2 1 połowa

Chelsea Londyn

1

1 1 połowa

• Koniec meczu! Bayern Monachium lekko, łatwo i przyjemnie pokonuje Chelsea (4:1) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski, a po jednej dołożyli Ivan Perisić i Corentin Tolisso. Honorowe trafienie dla "The Blues" zdobył Tammy Abraham

• Tym razem dośrodkowanie Alvaro Odirozoli nie znajduje adresata.

• Ovidiu Haţegan dolicza co najmniej 2 minuty do drugiej połowy.

• Możliwe, że Bayern skończy ten mecz w "dziesiątkę"! Opatrywany przez sztab medyczny jest Alphonso Davies, a limit zmian został wykorzystany!

• Olivier Giroud w prosty sposób traci piłkę na rzecz Niklasa Sule.

• Prawnym skrzydłem urwał się Alvaro Odirozola, który centruje na dalszy słupek. Tam do piłki wyskakuje Corentin Tolisso, ale uchylił się - zza jego pleców wyskoczył polski snajper, który uderzeniem głową po koźle "tam, skąd przyszła" po raz drugi wpisuje się dzisiaj na listę strzelców!

• DUBLET ROBERTA LEWANDOWSKIEGO!!!

• Niespodziewanie na strzał z dystansu zdecydował się Niklas Sule. Wilfredo Caballero w siatkarskim stylu odbija piłkę!

• I pierwsza (!) zmiana w Chelsea. Olivier Giroud w miejsce Tammy'ego Abrahama

• Javi Martinez na murawie. W stronę ławki udaje się Serge Gnabry

• Próbował teraz strzelać Reece James. Manuel Neuer nie dał się zaskoczyć.

• Robert Lewandowski w roli lewoskrzydłowego centruje na środek pola bramkowego, skąd nadbiegający - i zupełnie odpuszczony przez defensywę Chelsea - Corentin Tolisso kieruje piłkę do siatki mimo rozpaczliwej interwencji WIlfredo Caballero!

• GOL DLA BAYERNU! CORENTIN TOLISSO!!!

• Dobre zagranie na wolne pole do Rossa Barkleya. Ten nie zdołał jednać "zgasić" piłkę przed "16" Bayernu.

• Pierwszy mecz Niklasa Sule w barwach Bayernu od 1 października 2019 r.

• Philippe Coutinho nieznacznie pomylił się! Uderzył z ok. 18. metra tuż nad prawym spojeniem!

• ... a za Thiago Alcantarę pojawia się Corentin Tolisso.

• Alvaro Odirozola zmienia Joshuę Kimmicha...

• Ross Barkley trafia w stojącego w mur Niklasa Sule.

• Ross Barkley faulowany blisko linii 16. metra. Przewinił Niklas Sule.

• Thiago Alcantara raczej nie spodziewał się, że zdoła uderzyć głową w stronę bramki. Na tablicy wyników wciąż "2" po stronie Bayernu!

• Robert Lewandowski uderza z krawędzi pola karnego w stronę dalszego rogu. Piłka po rykoszecie od Kurta Zoumy wychodzi poza linię końcową.

• Robert Lewandowski podholował kilkanaście metrów piłkę w stronę pola karnego, by podać na prawą stronę do Serge'a Gnabry'ego. Jego centra została zablokowana, ale Bayern ma korner.

• ... a w miejsce Ivana Perisicia pojawia się Philippe Coutinho.

• Podwójna zmiana u gospodarzy. Nie ma co ryzykować - schodzi Jerome Boateng, wchodzi Niklas Sule...

• Thomas Mueller dostaje kapitalne podanie z lewej strony i uderza z powietrze! Piłka po koźle przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Jerome Boateng wraca na boisko!

• W asyście medyków Jerome Boateng opuszcza boisko. Z rozgrzewki wrócił Niklas Sule.

• Przerwa w grze. Jerome Boateng doznał urazu mięśniowego bez kontaktu przeciwnika. Jest opatrywany przez sztab medyczny, ale raczej nie dogra tego spotkania do końca.

• Wilfredo Caballero spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

• Kurt Zouma wślizgiem blokuje strzał Alphonso Daviesa z pole karnego. Gdyby nie ta interwencja, to Wilfredo Caballero miałby sporo problemów!

• Sprawnie Bawarczycy przeszli od własnej połowy blisko "szesnastki" Chelsea. Dośrodkowanie Joshuy Kimmicha nie znajduje jednak adresata.

• Mason Mount wystartował idealnie do prostopadłego podania. Złym kontaktem "wyrzucił się" na lewą stronę pola karnego, skąd oddał anemiczny strzał w stronę bramki. Manuel Neuer trochę poczekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Tammy Abraham na spalonym.

• Bayern zaczyna ze środka. Bez zmian w obu ekipach.

• Wracamy do Monachium na drugie trzy kwadranse meczu Bayern - Chelsea. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 2:1, a w dwumeczu - 5:1.

Z kolei Na Camp Nou jest do przerwy (3:1). Bramkę w doliczonym czasie gry z rzutu karnego strzelił Lorenzo Insigne (w dwumeczu 4:2).

• +1' Po doliczeniu jednej minuty Ovidiu Haţegan zaprawsza obie strony na przerwę. Bayern prowadzi z Chelsea (2:1).

W drugim meczu Barcelona prowadzi z Napoli (3:0). Bramki dla "Dumy Katalonii" strzelili Clement Lenglet, Lionel Messi i Luis Suarez z rzutu karnego

• Duży błąd popełnił Manuel Neuer, który po zagraniu z lewej strony wręcz "wystawił" piłkę Anglikowi, który jedynie dostawiając stopę skierował piłkę do pustej bramki.

• GOL DLA CHELSEA! TAMMY ABRAHAM!!!

• Żółtą kartką upomniany Emerson za faul na Leonie Goretzce. Niepotrzebny wślizg mógł narazić Niemca na uraz stawu skokowego.

• Podanie Rossa Barkleya nie zdołał zagrać przed bramkę do Roberta Lewandowskiego.

• Posiadanie piłki: 62% - 38%

• Thomas Mueller w roli lewoskrzydłowego. Nie zdołał jednak opanować piłki - ta wyszła poza linię boczną.

• Robert Lewandowski podaje nie w tempo do Joshuy Kimimcha. Gdyby Niemiec przejął piłkę, to miałby wolną autostradę do bramki Chelsea.

• Równolegle trwa spotkanie Barcelony z Napoli (w wyjściowym składzie gości Piotr Zieliński). Po 30 minutach gry gospodarze prowadzą po bramkach Clementa Lengleta i Lionela Messiego.

W pierwszym meczu było 1:1.

• GOL CALLUMA HUDSONA-HODOI NIE ZOSTAŁ UZNANY! Podający do młodego Anglika Tammy Abaham był na spalonym. Callum Hudson-Hodoi popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego w prawy róg

• Goście chcą szybko strzelić bramkę kontaktową, ale Manuel Neuer nie dał się zaskoczyć.

• Chorwat przejmuje piłkę w "szesnastce" po zagraniu Roberta Lewandowskiego i uderzeniem w prawy dolny róg podwyższa prowadzenie Bawarczyków.

• GOL DLA BAYERNU! IVAN PERISIĆ!!!

• Mason Mount cofnął się drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Dał się sfaulować w kole środkowym . Bez konsekwencji kartkowej.

• Przerwa w grze. Leon Goretzka ucierpiał w starciu z rywalem w środku pola. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Leon Goretzka uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

• Robert Lewandowski podaje na lewą stronę do Ivana Persicia ciut za mocno.

• 12. bramka Lewandowskiego w tej edycji Ligi Mistrzów

• ROBERT LEWANDOWSKI NIE MYLI SIĘ!!!

Mocnym strzałem przy prawym słupku nie daje szans Wilfredo Caballero na skuteczną interwencję.

• Bramkarz Chelsea został upomniany żółtą kartką

• Sędzia nie miał wątpliwości - Wilfredo Caballero faulował w "szesnastce" i mamy rzut karny dla Bayernu!

• Kolejna przebojowa akcja Serge'a Gnabry'ego. Nie zdołał dośrodkować, ale jest aut na wysokości pola karnego gości.

• Piłkę po zagraniu z narożnika przejmuje David Alaba. Po jego strzale z pola karnego "kontry nie będzie".

• Od razu skrzydłem ruszył Serge Gnabry. Wywalczył "tylko" rzut rożny.

• Ovidiu Haţegan gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie ekipy są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Thiago Alcantara i Joshua Kimmich po stronie Bayernu i Kurt Zouma w Chelsea powinni uważać na kartki. Jeżeli dzisiaj dostaną "żółtą", to w przypadku awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów będą musieli pauzować.

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Monachium!

• Tak graficznie wygląda ustawienie obu drużyn

• Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich - Alvaro Odirozola, Ron-Thorben Hoffmann, Philippe Coutinho, Niklas Sule, Javi Martinez, Lucas Hernandez, Michael Cuisance, Timothy Tillman, Jamal Musiala, Bright Akwo Arrey-Mbi

Rezerwowi Cheslsea: Kepa - Jaime Cumming, Michy Batshuayi, Antonio Rudiger, Olivier Giroud, Fikayo Tomori, Lewis Bate, Armando Broja, Ian Maatsen, Dynel Simeu.

• Skrót pierwszego meczu

• Kto jeszcze nie miał okazji, ma jeszcze kilkanaście minut na przeczytanie zapowiedzi spotkania:

• 4 lipca Bayern zakończył Bundesligę. Piłkarze po urlopach rozegrali tylko jeden sparing - z Marsylią (31 lipca). Chelsea skończyła Premier League 26 lipca. Z kolei 1 sierpnia w finale Pucharu Anglii uległa Arsenalowi, przegrywając 1:2.

• Bayern zaczyna rewanż z Perisiciem na skrzydle i Muellerem za plecami Lewandowskiego. Od początku zacznie też Thiago Alcantara.

• Jeżeli Bayern nie wypuści tej przewagi, a jest to bardzo prawdopodobne, to dzisiaj pozna swojego rywala w kolejnej fazie. Będzie nim albo FC Barcelona, albo Napoli (w pierwszym meczu 1:1).

• Bayern praktycznie jest pewny udziału w ćwierćfinale. Całą pracę wykonał jeszcze w lutym. Na Stamford Bridge wygrał 3:0. Bohaterami byli autorzy bramek: Gnabry i Lewandowski.