Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą uczyć się samorządu

Lucyna Makowska 697 770 399 [email protected]
Na razie grupa Active 8 poznaje tajniki kreowania własnego wizerunku, podczas zajęć warsztatowych uczy się jak walczyć z tremą przed kamerą i jak mówić by być słuchanym.
Na razie grupa Active 8 poznaje tajniki kreowania własnego wizerunku, podczas zajęć warsztatowych uczy się jak walczyć z tremą przed kamerą i jak mówić by być słuchanym. Marta Olszewska-Walasek
Jak być komunikatywnym, błysnąć kreatywnością i wykorzystać umiejętności przedsiębiorcy, to dziś wyzwanie każdego samorządowca. To czyni go skutecznym Wielu z lokalnych polityków pierwsze kroki stawiało w szkolnych samorządach.

Unijny projekt "Od samorządu szkolnego do lokalnego" realizowany przez Grupę Active 8, pod egidą stowarzyszenia Wspólne Dzieła ma pomóc młodym ludziom, uczniom szkół średnich, w odkryciu własnych umiejętności oraz wykorzystaniu ich w pracy na rzecz samorządu. Najpierw szkolnego, a w przyszłości lokalnego. Active 8 to zespół zapaleńców, którzy sami szkolą się, by potem podzielić się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z pozostałymi uczestnikami programu. Są wśród nich: nauczyciel, wychowawca, przedsiębiorcy, szkolny pedagog, doradca zawodowy, pośrednik pracy i pracownik szpitala. Podczas warsztatów poznają tajniki dobrej komunikacji, poczucia wiary we własne siły, operatywności i przedsiębiorczości, niezbędnej dziś w wielu dziedzinach życia. Projekt rozpoczął się w styczniu i potrwa do końca listopada, a adresowany jest do uczniów szkół średnich z powiatu żarskiego.

- Jeden z bloków poświęcony był kreowaniu wizerunku w wystąpieniach publicznych. Poznaliśmy mowę werbalną, ale i niewerbalną - mówi Marta Olszewska-Walasek. - Przeprowadziliśmy wywiad z osobą, która w poprzednich wyborach zdobyła największe poparcie wyborców i może nas wesprzeć swoim doświadczeniem. Uczyliśmy się panować nad tremą podczas wystąpień publicznych przed kamerą. Spotkali się też z dziennikarzem lokalnej gazety, od którego dowiedzieli się, jak robić gazetę. - Wiemy, że dobre zdjęcie może sprzedać kiepski tekst i odwrotnie - mówi Dawid Nowakowski. - Przed nimi kolejny etap: wdrażanie młodzieży.

W szkołach prowadzone będą rekrutacje, które wyłonią kilkoosobowe drużyny. - Raz w miesiącu będziemy spotykali się z młodymi ludźmi - zaznacza Anna Polok. - Uczniowie będą mogli porozmawiać z samorządowcami, uczestniczyć w sesji rady powiatu, by w praktyce wypróbować zdobyte umiejętności. Projekt zakończy debata, która wyłoni najlepiej przygotowaną grupę, do pracy w samorządzie.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska