęli na swoją korzyść 22:50!

W ostatnich dwóch spotkaniach zdecydowane zwycięstwa drużyn z górnej części tabeli: Aldemed i Wataha.pl. Zauważyć jednak należy, że Pijaki z Jednej Paki 77 punktów i więcej zdobyli w zaledwie 4 spotkaniach od początku tego sezonu. Oby forma strzelecka wracała…

Źródło: Informacja Lubuskiego Nurtu Basketu Amatorskiego

LNBA, 15 - 17.02.2019 r.

DYWIZJA ATLANTYCKA – 16 kolejka

SUPERUBEZPIECZENIA.PL - KORONA FELGENHAUER LUBSKO 81:100 (17:22, 30:24, 18:16, 16:38)
SUPER: Kowalski 20, Cielma 17 (1), Konopski 15 (3)
KORONA: Kamiński 35, Szeliga 24, Stolarski i Jędryś (2) po 12

WIĘZIENIE STANOWE OHIO GALERIA SREBRA HILENBRAND 62:77 (16:17, 24:10, 7:28, 15:22)
WSO: Kokociński 16 (1), Appelbaum 13, Pytko 12 (1)

PIJAKI Z JEDNEJ PAKI – WATAHA.PL 77:104 (18:22, 17:25, 20:27, 22:30)
PIJAKI: Borkowski 29, Stefanowicz A. 22 (1), Jędrzejczak 14 (2)
WATAHA: Stankiewicz 20 (2), Paczkowski (1) i Urbaniak po 17, Czapla 15 (5)

AZS UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI - SZKOŁA NAUKI JAZDY F1 99:89 (30:20, 30:19, 20:22, 19:28)
AZS: Magdziej 28 (8), Samel 20 (4), Cytrycki 19 (1)
SZKOŁA F1: Terpiłowski 24 (1), Nieśpiał 19 (1), Lewandowski 17 (1)

ALDEMED CENTRUM MEDYCZNE - EXPETO 89:58 (22:11, 22:14, 27:12, 18:21)
ALDEMED: Dudka 30 (4), Duszyński 23 (1), Smyrak i Morkowski (2) po 12
EXPETO: Jackiewicz 24, Ristić 20 (2), Rozmarynowski G. 7

DYWIZJA CENTRALNA – 16 kolejka
MAREK i PRZYJACIELE - TS BAZYLEWICZ 65:54 (10:21, 17:6, 22:17, 16:10)
MAREK: Tołoczko 15 (1), Osiński 15 (1), Popiel 10
TS BAZYLEWICZ: Kaczmarek 18 (1), Brzeczka 17, Juraczyk 6 (2)

SYPNIEWSKI TEAM - DGA 67:66 (18:18, 23:15, 10:22, 16:11)
SYPNIEWSKI: Kucharski P. 17, Kucharski R. 15 (1), Kołtko i Marcinkowski (3) po 12
DGA: Hojan 17 (2), Olejniczak 17, Krukowski 10

ŻYRANDOLE – OPGK GEOMAP 86:87 (24:21, 19:22, 22:27, 21:17)
ŻYRANDOLE: Wesołowski 28 (2), Uździcki 15, Stańczyk 14
GEOMAP: Wieczorek 24 (7), Hajdamacha 19, Iwanowicz 17 (2)

SIGMAPIT-ELKO - ILUZJA HURTOWNIA KWIATÓW WSW 75:67 (15:14, 21:13, 18:19, 21:21)
SIGMAPIT: Rosiński 29 (4), Sadrakuła S. 19 (4), Majewski 12 (2)
WSW: Przytuła 21, Bocian i Szubert (2) po 16

ARPOL - USBEST 85:46 (18:9, 22:16, 19:10, 26:11)
ARPOL: Pilarski 20 (2), Bukowski 16 (2), Mowczan (2) i Kozera po 12
USBEST: Bednarczyk 11 (1), Sawicki 9 (1), Dalecki (1) i Cieślak (2) po 7

DYWIZJA WSCHODNIO –ZACHODNIA – II ETAP ROZGRYWEK

3 kolejka – miejsca 1-8

MAJAMI HIT - EBRO 58:34 (11:6, 11:3, 24:8, 12:17)
MAJAMI – Walenciak 13, Piotrowicz 13 (2), Rafalik 8, Skafiriak 7 (1)
EBRO – Drzymała 10 (2), Puchan 10, Jurasek (1) i Książkiewicz po 5

NIEBIESCY – HARD BOYS 83:67 (25:15, 15:14, 26:17, 17:21)
NIEBIESCY – Stelmasik 20, Grubecki 19 (3), Grabowski (2) i Suchodolski po 12
HARD – Kurek 17 (2), Lubas 12 (2), Tomiak (1) i Konieczny po 11

JUŻ MI NIE PODAWAJ - ECORAX KLUB KOKOSA 68:56 (18:17, 17:11, 15:14, 18:14)
JUŻ MI – Krzyżanowski 16 (1), Kolata i Małczak i Minczyński po 10
ECORAX – Cyrok 14, Bonderowicz 9 (1), Landzwojczak Paweł (2) i Szymkowiak (1) po 7

BATCAR – MENCZESTER JUNAJTED 79:86 (21:20, 21:17, 19:22, 18:27)
BATCAR – Błoszyk 26 (2), Matuszewski 16 (2), Kamiński 12
MENCZESTER – Gołąb W. 21 (7), Rudziński R. 18 (1), Rudziński A. i Czechowski po 16

miejsca 9-14 – mecz rozegrany awansem

KPL MORDEL GOSPODARSTWO OGRODNICZE – 5 LUBUSKI PUŁK ARTYLERII 42:46 (12:10, 7:11, 14:11, 9:14)