Będą koncerty, pikniki, festiwale i wybory miss! [ZAPOWIEDZI IMPREZ]

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Kolejny letni weekend, który będzie gorący od koncertów. Na różną nutę. No i serdecznie witamy nowość na lubuskiej mapie wydarzeń kulturalnych - Festiwal Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach!

ZIELONA GÓRA

Święto Miodu przez dwa dni w skansenie w Ochli!
Zielona Góra Ochla. Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze Ochli w sobotę i w niedzielę będzie miejscem spotkań miłośników rękodzieła, sztuki ludowej i nieprofesjonalnej, smakoszy regionalnych potraw i miodu, a w niedzielę skansen zamieni się również w krainę tańca i śpiewu. Atrakcją niedzieli będzie występ białoruskiego zespołu Guda, który zaprezentuje pieśni lata i warsztaty tańca. A prawdziwą ucztę dla duszy sprawi spotkanie autorskie z gorzowianinem Edwardem Dębickim, wirtuozem akordeonu, kompozytorem, poetą, pisarzem oraz znawcą kultury romskiej. Przez dwa dni w skansenowskiej kuźni odbywać się będą pokazy kowalstwa prowadzone przez Piotra Maciaszka, a w chacie z Królowa Remigiusz Dutkowiak zaprezentuje odwirowywanie miodu. Atrakcje dla najmłodszych: gry, zabawy, przejażdżki bryczką oraz wiejskie przedszkole w zagrodzie z Cisowej.
Muzeum Etnograficzne, sobota i w niedziela, 8 i 9 lipca, 11.00 - 17.00, bilety: 6 zł (dzieci do 6. roku życia - wstęp wolny).

Malarstwo Liwii Liteckiej? „Naturalnie”!
Zielona Góra. Od wtorku w Mediatece Szklana Pułapka będziemy mogli oglądać wystawę malarstwa Liwii Liteckiej - „Naturalnie”. Zielonogórska artystka (studia w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego) jest uczestniczką zagranicznych i ogólnopolskich plenerów malarskich. Zajmuje się szeroko pojętą działalnością artystyczną od najmłodszych lat. Uprawia malarstwo olejne na płótnie oraz desce, akwarelę, mozaikę a także grafikę warsztatową.
Palmiarnia Zielonogórska, Mediateka Szklana Pułapka - Filia nr 7 Biblioteki Norwida, wtorek, 11 lipca, 16.00 - wernisaż, wstęp wolny.

Tak tańczy Zielona Góra! Moc pokazów
Zielona Góra. W ramach Lata Muz Wszelakich - impreza „Tańcz! Tańcz! Tańcz!”, czyli spotkanie z zielonogórskimi grupami i szkołami tańca.
Podwórko Galerii u Jadźki, ul. Żeromskiego, sobota, 13.00 - 16.00, wstęp wolny.

Wielka rzeźba z gliny! Kto chętny do pomocy?
Zielona Góra. Autorka Marta Hadyńska z kuratorką Dominiką Święcicką zapraszają mieszkańców (zabierzcie dzieci!) do wzięcia udziału w projekcie „Glina”. Przy Galerii BWA, w ogrodzie Muzeum Ziemi Lubuskiej, do dyspozycji wszystkich rzeźbiarzy będzie blok gliny. Jaki nadadzą mu kształt? Czy zechcą współdziałać? Uwaga! Będzie możliwość tworzenia małych form. Przedsięwzięcie w ramach Półkolonii w Galerii BWA. Proszę założyć ubrania, które mogą się pobrudzić.
Galeria BWA, al. Niepodległości, od soboty, 8 lipca, do środy, 12 lipca (z wyjątkiem poniedziałku), codziennie: 14.00 - 16.00, wstęp wolny.

Trzebiechów

Święto Indyka z muzyką i mistrzami patelni
Trzebiechów. W programie Święta Indyka - spotkania „Polskie Mięso Drobiowe Warte Zachodu”: Bieg Drobiarza na dystansie 10 km, warsztaty kulinarne i „Bitwa na dwie Patelnie” z udziałem uczestników programu „MasterChef” Mariusza Szweda i Diany Volokhovej, konkurs kulinarny sołectw, degustacje potraw i wyrobów z mięsa drobiowego, występy zespołów: Trzebiechowianie, Nietkowianki, Nasza Łężyca, zwycięzcy Must Be The Music - Conrado Yaneza, gwiazdy wieczoru - Moniki Lewczuk, zabawa z zespołem Braders.
Plac wokół pałacu, sobota, 8 lipca, 11.30 - 2.00, wstęp wolny.

Niedzielny Piknik z Falubazem w Mostkach
Świebodzin/Mostki. W programie: możliwość zdobycia autografów żużlowej drużyny, pokazy lotnicze, dla najmłodszych Strefa Falubaziaka, charytatywna loteria fantowa, dmuchańce, minizoo, punkty gastronomiczne.
Mostki, Port 2000, niedziela, 11.00.

Czeka nas najazd gwiazd? Tak, bo w środę startuje 3. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru
Zielona Góra. Impreza, którą organizują Biblioteka Norwida i Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych - debiut, startuje już w środę, 12 lipca. Tego dnia o 12.00 w bibliotece gościem Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze będzie Teresa Lipowska. Aktorka znana m.in. z serialu „M jak miłość” będzie czytała teksty Jeremiego Przybory. O 15.00 T. Lipowska spotka się ze swoimi wielbicielami w galerii Focus Mall. I tam spotkamy też: Lecha Dyblika (16.00), Ewę Błaszczyk (16.30), Piotra Machalicę (17.30). I właśnie pan Piotr o 20.00, z recitalem piosenek Wojciecha Młynarskiego w Kinie Norwid (biblioteka) wystąpi podczas inauguracji festiwalu. O 21.45 przed Filharmonią Zielonogórską zaplanowano widowiskowe Fireshow. Program festiwalu na www.gazetalubuska.pl/kultura
Biblioteka Norwida, galeria Focus Mall.

Lubniewice

Lubniewice: 8-9 lipca Festiwal Michaliny Wisłockiej
W 2012r. w Lubniewicach powstał Park Miłości im.dr. Michaliny Wisłockiej. W tym roku wszedł do kin robiący furorę film „Sztuka kochania”. Teraz władze gminy organizują cały festiwal poświęcony autorce tak znanej książki. W programie wiele atrakcji. Za nami już koncert Ani Dąbrowskiej. W sobotę organizatorzy zapraszają uczestników na piękny musical o miłości pt. ”Paryż i Ty”, a następnie na wyjątkowy pokaz filmu „Sztuka kochania” o godz. 22:30. Festiwal zakończy o godz. 21:00 koncert Marii Sadowskiej – polskiej piosenkarki jazz i pop.

Ośno Lubuskie:

Miasto po raz kolejny szykuje mieszkańcom aktywne wakacje. Prawie codziennie odbywać się będą przeróżne turnieje, konkursy, warsztaty. Już w ten weekend tylko przedsmak wakacyjnych atrakcji. W sobotę i niedzielę gmina zaprasza na:
8 lipca godz. 10:00 – Turniej tenisa Stołowego o Puchar „Lato Ośno 2017”
9 lipca godz. 14:00 – Letni Puchar Piłki Plażowej o Puchar „Lato Ośno 2017”

Gorzów Wlkp.:

- 8 lipca o godz. 21:00 Koncert zespołu The Dumplings. Amfiteatr gorzowski, bilety: 20 zł do nabycia w kasie MCK od 8:00 do 16:00 i przed koncertem
- 8-9 lipca Klub Sportowy ADMIRA Gorzów Wielkopolski przy ul. Wał Okrężny 32, 66-400 Gorzów Wielkopolski zaprasza na kolejny dzień XXXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Maratonie kajakowym. Głównym miejscem imprezy jest oczywiście Przystań Klubu, a trasa maratonu przebiega po rzece Warcie.
- Scena Letnia Teatru im. Juliusza Osterwy zaprasza widzów na wyjątkowe spektakle. W najbliższą sobotę, 8 lipca o godz. 20:30 gorzowska publika będzie mogła zobaczyć sztukę „Nareszcie w Budapeszcie” w reżyserii Krzysztofa Daukszewicza, a w niedzielę 9 lipca i godz. 20:30 „Powieść o rozumnej dziewczynie: będący recitalem aktorskim Aleksandra Podolaka

KINO 60 KRZESEŁ:
8 lipca:Miejski Ośrodek Sztuki:
- godz. 18:00 film pt. “Droga do Rzymu” :
W świecie jest tyle historii ilu ludzi. Vasek, nieśmiały strażnik z galerii sztuki, który mimowolnie zostaje złodziejem, usłyszy wiele opowieści podczas swojej podróży pociągiem do Rzymu. Miłość, pieniądze, drogocenny obraz i wino w proszku - wielowymiarowy, komediowy film drogi, który zabiera nas na poszukiwanie sensu życia.
- godz. 20:00 film pt. “Mężczyzna imieniem Ove” :
Porównywany z „Gran Torino” a także z „Forrestem Gumpem” czy „Lepiej być nie może”.Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

9 lipca Miejski Ośrodek Sztuki:
- godz. 16:15 film pt. Droga do Rzymu”
- godz. 18:00 film pt. “Mężczyzna imieniem Ove”
- godz. 20:10 film pt. “Ślady Stóp”:
Ponad 200 000 pielgrzymów przemierza każdego roku drogę do Santiago de Compostela. Pokonywanie Camino stało się zjawiskiem globalnym, a sama droga jest nieprzewidywalna, pełna ludzi, którzy wyruszają w poszukiwaniu czegoś więcej. Instruktor zumby, filozof, fotograf, artysta, mechanik, ksiądz, muzyk, inżynier i sportowiec - łączy ich jedno: chęć przeżycia przygody. Pierwszy raz widzą się kilka dni przed wyruszeniem w drogę. Tak zaczyna się opowieść o drodze i poszukiwaniu.

Międzyrzecz:

Nudne wakacyjne wieczory nie są Ci obce? Nie masz pomysłu co ze sobą zrobić późną porą? Powinineś przekonać się co to znaczy dobry film na dworze i odwiedzić międzyrzeckie “Kino na leżakach”! Dobra zabawa i atmosfera gwarantowana!
Już w ten weekend możesz zobaczyć, co to oznacza obejrzeć film na wielkim ekranie pod gwiazdami.
8 lipca o godz. 22:00 projekcja francuskiej komedii pt.”Facet na miarę”,
9 lipca również o godz. 22:00 rozbudzi Cię Amerykański thriller “Klucz do wieczności”
Miejsce to samo – plan przy Ratuszu.

Kostrzyn nad Odrą:

“Kino za Rogiem” na ul. Fabrycznej 5 zaprasza widzów na filmowy weekend. Już w sobotę o godz. 18:00 widzowie zostaną poruszeni pięknym filmem z 2015r. pt. „Pokój”, który przedstawia historię chłopca, którego mama w celu ochrony zapewniła, że świat zamyka się w jednym małym pomieszczeniu. Jeśli natomiast nie macie pomysłu na rodzinną niedzielę, koniecznie wybierzcie się na film „Wakacje Mikołajka”. Francuska komedia rodzinna opowiadająca o szalonych i zaskakujących przygodach chłopca, który tym razem udaje się na wakacje do Bretanii. ] Projekcja o godz. 15:00.

Zaszczytowo

Zaszczytowo (Gm. Krzeszyce): 9 lipca godz. 12:00-22:00
Odbędzie się festyn, na który gmina zaorasza wszystkich mieszkańców. Znajdziecie tam atrakcje i dla najmłodszych, i dla dorosłych, każdy się w czymś odnajdzie. Jeśli nie macie pomysły na spędzenie niedzieli w rodzinny sposób, wybierzcie się tam całą gromadką, a na pewno nie będziecie żałować!
W programie imprezy:
- 6-10:00. Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Sulęcińskiego (nagroda główna ufundowana przez Radę Sołecką Zasczytowa)
- loteria fantowa (nagroda główna ufundowana przez Wójta Gminy Krzeszyce)
- gry i zabawy dla dzieci i dorosłych
- zabawa taneczna.

Dobiegniew:

8 lipca kończy się Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Saller Dobiegniew Cup 2017. W zawodach wzięło udział 68 drużyn z 6 państw. Łącznie ponad 1000 uczestników gotowych rywalizować ze sobą czerpiąc przyjemność z grania w piłkę nożną. A w sobotę na zakończenie Turnieju:
- 8:30-13:00 mecze o III miejsca
- 13:00-17:00 rozgrywki finałowe
-18:00-19:00 uroczyste wręczenie nagrów i zakończenie turnieju na Stadionie Miejskim przy ul. Leśnej 2
- o godz. 20:00 koncert PAXON
- o godz. 21:30 jako gwiazda wieczoru wystąpi natalia Schroeder
- imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni o godz. 23:00

Łagów

Rock, blues i motocykle na zlocie w Łagowie
Niewątpliwie od dziś do soboty Łagów będzie najgłośniejszą miejscowością w Polsce. Zapach spalin, ryk silnikow i... tysiące motocyklistów z całej Polski, a nawet Europy! W roku ubiegłym do Łagowa zjechało ponad 8 tysięcy motocyklistów! A z roku na rok festiwal przyciąga coraz więcej miłośników dwóch kółek.

Zlot rozpoczyna się dziś o godzinie 18.00. Na scenie pojawią się zespoły: Maddogz, Co z tego, Alter Ego. Piątek program rozpoczną konkursy, m. in. siłowanie na rękę, przeciągania liny, mototaczki. I tego dnia nie zabraknie elektryzujących koncertów, erotic show i Miss Mokrego Podkoszulka.

W sobotę o 14.00 odbędzie się wielka parada motocykli, które przejadą ulicami Łagowa i okolicznych wsi. Potem koncerty i atrakcje, jak w piątek.

- W roku ubiegłym naliczono około 8 tysięcy motocyklistów. Cieszymy się, że wybierają właśnie Łagów na tę imprezę. Wspomagamy ich organizacyjnie, udostępniamy rożne tereny - zaczyna wójt Czesław Kalbarczyk.

- Łagów jest na tyle przyjazny motocyklistom, że przyjmujemy ich wszelkimi grupami. To impreza, z której słynie nasza miejscowość, więc to też samoczynna promocja. Na zlot przyjeżdżają nie tylko motocykliści, ale i turyści. Hotele, motele, pola namiotowe - wszystko wypełnione jest po brzegi - zachwala wojt Kalbarczyk.

Gmina Nowa Sól

To będzieświęto z jajami
Piątek, 7 lipca upłynie mieszkańcom Nowego Żabna pod znakiem... jajka. O godzinie 16.00 na boisku sportowym startuje bowiem I Święto Jaja. W programie m.in. gry i zabawy, konkursy z jajem, zawody sportowe, zabawa taneczna, darmowe dmuchańce, gastronomia czy turniej piłki siatkowej.

Gaworzyce

Jarmark kupiecki z koncertami
W Gaworzycach, niedaleko Nowego Miasteczka w niedzielę, 9 lipca odbędzie się Jarmark Kupiecki Produktów Tradycyjnych i Regionalnych. W planie m.in. Letnia Szkoła Rzemiosła Ludowego, rekonstrukcje historyczne, pokazy i koncerty. Będzie też konkurs o tytuł Złotego Kramarza. Wystąpią: Halina Frąckowiak, Loka i Oddział Zamknięty.

Sława

Wybory najpiękniejszej i przystojnego
W niedzielę, 9 lipca wybrani zostaną: Miss Sławskiej Plaży, Pierwsza Wicemiss, Druga Wicemiss, Miss Publiczności oraz Miss Czytelników Gazety Lubuskiej. Imprezę poprowadzi prezenterka oraz aktorka filmowa i telewizyjna Izabel Maciuszek. W jury zasiądą: Laura Wycichowska - obecna Miss Sławskiej Plaży, Marta Szóstka - właścicielka Szóstka Design, Karolina Mrowińska finalistka Mrs Poland. W przerwie na obrady jury odbędzie się pokaz treningowy CROSSFIT. Będą też pokazy i warsztaty trików piłkarskich. Dodatkowo w programie: pokaz mody.

SPORT

  • W sobotę i w niedzielę na stadionie przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze odbędzie się impreza CrossFit Ekantor.pl Battle of Europe. Początek w oba dni o 8.00, zakończenie o 17.00. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na budowę szpitala dziecięcego.
  • W sobotę odbędzie się jubileuszowy 25. bieg sztafetowy ,,Od ratusza do ratusza”. Zawodnicy wyruszą o 9.00 z Cottbus, spodziewani są na mecie pod zielonogórskim ratuszem o 13.30.
  • Przez dwa dni w Gorzowie najlepsi zawodnicy z kraju i zagranicy będą rywalizować w XXXI Międzynarodowe mistrzostwa Polski w maratonie. Zawody będą odbywać się przy przystani Admiry na ul. Wał Okrężny w Gorzowie. W sobotę będą one trwałyod 8.30 do 19.00, w niedzielę od 8.00 – 16.00.
  • W niedzielę w Długiem koło Strzelec Kraj. zawodnicy będą ścigać się w VII Etapie Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017. Start i meta zawodów jest zaplanowana na ul. Turystycznej. Początek w kategoriach: mini, mega, giga oraz młodzik w niedzielę o 11.00. Wyścig dzieci odbędzie się 20 minut później.
  • W ten weekend w ośrodku przywodnym w Nierzymie koło Gorzowa zostanie rozegrany turniej piłki plażowej: rodzinny i mikstów oraz Grand Prix Lata. Do tego pierwszego dojdzie w sobotę o 11.00 (zapisy 10.30). Do drugiego w niedzielę godzinę wcześniej (zapisy 9.30). Gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie pobierał opłatę od drużyny w wysokości 20 zł.

Piknik z Falubazem w Porcie 2000 w Mostkach koło Świebodzina już w niedzielę
Dla kibica Falubazu Zielona Góra to jedno z ciekawszych wydarzeń w żużlowym kalendarzu. Właściciele Portu 2000 to sponsorzy zielonogórskiego klubu, którzy z każdym kolejnym rokiem przygotowują dla kibiców żużla mnóstwo atrakcji podczas Pikniku z Falubazem. – Najważniejsze jest jednak bezpośrednie spotkanie z naszymi zawodnikami, na które niektórzy czekają cały rok. Atmosfera i emocje, które temu towarzyszą, są niesamowite – mówi Darek Marcinkiewicz z Portu 2000.

Początek wydarzenia w niedzielę 9 lipca o godzinie 11.00. Wakacyjny Piknik z Falubazem w Mostkach to tradycja, w której z przyjemnością uczestniczą zawodnicy i władze Falubazu. Organizatorzy spodziewają się jak co roku rzeszy kibiców, którym niestraszne nawet kolejki po to, by porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie ze sportowymi idolami.

Wszyscy goście Portu 2000 otrzymają bezpłatnie plakaty, na których będzie można zebrać autografy całej drużyny. Odbędzie się też konferencja prasowa z jej udziałem. Dla najmłodszych przygotowano Strefę Falubaziaka. Niespodzianka czeka też na fanów podniebnych akrobacji. Tegoroczny Piknik z Falubazem poprowadzi aktorka Olga Kalicka.

Piknik z Falubazem w Porcie 2000 w Mostkach:
- spotkania z żużlowcami Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra (11:00 - 15:00)
- prowadząca Olga Kalicka
- Strefa Falubaziaka
- konferencja prasowa z udziałem drużyny (15:30)
- pokazy lotnicze
- foto-zabawa #FalubazSelfie
- darmowe plakaty do zbierania autografów
- charytatywna loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami
- stoisko z oficjalnymi gadżetami Falubazu
- dmuchańce
- mini-zoo
- punkty gastronomiczne

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie